قوانین عجیب در سوئیس
سوئیس - آداب و رسوم سوئیس اخلاق مردم سوئیس جاذبه های سوئیس حقایق سوئیس حقایقی جالب در مورد سوئیس سفر به سوئیس سوئیس برای زندگی قوانین سوئیس قوانین عجیب در سوئیس
  • ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
  • نظرات: 0
  • بازدید: 4765
  • لایک:
    2+

قوانین عجیب در سوئیس

قوانین عجیب در سوئیس برای بسیاری آشناست و بی شک همگان برخی از این قوانین را شنیده و با آنها آشنایی دارند. سوئیس یکی از کشور هایی است که گردشگران بسیاری آن را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند و سوئیس به دلیل سوغاتی های بی نظیری که دارد از جمله کشور های پر گردشگر به شمار می رود. شرایط زندگی در سوئیس بسیار مساعد بوده و به همین دلیل بسیاری تمایل به اخذ اقامت آن دارند و هرچه از تفریحات سوئیس بگوییم باز هم کم است چرا که تفریحات متعددی در این کشور وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید.

سوئیس علاوه بر زیبایی های که دارد قوانین عجیب خود را دارد که این قوانین مختص سوئیس بوده و در کمتر کشوری اجرا می شود. باید بدانید که ممکن است بسیاری از مردم خود سوئیس نیز با برخی از این قوانین نا آشنا باشند و در ادامه سعی داریم شما را با برخی از مهمترین قوانین عجیب در سوئیس آشنا نماییم. سوئیس یک کشور قانون مدار می باشد و به همین دلیل تمامی قوانینی که لحاظ شده به دقت باید اجرا شوند و به صورت دقیق انجام دادن آنها بررسی می شود.

 

رفتار با حیوان خانگی از جمله قوانین عجیب در سوئیس

یکی از این قوانین را می توان رفتاری دانست که باید با حیوانات اهلی و یا خانگی داشته باشید. سوئیس علاوه بر اینکه به کیفیت زندگی انسان ها و شهروندان ارزش قائل می شود کیفیت زندگی حیوانات را نیز در نظر گرفته است و به همین دلیل باید با حیوانات خانگی خود نیز رفتاری خوش داشته باشید. این قوانین برای گردشگران نیز لازم الاجراست و باید قبل از سفر بدانید که حتما با حیوان خانگی خود مانند سگ و گربه در سوئیس به بهترین شکل ممکن برخورد نمایید.

مردم سوئیس بر این اعتقاد دارند که حیوانات خانگی را باید به عنوان یک دوست به حساب آورید و این قانون در سال 2005 وضع شده که نگهدارنده حیوانات خانگی باید حتما قفس مناسبی برای حیوان در نظر گرفته باشد و این قفس باید به اندازه ای باشد که حیوان در آن اذیت نشود و به هیچ وجه صاحب حیوان خانگی اجازه آزار و اذیت آن را نخواهد داشت و در صورت مشاهده برخورد جدی با وی خواهد شد و به همین دلیل حیوانات خانگی سوئیس در رفاه کامل زندگی می نمایند و این قانون از جمله مهمترین قوانین عجیب در سوئیس می باشد.

 

قوانین عجیب در سوئیس

 

اخذ مالیات از سگ ها از جمله قوانین عجیب در سوئیس

یکی دیگر از قوانین عجیب در سوئیس را می توان اخذ مالیات از سگ ها دانست. شاید برای بسیاری تعجب آور باشد اما بله درست شنیده اید در کشور سوئیس برای سگ ها نیز باید مالیات پرداخت شود و صاحبان سگ ها موظف هستند که مالیات سگ هایشان را به هر تعدادی که باشد پرداخت نمایند.

ناحیه های مختلف سوئیس برای سگ ها مالیات متفاوتی لحاظ می نمایند و در برخی از بخش های سوئیس مالیات سگ بر حسب تعداد و در برخی از بخش های آن بر حسب اندازه و همچنین وزن سگ دریافت می شود. پرداخت مالیات برای تمامی مردم سوئیس اجباری می باشد و کسانی که از پرداخت آن امتناع نمایند بر حسب قانون با وی برخورد خواهد شد.

