مسجد جمیرا در دبی

مسجد جمیرا در دبی

فهرست مطالب

مسجد جمیرا در دبی

مسجد جمیرا در دبی را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر دانست که می توانید بیشترین لذت را در بازدید از این مسجد ببرید. توجه داشته باشید که دبی به عنوان یکی از شهر های پر گردشگر جهان به شمار می رود و جاذبه های متعددی را در خود جای داده است که هر یک از این جاذبه ها ویژگی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت.

دبی را می توان یکی از شهر های مدرن امارات به شمار آورد و به همین دلیل تور های متعددی نیز به مقصد دبی برگزار می شود و سفر به همراه این تور ها می تواند به عنوان بهترین انتخاب برای شما باشد. فرودگاه دبی به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان به شمار آورد و دلیل آن را می توان اهمیت بالای گردشگری این شهر دانست و سالانه بیش از چندین میلیون مسافر جاذبه های گردشگری دبی را هدف قرار می دهند.

 

جاذبه های طبیعی

از جاذبه های طبیعی و تاریخی گرفته تا مساجد و مراکز مذهبی دبی ارزش دیدن خواهند داشت و به هیچ وجه حوصله شما از گشت و گذار در این شهر سر نخواهد رفت. مسجد جمیرا دبی را می توان یکی از بهترین انتخاب ها برای گردشگران دانست چرا که این مسجد علاوه بر جنبه تاریخی از نظر فرهنگی و مذهبی نیز برای مردم این شهر حائز اهمیت می باشد.

این مسجد را می توان به عنوان نماد دبی نیز به شمار آورد و با معماری بی نظیری که دارد خواهد توانست توجه همگان را به خود جلب کند. دبی را می توان با سازه های مدرن و تازه ساز آنها شناخت اما این شهر جاذبه های تاریخی نظیر مسجد جمیرا دبی نیز دارد که می توانید با بازدید از آن با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شوید.

 

ویژگی های مسجد جمیرا در دبی

این مسجد ویژگی های بسیاری دارد که آن را از سایر مساجد موجود در امارات متمایز کرده است. مهمترین ویژگی مسجد جمیرا در دبی را می توان امکان بازدید از آن برای تمامی مردمان با هر نوع آیینی اشاره کرد و به همین دلیل هر شخصی از هر دولتی می تواند از این مسجد دیدن کرده و حتی در آن به عبادت کردن مشغول شود. این مسجد همانطور که از نام آن پیداست در منطقه جمیرا واقع شده و این منطقه را می توان از جمله مناطق لوکس و مسکونی دبی به شمار آورد که هتل های متعددی نیز در آن فعالیت می کنند.

بی شک عکس این مسجد را در مجله ها و یا گالری عکسی کسانی که به دبی سفر کرده اند مشاهده کرده اید چرا که این مسجد به عنوان یکی از مهمترین مقاصد دیدنی در دبی شناخته می شود و بی شک هر گردشگری که دبی را به عنوان هدف انتخاب کند از آن دیدن خواهد کرد.

 

مقررات زمان عکس گرفتن

در مواقع اذان امکان عکس گرفتن از داخل مسجد برای گردشگران وجود نخواهد داشت و تنها در صورتی اجازه عکس گرفتن به شما داده خواهد شد که نما و یا معماری مسجد هدف عکس باشد. این مسجد از جمله مساجد بزرگ دبی به شمار می رود چرا که 1300 نفر می توانند در آن مشغول عبادت کردن باشند. مسجد جمیرا حس و حال عجیب تری نسبت به سایر مساجد به شما خواهد داد و به دلیل اینکه در سال 1976 ساخته شده از نظر گردشگری نیز حائز اهمیت خواهد بود.

 

مسجد جمیرا در دبی

 

تاریخچه مسجد جمیرا در دبی

مسجد جمیرا در دبی طی سالهای متمادی که از ساخت آن می گذرد به عنوان مسجد استفاده شده و امروزه نیز از آن به عنوان یکی از مهمترین مساجد فعال در دبی یاد می شود. در دوران قدیم به دلیل اینکه شغل خاصی برای اعراب وجود نداشت اغلب آنها در اطراف دریا ها زندگی کرده و به شغل ماهیگیری مشغول بودند و درآمد کلی آنها از این راه بود. مسجد جمیرا در دبی همانطور که هم اکنون نیز قابل مشاهده است در اطراف دریا ساخته شده است و به عنوان محلی برای گرد هم آمدن اعراب به شمار می رفت و در دوران قدیم استفاده های بسیاری داشته است.

