بوداپست
23 مرداد 1398
کشور مجارستان

معرفی جاذبه های برتر بوداپست

معرفی جاذبه های برتر بوداپست

بوداپست پایتخت مجارستان در حقیقت مجموعه ای از سه شهر متحد بودا، اوبودا در ساحل غربی رودخانه دانوب و پست در ساحل شرقی دانوب می باشد. بیشتر قسمت های شهر و جاذبه های برتر بوداپست در یونسکو به ثبت ملی رسیده است. و از نظر گردشگران بوداپست زیباترین شهر مابین شهر های اروپایی است. در سفر به اروپا حتما بازدید از بوداپست را فراموش نکنید. دلیل اینکه بوداپست از همه شهر های اروپایی زیباتر است به خاطر این است که همه چیز را در یک جا دارد. زیبایی، تاریخ غنی، امنیت، هزاران تفریح برای خوشگذرانی، غذاهای خوشمزه و مردم دوست داشتنی بوداپست از ویژگی های بارز این شهر رویایی است. در این مقاله می خواهیم تعدادی از زیباترین جاذبه های برتر بوداپست را معرفی کنیم.

جاذبه های بوداپست

1-پیاده روی بر روی پل زنجیر (چین بریج) 

از مهمترین جاذبه های برتر بوداپست، می توان پل زنجیر را نام برد. این پل در سال 1849 بر روی رودخانه دانوب که دو قسمت شهر یعنی بودا و پست را از هم جدا میکرد ساخته شد. پل های زیادی بر روی این رودخانه ساخته شده است که پل زنجیر قدیمی ترین پل هاست. برای تماشای بوداپست میتوانید یک صبح از طرف بودا شروع کرده و به طرف پست(و یا بالعکس) روی این پل پیاده روی کنید.

این پل مجسمه هایی به نام شیرهای نگهبان داردکه نماد محافظت از پل میباشند.. پیشنهاد میشود منظره شب این پل تاریخی را از دست ندهید و یک عکس یادگاری در شب با این پل ثبت کنید. البته برای لذت بردن از خود رودخانه دانوب به عنوان دومین رود طولانی اروپا، دیدن سواحل این رودخانه یا گردش با اتوبوس ها و قایق هایی که عرض رودخانه رو طی می کنند خالی از لطف نیست.

2-سیاحت در قلعه بودا ( بودا کاستل)

قلعه بودا بالاترین نقطه در تپه، معروف به تپه قلعه میباشد. این قلعه مجتمع از سه بخش است. بخش اول خانه قلعه بودا که به نام کاخ سلطنتی شناخته میشود و در انتهای قلعه قرار دارد. دوم بخشی که به عنوان گالری ملی است و بخش دیگر این قلعه موزه تاریخی بودا پست را شامل میشود. با توجه به بخش های متفاوت این قلعه چند ساعت میتوان در این بنای تاریخی گشت و به تماشای نقاشیهای روی دیوارهای کاخ سلطنتی ایستاد و از کتابهای عتیقه و باستانی دیدن کرد.

این قلعه کنار رودخانه دانوب واقع شده است. همچنین کلیسای زیبای بانوی ما (ماتیاس) در داخل قلعه جای دارد. ماتیاس حکمرانی بود که توانست 70 سال از تصرف کلیسا توسط عثمانیها جلوگیری کند اما کلیسا بعد از مدتی توسط عثمانیها به مسجد تبدیل شد. اکنون به عنوان یک کلیسای زیبا مورد توجه گردشگران است. گردشگران معمولا از دروازه وین وارد این قلعه میشوند. این قلعه جز آثار ثبت شده در یونسکو و از جاذبه های برتر بوداپست میباشد.

[cn-suggest-posts sts=”در سفر به بوداپست باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟” stl=”https://deltaban.com/consider-traveling-budapest/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

3-ساختمان پارلمان مجارستان از جاذبه های برتر بوداپست

جاذبه های برتر بوداپست بیشمار است. یکی از معروف ترین جاذبه ها، ساختمان پارلمان مجارستان می باشد. ساختمانی که امکان ندارد وارد بوداپست شوید و این ساختمان باشکوه را نبینید. اگر وقت بازدید خود را به درستی انجام دهید می توانید تغییر نگهبانان در مجلس را تماشا کنید. ساختمان پارلمان مجارستان سومین ساختمان پارلمان بزرگ جهان و بلندترین ساختمان کشورش میباشد. ساختمان پارلمان در ساحل رودخانه دانوب و در مدت 17 سال ساخته شده که در سال 1902 به اتمام رسید.

این ساختمان با معماری بی نظیر و جواهرات به کار رفته در تزئینات آن منحصر بفرد است. در این پارلمان بخشی برای جلسات سیاسی و قسمت هایی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. البته تورهای گشت داخل ساختمان پارلمان هم برای راهنمایی گردشگران وجود دارد.

