3 شهریور 1399
رستوران گردی

معرفی رستوران های ایرانی در استانبول

استانبول به غذاهای خوشمزه‌اش مشهور است؛ شما می‌توانید انواع و اقسام غذاهای مختلف را در این شهر میل نمایید؛ اگر دلتان برای غذاهای ایرانی تنگ شده باشد، رستوران‌های ایرانی در استانبول خیلی زیاد بوده و شما می‌توانید به این رستوران‌ها بروید. جالب است بدانید غذای ایرانی نه تنها طرفدار ما ایرانی‌ها بوده بلکه از کل دنیا خواستار غذاهای ایرانی هستند. در این مطلب می‌خواهیم بهترین رستورانهای ایرانی در شهر استانبول را برای شما معرفی کنیم، تا درصورت خرید تور ترکیه (تور استانبول) و سفر به این شهر زیبا، به این رستوران ها مراجعه کرده و از میل کردن غذای ایرانی لذت ببرید،  همراه ما باشید:

1- رستوران ریحون از رستوران های ایرانی استانبول

رستوران های ایرانی در استانبول

ریحون، یکی از رستوران‌های ایرانی در استانبول است؛ داخل این رستوران را با نمادها و صنایع دستی ایرانی مثل: تابلوهای معرق و سماور تزئین کرده‌اند و کارکنان این رستوران کاملا ایرانی بوده و خیلی به رستوران‌های ایران شبیه است. شما وقتی به این رستوران بروید احساس می‌کنید در رستورانی داخل ایران هستید؛ در منوی رستوران ریحون، انواع و اقسام کباب‌ها و خورشت‌های مختلف وجود دارد و گوشت‌هایی که استفاده می‌کنند، حلال بوده و برای مسلمانان هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. اگر در شهر استانبول بودید و تمایل داشتین به یک رستوران ایرانی بروید، رستوران ریحون را انتخاب کنید، که از ساعت 12 ظهر تا 11 شب برای وعده‌های ناهار و شام در خدمت شماست.

آدرس: خیابان ینی کارسی شماره ۸، محله توم توم

2- رستوران نایب

نایب یکی دیگر از رستورانهای ایرانی در استانبول است. رستوران نایب هم در ایران و همچنین در استانبول، شعبه دارد؛ در این رستوران فقط غذاهای ایرانی سرو می‌شود، و غذاهای بین المللی و ترکی در این رستوران وجود ندارد. ظرفیت رستوران نایب 120 نفر است؛ در این رستوران علاوه بر غذاهای ایرانی خوشمزه ، شما می‌توانید از اجرای موسیقی زنده نیز لذت ببرید. رستوران نایب برای سرو صبحانه، ناهار و شام از ساعت 9 صبح تا 12 شب باز بوده  و یکی از بهترین رستوران‌های ایرانی در شهر استانبول است.

آدرس: منطقه ی فاتح، آکسارای، میدان فندک زاده، خیابان ملت

3- رستوران شهرزاد از رستورانهای ایرانی در استانبول

شهرزاد نیز از رستورانهای ایرانی در استانبول محسوب می‌شود. اگر شما دنبال یک رستوران، با محیط شیک و فانتزی هستید و می‌خواهید کیفیت نوشیدنی ها  و خوردنی های رستوران بهترین باشد، بی شک رستوران شهرزاد را انتخاب کنید، این رستوران با محیط نسبتا کوچیک که دارد، به خاطر کیفیت بالای غذاها و نوشیدنی هایش طرفداران زیادی پیدا کرده و در لیست بهترین رستوران‌های شهر استانبول قرار گرفته است. رستوران شهرزاد در استانبول سابقه کار 8 ساله دارد؛ در این رستوران غذاهایی مثل: چلو کباب، کشک بادمجون و…. موجود است و هزینه آن چنانی ندارد. این رستوران، نوشیدنی‌های سرد و گرم هم ارائه می‌دهد؛ اگر شما وقت کافی برای غذا خوردن در این رستوران را ندارید، می‌توانید نوشیدنی‌های با کیفیت و خوشمزه این رستوران را امتحان کنید.

آدرس: استانبول، تقسیم شماره ۲۴

4- رستوران شیراز

رستوران های ایرانی در شهر استانبول

یکی دیگر از رستورانهای ایرانی در استانبول، رستوران شیراز می‌باشد. رستوران شیراز کاملا حال و هوای شهر شیزار را دارد، شما با وارد شدن به این رستوران تصور می‌کنید، در شهر شیراز هستید، حتی افراد غیر ایرانی هم این موضوع را تایید می‌کنند. از توصیفات مشتری‌های رستوران شیراز: محیطی کوچک اما دنج و با صفا و صمیمی و راحت است. کارکنان رستوران شیراز رفتار خیلی گرم و صمیمی دارند؛ در منوی این رستوران می‌توانید غذاهای ایرانی با کیفیت بالا را سفارش دهید. علاوه بر غذاهای ایرانی، غذاهای ترکی هم در این رستوران وجود دارد. نکته جالب هم اینکه رستوران شهرزاد به مترو و ترامو نزدیک است، به همین خاطر هزینه زیادی برای رفتن به این رستوران وجود ندارد. رستوران شیراز، از ساعت 15 الی 24 فعال بوده و برای وعده‌های ناهار و شام در خدمت شما است.

آدرس: خیابان علی صراف شماره ۷، خیابان مودا

5- رستوران مژگان از رستورانهای ایرانی در استانبول

رستوران مژگان، یکی دیگر از بهترین رستوران‌های ایرانی در شهر استانبول است. رستوران مژگان دارای دو قسمت، سنتی و مدرن می‌باشد، شما می‌توانید طبق سلیقه خودتان هر قسمتی را که دوست دارید، بروید. این رستوران مناسب جشن‌ها و مراسم‌ها نیز هست و حتی تهیه غذای مهمانی در این رستوران پذیرفته می‌شود. از خدماتی که رستوران مژگان ارائه می‌دهد، پخش موسیقی زنده است. این رستوران 24 ساعته باز است و شما می‌توانید در هر ساعتی برای صرف غذا به آنجا بروید.

آدرس: محله‌ی کوکاتپه، رستوران مژگان

6- رستوران گیلان

رستوران گیلان هم از رستورانهای ایرانی در استانبول است. رستوران گیلان داری دو محیط سربسته و باز است و شما از هر محیطی که دوست دارید ، می‌توانید استفاده کنید؛ اگر دنبال رستوران شیک و لوکس و فضای گرم و صمیمی هستید، رستوران گیلان، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در رستوران گیلان غذاهای ایرانی خوشمزه‌ای وجود دارد؛ اگر شما قصد دارید با دوست یا آشنایی در یک کافه هم دیگر را ملاقات کنید رستوران گیلان باز هم بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این رستوران از ساعت 9 صبح تا 10 شب باز است.

آدرس: حله‌ی آسی‌بادم، کافه رستوران گیلان

7- رستوران گلستان ایرانیان

رستوران های ایرانی در استانبول

گلستان ایرانیان همان طور که از اسمش هم پیداست یکی از رستوران‌های ایرانی در استانبول است. اگر شما در محل شیشلی هستید و دنبال رستوران با غذاهای ایرانی هستید، این رستوران را انتخاب کنید که دارای غذاهای ایرانی با کیفیت خوب و قیمت مناسب است. ساعت کاری این رستوران از ساعت 12 ظهر تا 10 شب است.

آدرس: شیشلی، رستوران گلستان ایرانیان

8- رستوران فارس

رستوران فارس هم از بهترین رستورانهای ایرانی در شهر استانبول است؛ این رستوران در ایران و  استانبول شعبه دارد. کباب سلطانی، ششلیک، باقالا پلو با ماهیچه، اسپاگتی و اکبر جوجه از غذاهای بی نظیر و با کیفیت بالای این رستوران است . اگر دنبال یک رستوران شیک برای مهمانی هستید، رستوران فارس را انتخاب کنید و بهتر است قبل از رفتن به رستوران، میز رزرو نمایید. این رستوران روزهای تعطیل از ساعت 11:30 صبح تا 11 شب و در بقیه روزها تا 10 شب باز است.

آدرس: خیابان استقلال، رستوران ایرانی فارسی

9- رستوران آسمان از رستورانهای ایرانی در استانبول

رستوران آسمان یکی دیگر از بهترین رستوران‌های شهر استانبول بوده که به تنوع غذایی، دسر و نوشیدنی‌اش معروف است. از معروف‌ترین غذاهای این رستوران می ‌توان به چلو کباب سلطنتی، زرشک پلو با مرغ، باقالا پلو با مرغ، چلو کباب کوبیده، جلو کباب برگ و قرمه سبزی اشاره کرد. رستوران آسمان، اولین رستوران ساخته شده در استانبول میباشد و ساعت کاری این رستوران از 12 ظهر تا 21 است.

آدرس: منطقه فاتح، بلوار آتاتورک، روبه‌روی دبستان اروچگازی، رستوران آسمان

10- رستوران زعفران

رستوران زعفران یکی دیگر از رستوران‌های ایرانی در استانبول است. کارکنان این رستوران هم ایرانی و هم ترک هستند؛ دکوراسیون این رستوران خیلی زیبا بوده و توجه شما را به خودش جلب می‌کند. رستوران زعفران به تنوع بالای دسرهایش معروف است و شما دسر مورد علاقه‌تان را بی شک در این رستوران پیدا خواهید کرد. در این رستوران علاوه بر غذاهای ایرانی غذاهای ترکی هم وجود دارد؛ ساعت کاری این رستوران از ساعت 7 صبح تا 24، برای وعده‌های صبحانه، ناهار و شام باز است.

آدرس: منطقه‌ی فاتح، محله Emin Sinan، رستوران زعفران

نظرات کاربران