اقامت در کاخ چراغان استانبول

با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

کاخ چراغان استانبول

عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز گردشگری دانست. در سفر به ترکیه از طریق تور استانبول می توانید از آخرین کاخ عثمانی یعنی کاخ چراغان در شهر استانبول دیدن کنید.

این کاخ که بسیار باشکوه است، علاوه بر اینکه یک مرکز گردشگری به شمار می رود، یک مکان اقامتی هم می باشد. در صورتی که می خواهید از این کاخ زیبا دیدن کنید و یا قصد دارید تعطیلات خود را در شهر استانبول پشت سر بگذرانید، این مقاله می تواند برای شما مناسب به شمار رود. این کاخ بسیار زیبا با معماری سلطنتی ساخته شده است و اثری از معروف ترین معماران عثمانی می باشد. در صورتی که می خواهید در بازدید از استانبول از مراکز گردشگری این شهر دیدن کنید، کاخ چراغان می تواند یکی از اصلی ترین گزینه هایی باشد که در دسترس شماست و می توانید از این کاخ بسیار زیبا نیز دیدن کنید.

 

کاخ چراغان استانبول

 

تاریخچه کاخ چراغان استانبول

کاخ چراغان توسط عبدالعزیز یکم، حاکم ترکیه در سال 1863 ساخته شد و ساخت آن در سال 1872 به اتمام رسید. ساخت این کاخ توسط سه معمار مشهور و بنام ترکیه ای انجام شده است که در واقع پدر و دو فرزند می باشند. این کاخ تا زمان حیات عبدالعزیز به عنوان محل اقامت وی شناخته می شد و پس از آنکه وی فوت کرد برادرزاده وی تا سال 1910 در این کاخ سکونت داشته است.

سر انجام در سال 1910 این کاخ آتش گرفت و در آتش سوخت و بدون ساکن باقی ماند تا پس از مدتی توسط یک شرکت ژاپنی خریداری شد و مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. پس از مرمت این کاخ به عنوان یک هتل لوکس مورد استفاده قرار می گرفت تا زمانی که در سال 2007 بار دیگر مورد مرمت قرار گرفت و از آن زمان، کاخ چراغان استانبول به عنوان یکی از برترین هتل های لوکس در دنیا مورد استفاده است که گاها مهمان ها حاضرند در این هتل تا 15 هزار دلار را برای هر شب اقامت پرداخت کنند. این هتل امروزه یکی از برترین هتل های جهان است.

[cn-suggest-posts sts=”حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول” stl=”https://deltaban.com/traditional-chamberlain-tash-bath-istanbul/” sbs=”تور لحظه آخری دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

 

اقامت در کاخ چراغان استانبول

استانبول را می توان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در دنیا عنوان نمود که همه ساله میلیون ها نفر از این شهر دیدن می کنند. این شهر همچنین به عنوان یکی از ده مقصد گردشگری برتر نیز شناخته می شود و از این روی هتل های بسیاری را در خود جای داده است. به جرات می توان گفت که کاخ چراغان استانبول یکی از برترین و لوکس ترین هتل های استانبول است که همه ساله بسیاری از مردم برای اقامت در این هتل اتاق رزرو می کنند.

بازدید از این هتل و استفاده از برخی از امکانات آن که مربوط به بخش تاریخی کاخ است برای مردم آزاد است و شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها در هتلی دیگر اقامت کنید ولی برای اینکه بتوانید در این هتل اقامت داشته باشید، باید هزینه ای بسیار زیاد پرداخت کنید. به یاد داشته باشید که برای رزرو این هتل می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. در ادامه بیشتر شما را با معماری و ویژگی های کاخ چراغان استانبول آشنا خواهیم نمود و شما می توانید با خیال راحت این هتل را برای اقامت خود انتخاب کنید. البته بازدید از آن نیز به صورت جداگانه می تواند ایده ای جذاب باشد.

ویژگی های معماری کاخ چراغان استانبول

کاخ چراغان را می توان یکی از باشکوه ترین عمارت های سلطنتی در تور ترکیه ارزان دانست که همه ساله بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. علاوه بر طرح های اسلامی که در این کاخ مورد استفاده بوده است، شما می توانید از طرح های زیبای ترکی که در این کاخ مورد استفاده بوده است لذت ببرید. بدون شک کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از مناسب ترین مکان های عکاسی در استانبول دانست.