 

 

نامگذاری فرزند از جمله قوانین عجیب در سوئیس

یکی دیگر از تعجب آور ترین قوانین عجیب در سوئیس می توان به عدم امکان گذاشتن هر نوع اسمی بر روی کودک اشاره نمود. در سوئیس سطح فرهنگ و امید به زندگی بسیار بالاست و از جمله کشور هایی است که به دلیل امنیت و رفاه زندگی مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. قوانین تربیتی را می توان از جمله مهمترین این قوانین دانست که در این رابطه باید گفت: مسئولین این کشور به دلیل اینکه می خواهند کودک از همان ابتدای تولد از سلامت روحی و روانی برخوردار باشد اجازه نمی دهند که پدر و مادر ها بتوانند هر اسمی را بر روی فرزند خود بگذارند.

باید بدانید که پس از تولد فرزند و انتخاب نام برای وی باید به سازمان های مربوطه مراجعه نموده و تاییدیه ای برای اسم انتخابی خود دریافت نمایید چرا که امکان گذاشتن هرگونه اسمی بر روی کودک وجود نخواهد داشت. این قانون به این منظور می باشد که نام انتخابی پدرو مادر باید به گونه ای باشد که از تحقیر فرزند جلوگیری شود. این قانون در ابتدا بی شک همگان را به حیرت خواهد آورد اما باید بدانید که قانون بسیار مناسبی بوده و به آرامش کودکان کمک خواهد نمود.

قوانین عجیب در سوئیس

 

چمن زنی از جمله قوانین عجیب در سوئیس

یکی دیگر از قوانین عجیب در سوئیس را می توان ممنوع بودن چمن زنی در روز های یکشنبه دانست. روز یکشنبه در اکثریت کشور ها تعطیل می باشد و دولت سوئیس به منظور آرامش دادن به خیابان ها و دادن اجازه استراحت به نیروهای کار روز یکشنبه را برای چمن زنی ممنوع نموده است و در این روز هیچ شخصی اجازه ایجاد سر و صدا به وسیله چمن زدن نخواهد داشت.

تنها چمن زنی نیست که در روزهای یکشنبه ممنوع می باشد و انجام دادن اعمال دیگری نیز مانند نجاری و تعمیرات نیز ممنوع خواهد بود و در حالت کلی ایجاد هرگونه سر و صدا در این روز قدغن بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی با فرد خواهد شد.

 

قوانین عجیب در سوئیس

 

مقاوم بودن خانه از جمله قوانین عجیب در سوئیس

یکی دیگر از قوانین عجیب در سوئیس را می توان مقاوم بودن خانه ها دانست. هر شهروند سوئیسی باید هر لحظه برای انفجار بمب هسته ای آماده باشد و به همین دلیل یکی از قوانین سوئیس را می توان مجهز بودن خانه به پناهگاه دانست و هر فردی که تمایل به ساخت خانه در سوئیس داشته باشد حتما باید یک پناهگاه در خانه خود تعبیه نماید.

سوئیس از جمله کشور های بی طرف به شمار می رود و به همین دلیل نیز شاهد وقوع هیچگونه جمگی از 1815 تا به حال نبوده است و به همین دلیل بسیاری از سازمان های بین المللی مهم در این کشور قرار گرفته اند و دلیل اینکه سوئیس درگیر هیچگونه جنگی نشده احتیاط می باشد. چنانچه خانه خود ا بدون پناهگاه در سوئیس ساخته باشید پایان کار به شما داده نخواهد شد و باید حتما نسبت به تعبیه یک پناهگاه اقدام نمایید.

 

عدم شعر خواندن در هنگام اسکی از جمله قوانین عجیب در سوئیس

همانطور که می دانید سوئیس یکی از کشور هایی است که می توانید بر روی کوهستان های بی نظیر آن به اسکی کردن بپردازید و یکی از قوانین عجیب در سوئیس مختص این ورزش می باشد و فرد اسکی کار نباید در هنگام اسکی شعر بخواند و دلیل این امر عدم حواس پرتی وی می باشد. در حالت کلی تمامی مواردی که سبب افزایش ایمنی فرد می شود در نظر گرفته شده و به یک قانون تبدیل شده است. این قانون با اینکه ممکن است هیچ ناظری نداشته باشد و تنها شما در حال اسکی رفتن باشید اما باید حتما به آن توجه داشته و رعایت نمایید.

کلیه قوانینی که در این کشور وضع شده اند جهت رفاه حال مردم بوده و یا به منظور حفظ سلامت وی می باشد. تمامی قوانین باید به صورت دقیق اجرا شوند و گردشگران نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

 

قوانین عجیب در سوئیس

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

2+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *