باشگاه اسب سواری کیش ، مکانی مفرح در جزیره!

به دلیل این که اسب سواری در کل دنیا یکی از تفریحات جذاب و پرطرفدار می‌باشد مسئولین گردشگری با در نظر گرفتن همین موضوع در جزیره کیش اقدام به فراهم نمودن چنین موقعیتی برای گردشگران و مسافران خود نموده است. در صورتی که گردشگران  و مسافرانی که به کیش می‌آیند علاقه مند به اسب سواری بودند می‌توانند با مراجعه به باشگاه اسب سواری کیش از این تفریح نهایت لذت را ببرند.
یکی از حرفه ای ترین و کامل ترین باشگاه های موجود در شمال جزیره, باشگاه اسب سواری کیش است که همواره میزبان علاقمندان به این تفریح و ورزش به صورت آماتور و حرفه ای در جزیره کیش است. در باشگاه اسب سواری کیش می توانید با امکانات پیشرفته  و دارا بودن به بیش از 50 راس اسب که از نژادهای گوناگونی که وجود دارد یک خاطره ی به یاد ماندنی را برای خود و خانواده ی عزیزتان در تور کیش رقم بزنید.

معرفی باشگاه اسب سواری کیش

باشگاه اسب سواری کیش  نزدیک به 28 سال پیش جهت برگزاری مسابقات بین المللی خلیج فارس در این جزیره افتتاح شد و تا به امروز این افتخار را داشته تا با بهره بردن از ظرفیت های بالای جزیره کیش و با تلاش متخصصین در این حوزه, امکانات خود را به استانداردهای جهانی تبدیل کند. گوشه ای از امکانات باشگاه اسب سواری در کیش به صورت زیر است:

  1. پیست کورس استاندارد
  2. مانژ صحرایی
  3. دارا بودن به یک محوطه بزرگ
  4. اصطبل های استاندارد
  5. و…..

در صورتی که قصد سفر به جزیره زیبای کیش را دارید, حتما سعی کنید در برنامه ی سفری خود بازدید از باشگاه اسب سواری کیش را جای دهید و از امکانات موجود در این مجموعه نهایت لذت را ببرید. در باشگاه اسب سواری کیش همواره کادر درمانی و درمانگاه دامپزشکی جهت محافظت از سلامتی  اسب ها در این باشگاه به صورت مناسب و زمان های خاصی در حال فعالیت می‌باشد. در این راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی‌باشد که  استفاده از این باشگاه دارای هیچ محدودیت جنسیتی نبوده و آقایان و بانوان می‌توانند از سوارکاری در این باشگاه نهایت استفاده و لذت را ببرند.

باشگاه اسب سواری کیش در کدام قسمت جزیره است؟

موقعیت جغرافیایی باشگاه سوارکاری جزیره کیش در نزدیکی های دهکده المپیک بوده که به همین علت به آن باشگاه اسب سواری المپیک کیش نیز می گویند. مجموعه اسب سواری کیش از سمت شرقی خود به بلوار حریره محدود می‌باشد و از قسمت غربی به بلوار المپیک متصل شده است. در قسمت جنوبی باشگاه اسب  سواری نیز بلوار میرمهنا قرار گرفته است و در سمت شمالی این مجموعه ورزشی جاده کرانه واقع شده است. در این راستا همانگونه که اشاره شد شهر باستانی حریره و شهرک میرمهنا و شهرک صنعتی دو و شهرک آب و برق نیز در نزدیکی و اطراف این باشگاه واقع شده است.

این باشگاه دارای مساحتی به وسعت شش هزار متر مربع می‌باشد که نزدیک به 50 راس اسب از نژاد های گوناگون معروف در خود جای داده است. برخی از نژادهای این اسب ها می توان به تروبرد و دره شوری و عرب و … اشاره کرد که همواره زیر نظر و نگه داری افرادی کارآزموده و مجرب در بهترین و کامل ترین اصطبل ها  قرار می گیرند. در فصل های سرد سال نیز وجود مانژهای صحرایی جهت گشت آزاد و طراحی و ساخت جایگاه  های کافی و پیست کورس موجب شده تا همواره میزبان مسابقه های اسب دوانی کشوری برقرار باشد. در تاریخ 1382 باشگاه اسب سواری کیش در قراردادی مابین سازمان آزاد کیش و شرکت P.M.I.R برای مدت زمان بیست سال این باشگاه به بخش خصوصی واگذار شد و تا دو سال آینده نیز اداره ی این مجموعه به عهده ی یک بخش خصوصی است.  در سال های 1385 و 1386 در این باشگاه سوارکاری مسابقات بزرگ زمستانه ی کشوری برگزار شد.

دسترسی های نزدیک به مجموعه اسب سواری

هتل هایی که نزدیک به باشگاه سوارکاری کیش هستند به این صورت می‌باشد که این باشگاه از سمت شرقی خود به هتل گلدیس دسترسی دارد و تنها در عرض چندین دقیقه پیاده روی می توانید به باشگاه اسب سواری بروید. در قسمت راست این باشگاه هتل اسپادانا که یک هتل دو ستاره می‌باشد واقع شده است  با وجود این که این هتل دو ستاره فاصله ی بیشتری از هتل گلدیس دارد ولی در مقایسه با سایر هتل ها به این باشگاه نزدیک تر است. در قسمت چپ مجموعه ی سوارکاری هتل آفتاب شرق قرار گرفته است, هتل آفتاب شرق در دهکده ی المپیک واقع شده است.

از جمله دسترسی های باشگاه اسب سواری کیش به استخر المپیک و باشگاه بانجی جامپینگ است که بسیار نزدیک به این مجموعه بوده و می توانید با قدم زدم و پیاده روی در عرض چندین دقیقه به باشگاه دسترسی داشته باشید.
در قسمت جنوبی دهکده المپیک شهر زیرزمینی کاریز قرار گرفته و در سمت شمالی باشگاه نیز شهر باستانی حریره مورد دسترس بازدیدکنندگان و گردشگران است. مراکز خریدی که به این باشگاه نزدیک هستند به این شرح می‌باشند: مرکز خرید دامون, مرکز خرید پادنا, بازار هرمز.
نزدیک بودن این مراکز خرید به باشگاه موجب شده است که در صورتی که بعد از سوارکاری هوس خرید به سرتان زد به راحتی به این مراکز بروید و از خرید خود نهایت استفاده را ببرید. از دیگر دسترسی های این مجموعه می توان به نزدیکی آن به بندرگاه کیش اشاره کرد. بندرگاه کیش مکانی است که در آن جا کشتی های تفریحی زیادی لنگر انداخته و مسافران و گردشگران می‌توانند با اجاره ی روزانه آن ها چند ساعتی را بر روی دریای نیلگون خلیج فارس سفر کنند.
در برنامه ی مسافراتی خود می توانید طوری برنامه ریزی کنید که قبل از حرکت کشتی های تفریحی جزیره می توانید عصر را در باشگاه اسب سواری گذارنده و از اسب سواری نهایت لذت را ببرید و بعد برای صرف شام به بندرگاه مراجعه کرده تا در کشتی های تفریحی با موسیقی زنده و اوقات خوشی را در خاطر خود و عزیزانتان ضبط کنید.

نظرات کاربران