درون و بیرون این محل اقامتی و تاریخی بسیار مناسب برای عکاسی به شمار می رود. همچنین ویژگی های درون این هتل به خصوص بخش های شاه نشین و محلی که عبدالعزیز یکم و برادرزاده اش در آن زندگی می کرده اند از لحاظ بصری بسیار زیبا هستند و نهایت هنر معمار در این محل به کار گرفته شده است.

 

ویژگی های معماری کاخ چراغان استانبول

کاخی با معماری داخلی بسیار زیبا

یکی از ویژگی های مثبتی که می توان برای کاخ چراغان استانبول در نظر داشت، معماری داخلی بسیار زیبای درون این هتل می باشد. با ورود به این کاخ سلطنتی می توانید گچ بری و تزئینات داخلی که مدت ها قبل انجام شده است را مشاهده کنید و همچنین در این کاخ بسیار زیبا می توانید از لوسترها و سایر وسایل شیک و آنتیک که جدیدا به آن اضافه شده است دیدن کنید.

به یاد داشته باشید که این هتل محلی بسیار مناسب برای اقامت به شمار می رود و همه ساله بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. همچنین امکانات بسیار مناسبی برای مهمانان در این هتل در نظر گرفته می شود که بازدید کنندگان عادی نیز می توانند از این امکانات استفاده کنند. در ادامه بیشتر در مورد ویژگی ها و امکانات این هتل صحبت خواهیم کرد و جنبه های عمومی امکانات این هتل را بررسی می کنیم.

امکانات هتل کاخ چراغان

اقامت در هتل کاخ چراغان می تواند بسیار شگفت انگیز باشد ولی در صورتی که نمی خواهید در این هتل اقامت داشته باشید نیز می توانید از برخی از امکانات عمومی این هتل استفاده کنید. از مهمترین این امکانات می توان به وجود حمام ترکی، سالن ماساژ، استخر روباز، سالن ورزشی، اینترنت رایگان و غیره اشاره نمود.

به طور کلی شما می توانید در این هتل از امکانات بسیار زیادی استفاده کنید و همچنین از امکانات داخل هر اتاق نیز بهره مند می شوید که این امکانات برای داشتن یک اقامت فوق العاده و خاطره انگیز می تواند مناسب باشد. به طور کلی می توان گفت که هتل کاخ چراغان استانبول یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در این شهر است که ویژگی های بسیار زیادی دارد و یکی می تواند برای یک اقامت لوکس گزینه ای مناسب به شمار رود.

[cn-suggest-posts sts=” مرکز خرید فروم استانبول” stl=”https://deltaban.com/forum-istanbul-shopping-center/” sbs=”تور ترکیه ارزان” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

بهترین روش سفر به استانبول و بازدید از کاخ

یکی از بهترین روش هایی که برای سفر به استانبول می توان عنوان نمود خرید تور استانبول می باشد. در این روش در هزینه های شما صرفه جویی می شود و می توانید در برنامه تور از هتل کاخ چراغان استانبول نیز بازدید نمایید. این هتل امکانات بسیار خوبی داشته و می تواند گزینه ای جذاب برای گردشگری به شمار رود. همچنین این کاخ که قدمت باستانی دارد را می توانید در تور استانبول به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و از این کاخ عثمانی دیدن کنید.

کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از بهترین گزینه های گردشگری در استانبول دانست برای کسانی که می خواهند از این شهر گردشگری زیبا دیدن کنند. در صورتی که راهی استانبول می شوید، بازدید از این کاخ را در برنامه خود قرار دهید. سفر به ترکیه و تور ترکیه لحظه آخری نیز بهترین روش برای بازدید از استانبول و این کاخ قدیمی به شمار می رود. در این مقاله شما را با ویژگی ها و امکاناتی که در این کاخ وجود دارد آشنا کردیم و شما می توانید این کاخ را برای بازدید انتخاب کرده و از آن بازدید نمایید.

 

امکانات هتل کاخ چراغان

 

نظرات کاربران