سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

فهرست مطالب

درباره ترکیه

ترکیه کشوری زیبا و مکانی عالی برای سرمایه گذاری است. این روزها ایرانی های متعددی برای خرید ملک به این کشور می روند و نتایج خوبی دریافت کرده اند. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از بهترین راه هایی است که می توانید در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید. اگر جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید در این مقاله شما را با انواع راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید.

6 روش برای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری می تواند در عین حال که بسیار سودمند و هیجان انگیز باشد، راهی پر خطر نیز باشد. بنابراین برای وارد کردن پول به هر کجای دنیا باید جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرید. کشور ترکیه از آن دسته کشورهایی است که برای سرمایه گذاری قوانین و مقررات خاص خود را داشته و بدون رعایت آن مقررات به هیچ عنوان نمی توانید پول وارد کشور کنید. لازم به تذکر است که قوانین شهروندی از طریق سرمایه گذاری دستخوش تغییراتی شده و باید آنها را بدانید. البته خبر خوب این است که هزینه های سرمایه گذاری تا حدی کاهش پیدا کرده و شرایط را برای خانواده های متوسط نیز مهیا کرده است. در ادامه مطلب روش های مختلف سرمایه گذاری را می گوییم.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از معروف ترین راه های سرمایه گذاری است. طبق تبصره 35 قانون املاک ترکیه، به تمام اتباع خارجی اجازه خرید یا اجاره ملک داده نمی شود. در نتیجه با مراجعه به کنسولگری ترکیه می توانید لیست کشورهایی که مجاز به خرید ملک هستند را ببینید.

در نتیجه قبل از اقدام به سرمایه گذاری باید تمامی این تبصره ها را بدانید و مقررات را اجرا کنید. به یاد داشته باشید انتقال مالکیت در ترکیه تنها از سوی اوراق رسمی قابل ثبت بوده و باید امضای طرفین یا وکلا در دفتر اسناد رسمی ثبت و ضبط شود. بنابراین از مراجعه به مکان های متفرقه و خصوصی جدا خودداری کنید. زیرا کشور ترکیه هیچ مسئولیتی در قبال سرقت سرمایه شما نخواهد داشت.

شما به عنوان فردی خارجی اگر می خواهید سرمایه گذاری را شروع کنید، فقط اجازه دارید 30 هکتار از زمینی در ترکیه را خریداری یا تملک کنید. یک خارجی به هیچ عنوان اجازه ندارد در نزدیکی مناطق نظامی و امنیتی کشور ترکیه زمین بخرد و در آن مستقر شود. به یاد داشته باشید با خرید ملک در ترکیه نیازی نیست هر روز سال در این کشور بمانید اما لازم است دو سوم ماه های سال را در این کشور بگذرانید. ولی اگر ملک خود را بفروشید و پاسپورت ترکیه نداشته باشید، اقامت شما باطل خواهد شد.

شما سرمایه گذاران عزیر با خرید ملک می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود ببرید. اما با سرمایه گذاری در این کشور اجازه کار نخواهید داشت. فراموش نکنید برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیز می بایست بالای 250 هزار دلار باشد وگرنه منجر به اقامت برای شما نخواهد شد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خدمات بانکی

اگر قصد دارید سرمایه گذاری را در این کشور آغاز کنید، یکی از بهترین راه ها گذاشتن پول در بانک های ترکیه است. شما می توانید با روش سرمایه گذاری در بانک های ترکیه بدون نیاز به هیچ مدرک دیگری تابعیت این کشور را دریافت کنید. مبلغ سرمایه گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا بود که اکنون کاهش پیدا کرده و می توانید حتی با مبلغ پایین تر از 500 هزار دلار به سرمایه گذاری فکر کنید. به یاد داشته باشید پول های شما باید به مدت 3 سال در بانک های ترکیه باقی بماند.

خرید سهام

یکی دیگر از روش های خوبی که می توانید به سرعت روی سرمایه گذاری در ترکیه حساب کنید، خرید سهام است. فراموش نکنید که حداقل باید حدود 500 هزار دلار آمریکا سهام بخرید و در این کشور سرمایه گذاری کنید. اما خبرها حاکی از آن است که کمتر از این رقم نیز افرادی در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند و موفق به اخذ تابعیت شده اند. فقط در نظر داشته باشید، سهامی که از کشور ترکیه خریداری می کنید باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد قبول واقع شود در غیر این صورت امکان خرید سهام نخواهد بود.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی شهرهای ساحلی ترکیه” stl=”https://deltaban.com/turkey-beach-towns/” sbs=”تور ترکیه لحظه آخری” sbl=”https://deltaban.com/turkey-tours/”]

خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از بهترین راه های سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه دولتی است که روشی ایده آل و مناسب خواهد بود. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اوراق قرضه را نباید به مدت سه سال به کسی بفروشید. ناگفته نماند که این مدل سرمایه گذاری شما باید در وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

 

سرمایه گذاری در شرکت های املاک

 

سرمایه گذاری در شرکت های املاک

سرمایه گذاری از طریق مذاکره با شرکت ها املاکی یکی دیگر از راه های گرفتن تابعیت این کشور است. در واقع شما باید در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات سرمایه خود را پیاده سازی کنید. ناگفته نماند که باید حداقل 500 هزار دلار آمریکا را به این شرکت ها تزریق کنید. اگر در این زمینه سوالاتی دارید حتما مطالعه کنید و از مشاوره های حرفه ای سرمایه گذاری سوال کنید.

سرمایه گذاری  از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یا ایجاد کارآفرینی یکی از عاقلانه ترین راه هایی است که می توانید به سرمایه گذاری در ترکیه بپردازید. شاید در نگاه اول کمی سخت بیاید، اما با مطالعه و آگاهی می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. به یاد داشته باشید برای تزریق پول به یک کشور از هر راهی باید عاقلانه عمل کنید و معایب و مزایای آن را کاملا در نظر بگیرید. برای مثال اگر کاری را در ترکیه راه اندازی کردید باید 50 شهروند ترکیه ای را در شرکت به ثبت رسیده استخدام کنید.

مزایای سرمایه گذاری

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم، اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری معایب و مزایایی دارد. در ادامه برخی از مزایای آن را توصیف خواهیم کرد:

  • با داشتن اقامت از طریق سرمایه گذاری می تواند بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن سفر کنید.
  • بدون نیاز به ویزا می توانید به 148 کشور دنیا سفر کنید.
  • پاسپورت ترکیه در رده سی ام بهترین پاسپورت های جهان قرار دارد.
  • لازم به تذکر است که سربازی برای کسانی که تابعیت ترکیه دارند اجباری نخواهد بود.
  • در برخی موارد دارندگان تابعیت و سرمایه گذاران در ترکیه می توانند از تحصیلات رایگان بهره ببرند.
  • اگر قصد دارید از طریق این روش ها پاسپورت و تابعیت ترکیه را بگیرید، این روند فقط 3 تا 6 ماه طول خواهد کشید.
  • گرفتن تابعیت از طریق خرید ملک نیازی نیست تمام سال در ترکیه اقامت داشته باشید.
  • ناگفته نماند که از همان روز اولی که پاسپورت ترکیه را دریافت کنید تا 10 سال اعتبار دارد و به صورت مداوم قابل تمدید خواهد بود.
  • همه اعضای خانواده می توانند از خدمات درمانی رایگان بهره ببرند.

نتیجه گیری

تا به اینجا با 6 روش سرمایه گذاری و با معایب و مزایای آن آشنا شده اید. ما قصد داریم با دادن اطلاعات مفید و کارآمد شما را به سمت اهدافتان هدایت کنیم و آگاهی های لازم را توصیه کنیم. فراموش نکنید مسیر مهاجرت و گرفتن اقامت کاری آسان نخواهد بود و به دقت و بررسی احتیاج دارد. در نتیجه با چشمان باز حرکت کنید. توصیه ما این است با مشاوران حرفه ای و خبره صحبت کنید و دارایی خود را به آنها ارائه دهید تا بهترین روش را به شما پیشنهاد دهند.

نظرات کاربران