18 مرداد 1400
راهنمای سفر

محله‌ی ایرانی ها در خیابان یانگ

محله ایرانی ها در خیابان یانگ به گونه ای است که با رفتن به آن می توانید متن های بر روی شیشه فروشگاه ها را فارسی ببینید و این امر حتما سبب خشنودی شما در سفر به یک کشور انگلیسی زبان خواهد شد .زیرا ایرانیان در این مناطق بیشتر از جاهای دیگر سکونت دارند.

بسیاری از ایرانیان ساکن تورنتو این منطقه را برای اقامت خود انتخاب کرده اند و اغلب مردمان ایرانی واقع در این منطقه به کار فروشندگی مشغول هستند. البته توجه داشته باشید که ایرانیان ساکن تورنتو در جای جای نقاط این شهر پراکنده شده اند اما نماد انسجام و همبستگی ایرانی ها را می‌توانید در مناطق شمالی یانگ مشاهده نمایید. خرید از این فروشگاه‌ها می‌تواند کمک به هم‌میهنان باشد و به همین دلیل حتما در سفر خود به کانادا سری هم به این محله زیبا بزنید. خیابان یانگ به عنوان طویل ترین خیابان جهان شناخته می شود که کانادا را به آمریکا وصل کرده و بخش های شمالی این خیابان تنها محل اقامت ایرانیان در منطقه می باشد. در ادامه با دلتابان همراه باشید تا گشتی کوتاه به این محله فارسی زبان داشته باشیم:

فروشگاه های ایرانی در خیابان یانگ

ایرانی های بسیاری به دلایل مختلفی به کشور کانادا مهاجرت کرده اند و بیشترین میزان مهاجران ایرانی به این کشور در شهر تورنتو اقامت دارند که از بهترین شهر های کانادا برای زندگی ایرانیان می‌باشد. بسیاری از ایرانیان در جای جای نقاط این شهر پراکنده شده‌اند و می‌توانید ایرانیان را در جای جای نقاط این شهر مشاهده کنید و از جمله مهمترین سکونتگاه‌های ایرانیان در این شهر می‌توان به: نورث نیویورک، وان، تورن هیل، ویلودیل، مارکام، آرورا، ریچموند هیل و خیابان یانگ اشاره کرد.

خیابان یانگ به عنوان طویل ترین خیابان به طول 86 کیلومتر در کتاب رکورد های گینس ثبت شده بود و در طول این خیابان می‌توانید جاذبه های گردشگری متنوعی را هدف قرار دهید. در طول این خیابان می توانید مردمانی از هر تبار مشاهده نمایید و کم نیستند ایرانیانی که این خیابان را برای اقامت خود انتخاب کرده اند. ایرانیان محله های بین ریچموند و تورن هیل در خیابان یانگ را برای اقامت خود انتخاب کرده اند و به همین دلیل این منطقه به عنوان محله ایرانی ها در خیابان یانگ شناخته می شود. ایرانیان این منطقه از هر فرقه هستند و می توانید در سفر به کانادا به این منطقه رفته و با آنها ارتباط برقرار کنید و بی شک این افراد می توانند بهترین راهنما برایتان باشند.

فروشگاه های ایرانیان در خیابان یانگ

مغازه هایی با نوشته های ایرانی در خیابان یانگ

در منطقه بین ریچموند و تورن هیل خیابان یانگ فروشگاه های بسیاری به چشم می خورند که بسیاری از این فروشگاه ها متعلق به ایرانیان می باشند و البته بسیاری از ایرانیان نیز در فروشگاه های مردم کانادا مشغول به کار شده اند و می توانید خرید های لازم خود را از آنها انجام دهید. فروشگاه های این منطقه محدود به یک نوع جنس نخواهد بود و می توانید انواع مغازه های خواروبار، سوپر مارکت، بوتیک و… را در آن هدف قرار دهید.

بسیاری از ایرانیان نقاط اطراف این فروشگاه ها را برای اقامت خود انتخاب کرده اند که هم به محل کارشان نزدیک باشد و هم بتوانند استراحت خوبی در آن داشته باشند. خانواده های ایرانی نیز در این منطقه زندگی می کنند و بسیاری از کسانی که به منظور کار کردن به تورنتو آمده اند اعضای خانواده خود را نیز به همراه آورده و در منطقه ایرانی ها در یانگ جای داده اند. تمامی ایرانی های این منطقه در محله ای خاص جمع شده اند تا هم امنیت بیشتری داشته و هم بتوانند زندگی راحت تری را با هم زبانان خود داشته باشند.

وضع زندگی مردم در محله ایرانی های تورنتو

صرافی ایرانی در خیابان یانگ

مردمی که در محله ایرانی ها در خیابان یانگ زندگی می کنند از وضع اقتصادی متوسطی برخوردار هستند. بسیاری از مردم ساکن این محله کارهایی در اطراف محل زندگی خود دارند و مهمترین کار این مردمان فروشندگی در فروشگاه ها میباشد. برخی از ایرانیان نیز فروشگاه هایی در این منطقه دارند که مالکیت آن برای خود فرد ایرانی می باشد و معمولا ایرانیان بیشتری در این فروشگاه ها مشغول به کار کردن می شوند.

به همین دلیل وجود فروشگاه های ایرانی است که شمال خیابان یانگ بزرگترین مرکز خرید ایرانیان در کشور کانادا شناخته شده است. البته برخی از ساکنان این منطقه دانشجو هستند و در یکی از دانشگاه های تورنتو مشغول به تحصیل بوده و محل اقامت خود را در این منطقه انتخاب کرده اند.

اهمیت محله ایرانی ها در خیابان یانگ

در بسیاری از مناطق تورنتو افراد ایرانی زندگی می کنند اما هیچ یک از مناطق آن نمی تواند به مانند این مناطق شمالی یانگ نماد همزیستی ایرانیان با یکدیگر باشد. ایرانیان ساکن تورنتو در این بخش به هیچ وجه زیر اذیت و آزار مردمان منطقه قرار نمی گیرند و دلیل آن را می توان مناسب بودن شرایط کاری و امرار معاش آنها دانست.

با رفتن به این منطقه بسیاری از نوشته ها به زبان فارسی خواهند بود که حتما حس خوبی برای هر ایرانی به همراه خواهد داشت و به همین دلیل احساس غربت به شما دست نخواهد داد. با اینکه آمار ایرانیان مهاجر به کانادا کاهش می یابد اما بسیاری از مهاجران ایرانی در کانادا این محله را برای اقامت خود انتخاب کرده اند چرا که هم همبستگی و انسجام بیشتری داشته و هم می توانند در یک فضای آرام ایرانی به زندگی خود ادامه دهند. بازدید از این محله برای گردشگران ایرانی که به کانادا سفر می کنند توصیه می شود و می تواند به عنوان یکی از زیباترین مناطق گردشگری شهر تورنتو برای ایرانیان باشد.

نظرات کاربران