تصویری از نصرت سرآشپز معروف
1 شهریور 1399
رستوران گردی

معرفی رستوران های نصرت در جهان

اگر مثل من شکمو باشید قطعا اسم رستوران‌های نصرت را شنیده‌اید، رستوران های نصرت در سراسر جهان شعب مختلفی دارند اما تاسیس اولین شعبه رستوران‌های نصرت در استانبول ترکیه داستان جالب و شنیدنی دارد که در ادامه میخواهیم در مورد آن بدانیم، با ما همراه باشید.

تصویری از استیک

داستان رستوران ‌های نصرت

رستوران‌های نصرت برای اولین بار در استانبول ترکیه متولد شدند و معروفترین این رستوران‌ها، شعبه استانبول ترکیه است که توسط آشپز معروف آن یعنی نصرت گوکچه تاسیس شد، این رستوران‌های معروف در 8 جای جای دنیا شعبه دارند و به خاطر سبک طبخ جالب استیک‌هایشان در جای جای جهان معروف هستند.

نصرت گوکچه

تصویری از نصرت

صاحب رستوران‌های نصرت، یعنی نصرت گوکچه، به لطف شبکه‌های اجتماعی یوتیوب و اینستاگرام معروف و تبدیل به اینفلوئنسر شده است، همچنین اکنون صاحب رستوران‌های زنجیره‌ای نیز می‌باشد.

نصرت گوکچه سرآشپز 36 ساله‌ای است که کارش را از شستن ظرف در رستوران‌ها شروع کرد، نصرت دوست داشت آشپزی را به صورت اصولی یاد بگیرد، در سال 2006 در یک رستوران به عنوان مسئول تکه تکه کردن گوشت استخدام شد و هنگام کار آموزش نیز میدید، سپس توانست در یکی از رستوران‌های معروف آمریکایی استخدام شود.

نصرت پس از آموزش و تبدیل شدن به یک آشپز ماهر به زادگاه خودش یعنی استانبول بازگشت و اولین رستوران خود را تاسیس کرد، طولی نکشید که رستوران نصرت از تعداد اندکی مشتری به جایی تبدیل شد که جای سوزن انداختن نبود.

سوالی که اکثر مردم میپرسن این است که چرا این آشپز اینقدر معروف شد؟ در این باره باید بگوییم که نصرت نه تنها بخاطر مهارت در آشپزی بلکه بخاطر شیوه پخت خاص استیک‌های خود معروف است، ویدیوهایی که شاید از او در فضای مجازی دیده باشید، جوری نمک بر روی استیک میریزد که با پوستش در ارتباط باشد.

برخی از افراد نصرت را سالت بی می‌نامند، سالت بی هر چه که امروز دارد مدیون خلاقیت، کیفیت غذا و شبکه‌های اجتماعی است، نکته جالب دیگر در مورد نصرت خونسردی او هنگام پخت غذا هست، افراد معروفی همچون لیونل مسی از مشتریان دائمی رستوران‌های نصرت هستند.

شعب رستوران های نصرت

تصویری از یک بشقاب استیک

رستوران‌ های نصرت به قدری معروف شده‌اند که در دبی، ابوظبی، نیویورک، دوحه، میامی، استانبول و بسیاری از شهرهای ترکیه، شعبه دارند، در ادامه میخواهیم شما را با چند تا از آدرس این رستوران‌های آشنا کنیم.

  • رستوران نصرت اتیلر استانبول

آدرس رستوران نصرت استانبول: Etiler Mahallesi, Hisar Üstü Nispetiye Cd. No:87, 34337 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

  • رستوران نصرت دی هتل ماریس

آدرس رستوران نصرت ماریس : Hisarönü Mahallesi, D- Hotel Maris km, 48380, Yeni Datça Yolu No:35, 48700 Marmaris/Muğla, Turkey

  • رستوران نصرت ببک

آدرس رستوران نصرت برگر ببک: Bebek Mahallesi, No: 244/, Bebek Ykş. No:1, 34342 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

  • رستوران نصرت آنکارا

آدرس رستوران نصرت آنکارا: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Şht. Ömer Haluk Sipahioğlu Sk. No:8, 06700 Çankaya/Ankara, Turkey

  • رستوران نصرت پالمارینا بدروم

آدرس رستوران نصرت بدروم: Yalıkavak Mahallesi, Yat Limanı Çökertme Cad. Palmarina Bodrum No:6, 48990 Bodrum/Yalıkavak/Bodrum/Muğla, Turkey

  • رستوران نصرت شعبه نیشتانتاشی

آدرس رستوران نصرت برگر نیشانتاشی: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:44, 34367 Şişli/İstanbul, Turkey

  • رستوران نصرت شعبه دبی

آدرس رستوران نصرت دبی: Jumeirah Beach Dubai Restaurant Village Four Seasons Resort – United Arab Emirates

  • رستوران نصرت شعبه نیویورک

آدرس رستوران نصرت نیویورک: ۶۰ W 53rd St, New York, NY 10019, United States

  • رستوران نصرت شعبه دوحه

آدرس رستوران نصرت دوحه: Al Corniche Street, Sheraton Grand Doha Resort & Convention Hotel, P.O 6000، Qatar

  • رستوران نصرت شعبه میامی

آدرس رستوران نصرت میامی: ۹۹۹ Brickell Ave, Miami, FL 33131, United States

بهترین غذاهای رستوران های نصرت

نمایی از یک بشقاب باقلوا

همانطور که گفته شد رستوران‌ های نصرت در سراسر جهان شعب مختلفی دارند، اما بهترین ‌غذاهایی که در رستوران‌های نصرت سرو می‌شود چه غذاهایی هستند؟

انواع استیک ها

برگرها

سالادها

انواع پیش غذا

خوراک گوشت سفید

خوراک گوشت

چاشنی ‌های متنوع

خوراک ماهی

سوسیس ترکی

خوراک مرغ

خوراک فیله گوشت گاو

خوراک گوشت بره

نمایی از بشقاب استیک

از نظر مشتریان نصرت این غذاها، بهترین غذاهایی هستند که در رستوران‌ های نصرت سرو می‌شوند، ولی استیک بخاطر سرو خاص خودش طرفداران زیادی نسبت به بقیه غذاها دارد

رستوران های نصرت در جهان شعب زیادی ندارد اما به قدری معروف است که مشتریان زیادی پیدا کرده، اگر شما نیز روزی بخواهید به یکی از رستوران‌های نصرت بروید پیشنهاد می‌کنیم که به شعبه این رستوران‌ها در شهر استانبول مراجعه کنید.

نظرات کاربران