ایتالیا جاذبه گردشگری گردشگری لوکس

ایتالیا کشوری اروپایی است که دارای جاذبه ­های دیدنی متعدد بوده و هرساله گردشگران بسیاری این کشور را به ­عنوان مقصد تفریحی خود درنظر می­گیرند. جاذبه­های دیدنی ایتالیا بیشمار بوده و بازدید از آن­ها نیازمند صرف زمان زیادی است. افرادی که تمایل دارند پیش از سفر با جاذبه ­های دیدنی ایتالیا آشنا شوند می­توانند این مقاله را دنبال کنند.

برج پیزا

برج پیزا یکی از زیباترین جاذبه­ های دیدنی ایتالیا است که در قرن 11 میلادی و درپی یک اش12تباه به صورت کج بنا شده است. این برج در مرغزاری که تحت عنوان زمین معجزه شناخته می­شود ساخته شده است. در نزدیکی برج پیزا بنای دیگری نیز وجود دارد که از آن تحت عنوان دومو یاد می­شود و از سنگ مرمر برای تزئینات آن استفاده شده است. 

ونیزنگین ایتالیا

از دیگر جاذبه­ های دیدنی ایتالیا می­توان به شهر ونیز اشاره کرد که در قرن 5 میلادی تاسیس شده است و حدود 118 جزیره کوچک را شامل می­شود. ونیز در قرن 11 میلادی به ­عنوان یکی از قدرت­های نظامی دریایی اروپا شناخته می­شود و می­توان آن را یکی از شاهکارهای معماری خارق ­العاده محسوب می­شود. در تمامی ساختمان­های ونیز آثار هنری زیبایی وجود دارد که توسط هنرمندان بزرگی همچون تیتیان، گیورگیون، ورنیس و افراد مشهور دیگری طراحی شده است.

ونیز به ­عنوان یک تالاب بزرگ شناخته می­شود و مساحت آن حدود 50000 کیلومتر مربع است. ونیز در قرن 5 میلادی به­ عنوان یک اقامتگاه موقت شناخته می­شده اما پس از آن تبدیل به محل اقامتی دائمی شد و جمعیت قابل توجهی ونیز را برای اقامت خود انتخاب کردند. ونیز توانسته در طول تاریخ توسعه و گسترش بسیاری پیدا کند و همواره در برابر تهاجم اقوام عرب و ژنویی­ها و یا ترکان عثمانی از خود دفاع نموده است.

آمفی تئاتر رم باستان

آمفی­ تئاتر رم باستان یکی از بزرگ­ترین جاذبه­ های دیدنی ایتالیا به شمار می­رود که در سال 72 پس از میلاد به دستور وسپاسیان امپراطور رم تاسیس شده است. در این آمفی تئاتر نبردهای مرگباری که میان گلادیاتورها و حیوانات وحشی صورت می­گرفته به نمایش درآمده و تنها مردمی که جزو ثروتمندان بودند امکان حضور در این آمفی تئاتر را به دست می ­آوردند. در طراحی آمفی تئاتر رم باستان 80 ورودی درنظر گرفته شده که به صورت گنبد بوده و حدود 55000 تماشاگر به راحتی می­توانستند از آن برای رفت ­وآمد استفاده کنند.

کارناوال ونیز

از دیگر جاذبه­ های دیدنی ایتالیا باید به کارناوال ونیز اشاره کرد که به ­عنوان یکی از جشن­های قدیمی ونیز شناخته می­شود. در این کارناوال بزرگ از ماسک بر روی صورت شرکت کنندگان استفاده می­شود و قدمت آن به قرن 12 میلادی بازمی­گردد. زمانی که مردم ونیز از ماسک بر روی صورت خود استفاده کرده و در این کارناوال شرکت می­کردند رفتارهای نامناسبی از خود نشان می­دادند که موجب شد این سنت حدود دو قرن ممنوع شود. پس از مدت­ها در قرن 20 میلادی برای اینکه توریست­ها و گردشگران بیشتری به سمت ونیز سرازیر شوند سنت استفاده از ماسک مجددا احیا شد. در این جشنواره داورانی که در عرصه طراحی مد و لباس فعالیت دارند شرکت کرده و زیباترین ماسک را معرفی می­کنند و به شخص برگزیده جایزه­ای نیز تقدیم می­شود.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *