مارین پلاتز

معرفی مارین پلاتز شهر مونیخ در یک نگاه

فهرست مطالب

مارین پلاتز

مارین پلاتز از سال ۱۱۵۸ که شهر مونیخ تاسیس شد، به عنوان پلازا مرکزی مونیخ شناخته می شود و از آن زمان توسط ساختمان های قدیمی و زیادی که خود نیز بر جذابیت این مکان می افزایند، محاصره شده است. برخی از این ساختمان های بسیار بزرگ و مهم از جمله نئوس راتاس نفیس (تالار شهر مرکزی) و مارین ساول با مجسمه پر زرق و برق “ماری” که بر بالای آن نصب شده است در بین گردشگران و توریست های این شهر بسیار شناخته شده و معروف می باشند.

 تورلحظه آخری کیش

تاریخچه مختصری از مارین پلاتز

داستان مارین پلاتز از تقریبا هزاران سال پیش آغاز می شود، آن زمان که توسط هنری لیون، دوک بایرن، این مکان تاسیس شد. در آن زمان مارین پلاتز به عنوان میدان مارکت square market شناخته می شد، یک میدان مرکزی برای جمع شدن هنرمندان و کشاورزان به منظور فروش، عرضه غلات، تولیدات و محصولات آنها به شمار می آمد. در نتیجه این مکان به عنوان اولین مرکز تجاری شهر در گذشته به شمار می آمد. ستون برج مارین با ارتفاع بیش از ۱۱ متر به عنوان یکی از شناخته شده ترین جنبه های پلاتز شناخته می شود، اما این اتفاق ۵۰۰ سال بعد از تاسیس این مکان یعنی در سال ۱۶۳۸ به وقوع پیوست. با توجه به شواهد تاریخی موجود، مارین ساول به عنوان نماد حق شناسی در این محل برای سوئدی ها که در طول جنگ 30 ساله شهر را نابود نکنند، نصب شده است.

تاریخچه این بنا

علت شهرت مارین پلاتز

مارین پلاتز شهرت بین المللی خود را به عنوان مقصد گردشگری مونیخ در المپیک سال ۱۹۷۲ کسب کرد، در آن زمان این میدان به عنوان یک منطقه پیاده روی و برای عابر پیاده شناخته می شد. علاوه بر این موضوع، مارین پلاتز به عنوان نقطه شروع خیابان و به عنوان اولین مرکز خرید مونیخ نیز به شمار می آمد. امروزه، بسیاری از نقاط تاریخی اطراف مارین پلاتز، همچنان بی نظیر بودن خود را حفظ کرده اند و مانند آنها را در جایی نمی توان یافت. علاوه بر مارین ساول، می توان به چشمه ماهی که بازارهای تاریخی در اطراف آن شکل می گرفتند، تالار شهر قدیمی بازسازی شده و به تالار جدید شهر که به صورت پراکنده، در سبک احیای گوتیک و به شکل خیره کننده ای طراحی شده اند، اشاره کرد.

شهرت این ساختمان

بازدید از مارین پلاتز مونیخ

در بازدید و سفر به مارین پلاتز مونیخ، بازدید از  Glockenspiel معروف که در برج alcove واقع در تالار شهر جدید در این مکان بنا شده است را فراموش نکنید. این مجسمه های زیبا و خارق العاده چوبی که به طور منظم نصب شده اند، به این مکان در طول قرن شانزدهم میلادی شکل خاص و ویژه ای بخشیدند.

مارین پلاتز همچنین به عنوان یکی از بازارهای نمادین کریسمس نیز شناخته می شود که سبب می شود به طور حتم یک توقف در ماه دسامبر در این منطقه داشته باشید. با این مکان های خاطره انگیز، تاریخی و منحصر به‌ فرد، مغازه ها و رستوران های متعدد، سفر به مونیخ ناتمام می ماند. اگر به این محل سر نزنید و در مارین پلاتز توقف نداشته باشید. مارین پلاتز نزدیک به 1000 سال است که به عنوان قلب مونیخ شناخته می شود.

 مارین پلاتز

مجسمه مریم مقدس

همانطور که اشاره شد، در مرکز مارین پلاتز در بالای یک ستون بلند، یک مجسمه طلایی از مریم مقدس را مشاهده خواهید کرد که به تمام شهر و ایالت بایرن اشراف دارد. مارین ساول به عنوان مرکز مونیخ شناخته می شود. شایعه شده است که مجسمه ساز معروف هابرت گرهارد، مجسمه برنزی مریم مقدس را برای قبر دوک ویلهلم در سال ۱۵۹۳ ساخته بوده است. در این مجسمه معروف، مریم مقدس نوزاد عیسی را در آغوش گرفته است و بر هلال ماه قرار دارد. همچنین چهار مبارز شجاع در کنار پایه های مجسمه مارین ساول قرار گرفته اند و نماد مبارزه با گرسنگی (اژدها)، جنگ (شیر)، طاعون (اژدهای افسانه ای) و مبارزه با کفر (مار) می باشند.

 مارین پلاتز

بازدید از این شهر

در سفر به مونیخ می توانید در سایه تالارهای شهر جدید و قدیم نشسته و از استراحت و فنجان قهوه خود لذت ببرید، به شلوغی های اطراف خود نگاه کنید و از سفر خود در مونیخ نهایت لذت را ببرید. اگر قصد دارید همچون یک بومی واقعی اهل مونیخ عمل کنید، بهتر است که سفر خود را از ورودی تالار شهر جدید و از چشمه ماهی ها آغاز کنید. با دلتابان سفر خوشی را در مونیخ آلمان و در کنار جاذبه های دیدنی این شهر تجربه کنید.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران