معرفی فوندوی پنیر غذای لذیذ سوئیسی
14 مرداد 1398
جاذبه گردشگری

معرفی فوندوی پنیر غذای لذیذ سوئیسی

فهرست مطالب

فوندوی پنیر

فوندوی پنیر غذای لذیذ سوئیسی است که یکی از پرطرفدارترین غذاهای سوئیس به شمار می آید. بهتر است بدانید که در سرتاسر دنیا انواع مختلفی پنیر موجود می باشند که لذت غذا را به مرحله ای بالاتر ارتقا می دهند. اما به جرات می توان گفت یکی از لذیذترین اختراعات پنیری فوندوی پنیر می باشد. این غذای سوئیسی از ترکیب چند نوع پنیر آب شده تهیه می شود. بهتر است بدانید که سوئیسی ها این غذای لذیذ را در شب های سرد سال همراه با نان می خورند.

تاریخچه فوندوی پنیر

در صورتی که به سوئیس سفر کنید و به پیست های اسکی بروید شاهد این خواهید بود که پنیر آب شده و گرم همراه با نان یکی از اصلی ترین اسنک ها و غذاهای بعد از اسکی به شمار می آید. می توان گفت در فرهنگ سوئیسی بعد از اسکی خوردن پنیر آب شده و گرم همراه با نان از کارهای رایج سوئیسی ها می باشد.

فوندوی پنیرغذای لذیذ سوئیسی در شب های سرد زمستانی زمانیکه اعضای خانواده دور هم جمع هستند حضور دارد. بهتر است بدانید که فوندو در زبان فرانسه به معنی آب شده می باشد. بنابراین فوندوی پنیر هم به معنای پنیر آب شده است. این غذای لذیذ سوئیسی در ظرف های مخصوص معمولا سرامیکی به همراه شمع کوچک وارمری و چنگال هایی دسته بلند تهیه می شود.

حالا می خواهیم بفهمیم این غذای پنیری خوشمزه از کجا به وجود آمده است و اینکه چطوری به غذای ملی سوئیسی تبدیل شده است؟ برای اولین بار اسم این غذا در کتاب ایلیاد هومر آمده است. این کتاب مربوط به 800 تا 725 قبل از میلا می باشد. بنابراین فوندوی پنیر مربوط به چند قرن قبل از میلاد مسیح می باشد. غذایی که در کتاب ایلیاد هومر به آن اشاره شده از پنیر بز، شراب و آرد تشکیل شده است.

تاریخچه فوندوی پنیر

تاریخ این غذا

برخی ها معتقد هستند در زمان های گذشته دهقانان و کشاورزان کوهستان آلپ سوئیس برای استفاده از خرده نان ها و پنیر های خود این غذا را اختراع کرده اند. تا اینکه در اواخر قرن 19 دستور تهیه فوندوی پنیر مدرن رایج شد. ریشه دستور تهیه این غذا مربوط به منطقه کوهستانی آلپ-رون می باشد. این منطقه در نزدیکی مرز ژنو واقع شده است.

جالب است بدانید که فوندوی پنیر غذای لذیذ سوئیسی علاوه بر سوئیس در کشور فرانسه هم تهیه می شود. اما در سال 1930 کشور سوئیس این غذا را به عنوان غذای ملی خود اعلام کرد. بنابراین اکثر مردم سوئیس این غذا را به عنوان محبوب ترین غذای خود می شناسند.
این غذای لذیذ سوئیسی یک غذای سنگین به شمار می آید. زیرا از چند نوع پنیر و مواد دیگر تهیه می شود. سوئیسی ها این غذا را به همراه نوشیدنی های گرم میل می کنند. همچنین علاوه بر نوشیدنی گرم این غذا به همراه سبزیجات تازه هم مصرف می شود. لایه غلیظ پنیری ته قابلمه حکم ته دیگ را دارد که اکثر افراد عاشق آن هستند.

فوندوی اصیل ژنو

در سوئیس چهار زبان رسمی از قبیل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش وجود دارد. جالب است بدانید که فوندوی پنیر لذیذ در منطقه فرانسوی زبان سوئیس ایجاد شده است. بنابراین می توان گفت بهترین منطقه امتحان کردن این غذای لذیذ شهر ژنو سوئیس می باشد. با قدم زدن در خیابان های شهر ژنو بوی دلپذیر پنیر آب شده را همه جا حس خواهید کرد. می توان گفت شنیدن این بو یکی از تجربه های لذیذ و خوشمزه دنیا است.
یک اصطلاح خاص در شهر ژنو برای این غذا به نام  moitié-moitiéوجود دارد. ایین اصطلاح به معنای نصف-نصف است. این بدان معنا است که این غذا از ترکیب نصف پنیر گرویر و نصف پنیر واشرن تهیه شده است.

این دو پنیر از جمله پنیرهای محبوب و لذیذ این مناطق به شمار می آیند. بعد از اینکه این پنیرها رنده شوند با موادی مانند سیر و ادویه جات ترکیب خواهند شد و سپس آن را بر روی حرارت ملایم آب می کنند. لازم به ذکر است که تهیه فوندو ممکن است براساس ذائقه و سلیقه افراد متفاوت باشد. البته نوع آماده فوندو در سوپرمارکت ها موجود است که با کمی حرارت دادن قابل استفاده می باشد.

[cn-suggest-posts sts=” سوغاتی های سوئیس” stl=”https://deltaban.com/best-swiss-souvenirs/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

انواع فوندوی پنیر

همانطور که در بالا گفتیم فوندو ترکیبی از چند نوع پنیر آب شده به همراه ادویه جات است. اما در اصطلاح عام فوندو به معنای سس گرم شده می باشد که می توان مواد مختلف را در آن فرو کرد.

فوندوی شکلات

فوندوی شکلات: یکی از فوندو هایی که اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است فوندوی شکلات می باشد. این غذا از ترکیب شکلات های مختلف، وانیل و خامه در قابلمه های مخصوص فوندو خوری تهیه می شود. سپس میوه های مختلفی از قبیل موز، آناناس، توت فرنگی و غیره را توسط چنگال های مخصوص فوندو خوری به داخل سس فرو کرده و میل می کنند.

فوندوی اصیل ژنو

فوندوی روغنی

فوندوی روغنی: این نوع فوندو شباهت کمتری به فوندوی اصلی دارد. زیرا با کمی روغن که داخل قابلمه ریخته شده است و با حرارت ملایم داغ می شود. سپس تکه های گوشت که کوچک بریده شده اند با چنگال های دسته بلند به داخل روغن فرو می برند تا سرخ شوند. بنابراین هر فردی می تواند براساس سلیقه خود غذا را سرخ کند.

آداب و رسوم فوندو خوری چیست؟

اگر قصد دارید همانند یک سوئیسی اصیل فوندوی پنیر بخورید باید از آداب و رسوم فوندو خوری مطلع باشید. همانطور که در بالا ذکر کردیم فوندوی پنیر یا هر نوع فوندوی دیگر در یک قابلمه سرامیکی مخصوص آماده می شود. بعد از اینکه فوندو آماده شد با استفاده از یک چنگال مخصوصی که دسته بلند دارد تکه های نان را داخل سس پنیری فرو می برند.

[cn-suggest-posts sts=”تاریخچه ی شکلات سوئیسی” stl=”https://deltaban.com/history-swiss-chocolate/” sbs=”رزرو بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

فوندوی شکلات

نکات مهم

نکته قابل توجه در آداب و رسوم فوندو خوری این است که به دلیل استفاده مشترک از سس پنیری نباید چنگال را به داخل دهان فرو کرد. باید با دندان نان را از چنگال جدا کرد. قبل از اینکه فوندو سرو شود تکه های نان بین همه ی افراد تقسیم می شود. بنابراین دیگر احتیاجی به خم شدن و برداشتن نان نخواهید داشت.

زمانیکه نان را با چنگال برمی دارید و آن را داخل فوندوی پنیر فرو می برید. بهتر است چند ثانیه نان را بالای قابلمه نگه دارید تا پنیر اضافی آن به داخل قابله بریزد. به این ترتیب دیگر سس فوندو به روی لباس یا میز چکه نخواهد کرد. لازم به ذکر است که ترتیب فوندو خوری بسیار مهم می باشد.
طبق رسم و رسوم سنتی میهمانان باید چنگال را به صورت ساعتگرد به داخل قابلمه بچرخانند. این بدان معنا است که نباید چنگال برخلاف عقربه های ساعت داخل قابلمه بچرخد. این کار انقدر ادامه پیدا می کند تا میهمانان به ته دیگ برسند. ته دیگ پنیری جزء جالب ترین و لذیذ ترین بخش فوندوی پنیر است.

یکی از نکات که باید به آن توجه کنید این است که نباید فوندوی پنیر را با فوندوی شکلات بخورید. زیرا هرکدام از این نوع فوندوها به تنهایی لذیذ و خوشمزه می باشند. بنابراین توصیه می کنیم این دو نوع فوندو را پشت سرهم نخورید. این دو نوع فوندو از مواد چرب، پرکالری و پر کلسترول تهیه می شوند. بنابراین ترکیب این دو فوندو برای سلامتی مضر خواهد بود. سوئیسی ها برای اینکه از سنگینی فوندوی پنیر یا فوندوی شکلات بکاهند و هضم آن را راحت تر کنند آن را به همراه میوه های تازه و سبزیجات میل می کنند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران (1)