[cn-suggest-posts sts=”فستیوال های خرید دبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/dubai-shopping-festivals/” sbs=”تور دبی ” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

وضعیت جغرافیایی مسجد

در سال 1960 که ساخت این مسجد به اتمام رسید تنها چند خانه در اطراف آن وجود داشتند اما رفته رفته و با توسعه شهر ها شاهد بنا شدن خانه های بیشتری در این منطقه بودیم. در سال 1995 بود که قانونی بر توسعه مسکن ها ارائه شد و طبق این قانون باید مردم برای خود اقدام به احداث منزل می کردند و به همین دلیل شاهد ساخت خانه های متعددی در منطقه جمیرا دبی بودیم و به همین دلیل جمیرا توانست به یک منطقه مهم در دبی تبدیل شود.

 

معماری مسجد جمیرا

یکی از مهمترین مواردی که بی شک توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد معماری مسجد جمیرا در دبی می باشد چرا که این مسجد به گونه ای ساخته شده که تماشای نمای آن می تواند برای همگان اعجاز آور باشد و هر بیننده ای با تماشای نمای زیبای آن به وجد خواهد آمد. این مسجد به دست بهترین و معروف ترین پیمانکاران ساخته شده است و مهمترین پیمانکارانی که در ساخت این مسجد همکاری داشته اند موغایض و هگازی نام داشتند و فردی به نام مصطفی کامل حسین خلیل مدیریت این پروژه را به دست داشته است.

 

معماری مسجد

این مسجد مانند مساجدی ساخته شده که در دوران خلافت فاطمیان ساخته شده بودند و معماری این مسجد را می توان ترکیبی از معماری آفریقای شمالی و قطبی دانست. در قاهره است که می توانید نمونه ای از معماری فاطمیان را مشاهده کنید و این مسجد یکی از مناطقی است که می توانید این نوع معماری را در آن مشاهده نمایید. زیبایی معماری این مسجد خواهد توانست توجه همگان را به خود جلب نماید و به همین دلیل است که بازدید از آن به همگان توصیه می شود.

جاهای دیدنی دبی

 

ویژگی های ظاهری مسجد جمیرا در دبی

مسجد جمیرا در دبی را می توان یکی از زیباترین بخش هایی دانست که در سفر به دبی می توانید از آن دیدن نمایید و سنگ های صورتی و کرم رنگ بکار رفته در ساخت مسجد جمیرا دبی از جمله مواردی است که سبب محبوبیت این مسجد در میان مردم شده و زیبایی های بی نظیری را خلق کرده است. گنبد این مسجد بیش از 16 متر ارتفاع داشته و دو گلدسته ای که در اطراف گنبد مسجد جمیرا دبی قرار گرفته اند بیش از 40 متر ارتفاع دارند و در داخل این مناره ها چندین پله به صورت مارپیچی جهت بالا رفتن در نظر گرفته شده است.

 

مسجد جمیرا از جاذبه های گردشگری دبی

[cn-suggest-posts sts=”پیست اسکی سرپوشیده دبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/dubai-ski-resort/” sbs=”تور دبی ” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

رزرو تور دبی

تور دبی را می توان به عنوان بهترین انتخاب برای کسانی دانست که می خواهند از سفر خود به دبی نهایت لذت را ببرند چرا که سفر به همراه تور می تواند این امکان را به شما بدهد که مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر را هدف قرار دهید و تمامی اعمال سفر طبق برنامه سفر به انجام خواهد رسید. برای شرکت در تور دبی باید با بهترین زمان سفر به این شهر نیز آشنایی داشته باشید که در این رابطه باید گفت: بهترین زمان سفر به دبی فصل بهار و پاییز می باشد و به همین دلیل می توانید این فصول را برای سفر خود انتخاب نمایید و بیشترین لذت را از سفر خود ببرید.

نظرات کاربران