کریستین برگ

معرفی کامل کاخ کریستین برگ کپنهاگ

فهرست مطالب

کاخ کریستین برگ

کاخ کریستین برگ، قرار گرفته در جزیره کوچک اسلوشولمن است که شامل پارلمان دانمارک، دیوان عالی و وزارت امور خارجه می باشد. بازدید از کاخ برای همه امکان پذیر است و بخش هایی از کاخ نیز تنها برای مراسم ها و امور سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اتاق پذیرش سلطنتی شامل اتاق برج و اتاق تخت پادشاهی می باشد، سفیران خارجی که برای ملاقات با ملکه به دانمارک می آیند در این مکان و در کاخ کریستین برگ با مقامات رسمی کشور دانمارک ملاقات می کنند.

 تورلحظه آخری کیش

معرفی کاخ کریستین برگ کپنهاگ

تالار بزرگ یکی از پر ابهت ترین اتاق های کاخ شناخته می شود. این مکانی است که شما می توانید تابلوهای پر نقش و نگار ملکه را در آن بیابید. کمیته بازرگانان دانمارک برای تولد 50 سالگی ملکه مارگارت در سال ۱۹۹۰ با سفارش دادن هدیه ای با عنوان ۱۱ تابلو فرش پر نقش و نگار این مناسبت را جشن گرفتند و به این ترتیب این مکان با این تابلو فرش های عظیم تزیین و به این اسم نامگذاری شد.

معرفی کاخ کریستین برگ کپنهاگ

جزییات اتاق های کاخ کریستین برگ

هنرمند منتسب به این تابلوهای عظیم بجورن نارگارد نام داشت که این نقاشی های عظیم را بر روی این تابلوهای خارق العاده به شکل هنرمندانه ای بافته است. سری نقاشی های بزرگ موجود در قصر بیانگر تاریخ بزرگ و پر فراز و نشیب و هزار ساله کشور دانمارک می باشد. تاکنون و همواره نخست وزیر دانمارک از اتاق پذیرش سلطنتی کاخ کریستین برگ به عنوان مکانی برای دیدار با رهبران خارجی بهره می برد. تالار الکساندرا نیز به عنوان اتاق ناهارخوری رسمی شناخته می شود و به این منظور در مراسم های رسمی کشوری از آن بهره می برند.

جزییات اتاق های کاخ کریستین برگ

گشت و گذار در قسمت های مختلف کاخ

با ۱۰۶ متر ارتفاع، قصر کریستین برگ یکی از بزرگ‌ترین برج های کپنهاگ شناخته می شود و این کاخ یکی از بهترین ویو ها و چشم اندازهای شهر را به شما ارائه می دهد. دسترسی به کاخ کپنهاگ رایگان است، اما اگر بخواهید اندکی چاشنی تجربه خود را در این مکان افزایش دهید می توانید در رستوران های واقع در کاخ کپنهاگ وعده غذایی خود را نوش جان کنید.

کاخ کریستین برگ در ابتدا خانه پادشاه و ملکه به شمار می آمد که بعدها بعد از آتش سوزی های بزرگی که در این منطقه رخ داد، خانواده سلطنتی در اواخر قرن هجدهم میلادی به کاخ آمالین برگ Amalienborg نقل مکان کردند و هرگز به این مکان باز نگشتند. کاخ کریستین برگ که در سال های ۱۹۰۷ تا ۱۹۲۸ ساخته شده بود، معماری آن توسط طراح و معمار بزرگ توروالد جورگنسون اتفاق افتاد که تاکنون به عنوان یکی از بزرگترین و منحصر به فرد ترین سازه ها به شمار می آید.

گشت و گذار در قسمت های مختلف کاخ

بخش های مختلف درون کاخ

این کاخ، که امروزه با برگن نیز شناخته می شود، اقامتگاه پارلمان های دانمارک به شمار می آید و از سال ۲۰۱۴ درب های کاخ کریستین برگ به روی عموم باز شد که در واقع به معنای استفاده مردم عادی و معمولی و فرصت بازدید از آن برای گردشگران و توریست های کپنهاگ تلقی می شود. ورودی کاخ، گیت پادشاه نام دارد، یک درب و ورودی بزرگ در مرکز کاخ که دقیقا زیر برج قرار گرفته است.

دسترسی به گیت پادشاه می تواند از طریق میدان قصر و حیاط مرکزی داخلی امکان پذیر باشد. یک بالابر یا همان آسانسور در ورودی این گیت تعبیه شده است که پادشاه را به طبقه بالای برج هدایت می کند، همچنین پله های این برج قابل استفاده نمی باشند. ممکن است صف طولانی در این قسمت وجود داشته باشد چرا که فضای محدودی در قسمت بالایی برج وجود دارد، در نتیجه بازدیدکنندگان باید تا خالی شدن فضای بالای برج در صف بمانند.

بخش های مختلف درون کاخ

تجربه بازدید از این مکان با دلتابان

لذت تجربه و چشیدن طعم غذاهای فوق العاده ای که توسط آشپزهای بومی دانمارک در این مکان طبخ می شوند لذت سفر و بازدید از قصر کریستن برگ کپنهاگ را چند برابر می کند. بوجوسن نام آشپز معروف رستوران کاخ کریستین برگ است که بوجوسن و تیم حرفه او با بهترین مواد از سراسر دانمارک به آشپزی و تهیه غذاهای بومی و محلی این منطقه می پردازند و از گردشگران و بازدیدکنندگان قصر پادشاه پذیرایی می کنند.

با پروازها و خدمات دلتابان در بازدید از کشور دانمارک و جاذبه های دیدنی این شهر در کنار تماشای کاخ کریستین برگ کپنهاگ، اوقات و لحظات خوشی را در کنار دوستان و آشنایان تجربه خواهید کرد. خدمات سفر و برنامه ریزی سفر خود را به مجریان و برگزارکنندگان تورهای مسافرتی دلتابان با خیالی آسوده بسپارید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران