بازار های محلی استانبول
23 مرداد 1398
ترکیه

معرفی 30 مورد از بازارهای محلی استانبول (شنبه بازار تا جمعه بازار)

سالانه گردشگران زیادی  از طریق خرید بلیط هواپیما استانبول به شهر استانبول به منظور خرید کردن سفر می کنند، اما خرید فقط ، مختص پاساژ ها و مراکز خرید نیست، بازارهای محلی استانبول برای آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به خرید کردن دارند یک بهشت رویایی محسوب می‌شوند. انواع بازارهای محلی استانبول وجود دارد که می‌توانید بهترین برندهای دنیا را از آن ها خریداری کنید. علاوه بر مراکز خرید دست فروش های زیادی در استانبول وجود دارند که برای خرید می توانید به آن ها مراجعه کنید. 

معرفی بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا جمعه بازار)

در اینجا قصد داریم بازارهای محلی استانبول را که در روزهای خاصی برگزار می شوند به شما معرفی کنیم. تا در صورت خرید تور ترکیه  و سفر به این شهر زیبا از این بازارها دیدن کنید.

شنبه بازارهای استانبول

شنبه بازار باکیرکوری از بازار های محلی استانبول

از بزرگترین و معروف ترین بازارهای محلی استانبول شنبه بازار باکیرکوری است. در این بازار انواع لباس، جواهرات، لوازم خانگی و بسیاری از چیزهای دیگر را با قیمت مناسب می توانید خریداری کنید. علاوه بر اینها غذاهای محلی به عبارتی غذاهای خیابانی لذیذی در این بازار به فروش می رسد. این بازار در نزدیکی فرودگاه آتاتورک برگزار می شود.

نمایی از شنبه بازار باکیرکوری از بازار های محلی استانبول
شنبه بازار بشیکتاش از بازار های محلی استانبول

یکی از بازارهای محلی استانبول که در روز شنبه برگزار می شود شنبه بازار بشیکتاش می باشد. این بازار بین عمارت باشکوه ایهلامور و دفتر رسمی ازدواج بشیکتاش برگزار می شود. بهتر است بدانید که محله بشیکتاش نزدیکی بسفر واقع شده است.

در اینجا علاوه بر خرید و گشت و گذار در بازار می توانید از کاخ دولمه باغچه هم دیدن کنید. این بازار محلی در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. در این بازار می توانید فروشنده های مختلفی از قبیل مواد غذایی، لباس های رنگارنگ و جواهر فروشان را مشاهده کنید. مواد موجود در این بازار به حدی متنوع و زیبا هستند که شما را برای خرید وسوسه خواهند کرد. انتهای مسیر این بازار به یک کافه ختم می شود که می توانید خستگی خود را در آن در کنید.

بازار ارگانیک فریکوی از بازار های محلی استانبول

یکی دیگر از بازارهای استانبول که در روز شنبه برگزار می شود بازار ارگانیک فریکوی است. در صورتی که قصد خرید لبنیات، شوینده ها و لوازم آرایشی دارید بهتر است از این بازار دیدن کنید.

شنبه بازار باغچه شهیر:

بهتر است بدانید که باغچه شهیر از محله های اروپایی استانبول است. همچنین یکی از بازارهای محلی استانبول به همین نام وجود دارد. شنبه بازار باغچه شهیر به بازار ترک ها شهرت دارد.

شنبه بازار پندیک:

یکی دیگر از بازارهای استانبول شنبه بازار پندیک می باشد که نزدیک هتل گرین پارک واقع شده است.

شنبه بازار چکمه کوی:

این شنبه بازار در محله حمیدیه استانبول که نزدیک مدرسه اوزل سزین قرار دارد برگزار می شود.

شنبه بازار شیشلی:

از بازارهای محلی استانبول شنبه بازار شیشلی است که در منطقه شیشلی استانبول برپا می شود.

یکشنبه بازارها از بازار های محلی استانبول

یکشنبه بازار کوشویولو:

یکی از بازارهای محلی استانبول که در روز یکشنبه برپا می شود یکشنبه بازار کوشویولو است. این بازار در کوچه کاتب صالح برگزار می شود.

یکشنبه بازار بیلیک دوزو:

یکشنبه بازار بیلیک دوزو کنار مرکز فرهنگی آداکنت برگزار می شود.

یکشنبه بازار مجیدیه:

از دیگر بازارهای محلی استانبول که در منطقه شیشلی برگزار می شود.

 یکشنبه بازار فریکوی:

از دیگر بازارهای استانبول بازار عتیقه فوشی فریکوی می باشد. این بازار محلی در نزدیکی مسجد شیشلی برپا می شود. می توان گفت این بازار محلی جزء بازارهای واقعا دیدنی است. قدم زدن در این بازار بسیار هیجان انگیز می باشد.

به راحتی می توانید به این بازار بروید. اگر میدان تکسیم هستید با پیاده روی به مدت زمان 30 دقیقه می توانید به این بازار بروید. درصورتی که قصد داشته باشید با مترو به این بازار بروید بهتر است ایستگاه عثمان را انتخاب کنید. زیرا نزدیک ترین ایستگاه به بازار ایستگاه عثمان می باشد.

یکشنبه بازار قاسم پاشا:

از دیگر بازارهای محلی استانبول یکشنبه بازار قاسم پاشا است. این بازار در نزدیکی ایستگاه پیاله پاشا برگزار می شود.
یکشنبه بازار فاتح: یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول یکشنبه بازار فاتح است. این بازار در منطقه فاتح، خیابان آغاچ کاکان و خیابان حاجی پیری برپا می شود.

 

نمایی از یکشنبه بازار قاسم پاشا
دوشنبه بازارها از بازار های محلی استانبول

 دوشنبه بازار باغچلی اولر:

از دیگر بازارهای استانبول دوشنبه بازار باغچلی اولر می باشد که نزدیک محل اهدا عضو ترک واقع شده است.

دوشنبه بازار گوستپه:

گوستپه از دیگر بازارهای استانبول می باشد. این بازار در کنار پارک الامچشمه برگزار می شود.

دوشنبه بازار کاییت هانه:

از دیگر بازارهای محلی استانبول که طرفداران زیادی دارد دوشنبه بازار کاییت هانه می باشد.

دوشنبه بازار شیشلی:

از دیگر بازارهای محلی استانبول که در منطقه شیشلی برگزار می شود دوشنبه بازار شیشلی است. بهتر است بدانید که در روزهای مختلف و محله های مختلف منطقه شیشلی بازارهای محلی برقرار می باشد.

دوشنبه بازار زیتین بورنو:

در روزهای دوشنبه محله تلسیز منطقه زیتین بورنو یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول به نام دوشنبه بازار زیتین بورنو برگزار می شود.

نمایی از دوشنبه بازار زیتین بورنو

سه شنبه بازارها از بازار های محلی استانبول

سه شنبه بازار کادیکوی:

از دیگر بازارهای محلی استانبول که در روزهای سه شنبه و جمعه برپا می شود بازار کادیکوی است. این بازار محلی در محله حسن پاشا برگزار می شود. این بازار در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. فروشنده های آواز خوان این بازار نظر شما را جهت خرید اجناس رنگی و جذاب خود جلب خواهند کرد. در این سه شنبه بازار همه چیز پیدا می شود.

سه شنبه بازار باکرکوی:

سه شنبه بازار باکرکوی از دیگر بازارهای استانبول است که در محله کارابال و زهورات بابا برپا می شود.

سه شنبه بازار لونت چهارم:

سه شنبه بازار لونت چهارم نزدیک ایستگاه اتوبوس لونت به ساریر برگزار می شود.

سه شنبه بازار آرنابوت:

یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول سه شنبه بازار آرنابوت می باشد. نزدیک ترین ایستگاه به این بازار محلی ایستگاه آرنابوت است.

سه شنبه بازار باغچه شهیر:

این بازار محلی بین باغچه شهیر و اسنکنت برگزار می شود.

سه شنبه بازار فیندیک زاده:

این بازار محلی بین مغازه تادیم و حمام علی پاشا برپا می شود.

سه شنبه بازار زیتین بورنو:

در روز سه شنبه محله گوکالپ بازار محلی به نام زیتین بورنو برپا می شود.

نمایی از سه شنبه بازار زیتین بورنو:

چهارشنبه بازارهای استانبول

چهارشنبه بازار یشیلکوی:

یکی از معروف ترین بازارهای محلی استانبول بازار یشیلکوی می باشد. این بازار در نزدیکی زمین فوتبال چیروز برگزار می شود. معروف بودن این بازار بیشتر بخاطر فضای سبز و کیفیت اجناس مشهورش می باشد.
منظم چیده شدن اجناس و کیفیت آن ها باعث افزایش محبوبیت این بازار محلی شده است. می توانید جهت خرید از غرفه های این بازار از کارت اعتباری خود استفاده کنید. لازم به ذکر است به دلیل کیفیت بالای محصولات قیمت اجناس این بازار کمی بالاتر از سایر بازارهای محلی استانبول می باشد.

چهارشنبه بازار فاتح:

از بزرگترین و ارزان ترین بازارهای استانبول چهارشنبه بازار فاتح می باشد. این بازار در نزدیکی آتشنشان فاتح واقع شده است. در این بازار می توانید هر چیزی از خوراکی تا اجناس گرفته را خریداری کنید. در این بازار یک ردیف از دست فروش ها وجود دارند که محصولات تازه غذایی خود را ارائه می کنند. همچنین قیمت پایین محصولات این بازار زبان زد خاص و عام است.

چهارشنبه بازار شیشلی:

در محله های آیاز آقا، جین درسی یالا و محله فولیا چهارشنبه بازار شیشلی برگزار می شود.

نمایی از چهارشنبه بازار شیشلی

پنجشنبه بازارهای استانبول

پنجشنبه بازار سوسایتی:

نام دیگر بازار سوسایتی بازار اولوس است. این بازار محلی در خیابان دروبویو واقع شده است.  

پنجشنبه بازار ارنکوی:

در محله فخرالدین و نزدیکی ایستگاه ارنکوی بازار ارنکوی در روز پنجشنبه برپا می شود.

پنجشنبه بازار بیکوز:

از زیباترین پنجشنبه بازارهای استانبول بازار بیکوز می باشد. این بازار در محله چبوکلو قرار دارد.

نمایی از پنجشنبه بازار بیکوز

جمعه بازارهای استانبول

جمعه بازار کادیکوی:

یکی از معروف ترین بازارهای محلی استانبول که روز جمعه برپا می شود جمعه بازار کادیکوی است. این بازار در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. محل دقیق این بازار حسن پاشا و خیابان ماندیرا می باشد.  

جمعه بازار کوزیاتای:

از بازارهای محلی که نباید دیدن آن را از دست بدهید جمعه بازار کوزیاتای می باشد. این بازار در کنار مدرسه آتاجان واقع شده است.

جمعه بازار فیندیک زاده:

همانطور که در بالا اشاره کردیم بازار فیندیک زاده هم در روز سه شنبه و هم در روز جمعه برپا می شود. این بازار محلی در کوچه های باریک و شیب دار محله اکسارای قرار دارد. به دلیل شیب دار بودن این بازار بهتر است لوازم سنگین به همراه خود نبرید.

جمعه بازار زیتین بورنو:

این بازار محلی در منطقه زیتین بورنو و محله سیت نیظام برگزار می شود.

 

نظرات کاربران