4-سنگر ماهیگیران از جاذبه های برتر بوداپست

سنگر ماهیگیران، جزء جاذبه های برتر بوداپست است. منظره بوداپست از سنگر ماهیگیران دیدنیست و یکی از زیباترین منظره های بوداپست را میتوان ثبت کرد. این سنگرها قبلا نقش محافظتی از شهر را داشتند و در کنار کلیسا ماتیاس بنا شده اند. معماری نئوکلاسیک و نئوگوتیک این بنا و بالا رفتن از پله های مارپیچی، زیبایی خاصی را به آن بخشیده است. تعداد این سنگرها هفت عدد بوده و ورود به هریک از آنها آزاد میباشد. و به راحتی بعد گشت در کلیسا ماتیاس میتوان از طریق بالکن قدم زد و به این سنگرها رسید.

5-باسیلیکای سنت استفان بوداپست

جاذبه های برتر بوداپست هرساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. باسلیکا یا همان کلیسا سنت استفان دارای بزرگترین ناقوس مجارستان و به نام اولین پادشاه مجارستان استفان میباشد. تنها بازدید از این کلیسا ارزش سفر به بوداپست را دارد. برای دیدن یک (منظره 360 درجه ) پانورامای حماسی از بوداپست پله های کلیسا را بالا رفته تا به گنبد کلیسا برسید و هم از راه پله های زرق و برق دار عکس بگیرید. البته با صرف هزینه کمی میتوانید به جای راه پله از آسانسور استفاده کنید.

بازدید از خود کلیسا رایگان میباشد و به دلیل مکان مذهبی محسوب شدن پوشش خاص آنجا را باید رعایت کنید. از کافه های اطراف کلیسا هم میتوانید برای نوشیدن قهوه و استراحت کوتاه استفاده کنید.

6-میدان قهرمانان از جاذبه های برتر بوداپست

میدان قهرمانان از زیباترین جاذبه های برتر بوداپست می باشد. میدان قهرمانان، بزرگترین میدان بوداپست در انتهای خیابان آندراسی قرار دارد. این میدان دارای مجسمه های نمادین هست. احتمالا مهمترین آنها مجسمه های هفت قهرمان میباشد. از مجسمه های دیگر میتوان مجسمه زن نماد صلح، زوج کار و ثروت، مرد با مار نماد جنگ، زوج دانش و افتخار، فرشته مقرب بالای ستون و مجسمه هفت سالار مجار به رهبری آرپاد را نام برد. تئاتر هنری و پارک نیز در نزدیکی این میدان وجود دارد. میدان قهرمانان در یونسکو ثبت شده است.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی لوکس ترین هتل های بوداپست” stl=”https://deltaban.com/budapest-luxury-hotels/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

7-بازدید از کنیسه بزرگ یهودیان از جاذبه های برتر بوداپست

کنیسه بزرگ یهودیان از جاذبه های برتر بوداپست است. این کنیسه بزرگترین کنیسه اروپا و دومین کنیسه بزرگ جهان است. این کنیسه بزرگ یهودیان در خیابان دوهانی واقع شده است و ظرفیت 3000 نفر را دارد. موزه یهودی، معبد قهرمانان و یک قبرستان همچنین در همان خیابان واقع شده است.

8-جزیره مارگارت بوداپست از جاذبه های برتر بوداپست

جاذبه های برتر بوداپست این شهر را به زیباترین مکان در اروپا تبدیل کرده است. جزیره مارگارت، جزیره ای در رودخانه دانوب می باشد و جزیره مارگارت یا مارگیتزیجت هم نامیده می شود. این جزیره در قرون وسطی، جزیره خرگوش نامیده میشد. پس از حمله مغول به مجارستان، پادشاه مجار یک پرستارگاه در این جزیره تاسیس کرد و نذر کرد اگر مغول مجارستان را ترک کرد دخترش مارگارت را به آنجا بفرستد. این اتفاق افتاد و قوم مغول آنجا را ترک کردند. و پادشاه دختر 11 ساله خود را به آنجا فرستاد و بعد از آن جزیره به نام آن دختر خوانده شد. امروزه این جزیره یک پارک عمومی است که توسط پل مارگارت به این شهر متصل میشود. این جزیره از جاذبه های برتر بوداپست و یک مکان محبوب برای مردم محلی و گردشگران میباشد.

جاذبه های برتر بوداپست شما را به این جزیره دیدنی و تاریخی دعوت می کند. تفریحاتی که در این جزیره میتوانید انجام دهید عبارتند از: رانندگی با ماشینهای جالب و مدرن، اسکوتر برقی و حتی اتومبیلهای بامزه تخم مرغ را اجاره کنید و کل جزیره به طول 2.5 کیلومتر را بگردید. برج آبشار جزیره مارگارت را صعود کنید و از دیدن جزیره مارگارت از بالا لذت ببرید. سنجاب های قرمز جزیره مارگارت که به هنگام استراحت در این پارک می توانید ببینید و کمی بازی کنید. البته این سنجابها باهوش هستند!

دیگرجاذبه ها

در استخرهای ماجراجویی و سرسره های آبی و استخرهای موج غرق شوید. از باغهای گل رز و ژاپنی بازدید کنید. باغ ژاپنی دارای آبگیر ماهی، یک باغ سنگ، درخت کوتوله و یک آبشار مصنوعی است که به همراه شکوفه های رز در فصل بهار ارزش دیدن دارند. اگر میخواهید در تاریخ جزیره مارگارت قدم بردارید، میتوانید به ویرانه های گذشته آن سری بزنید و بقایای یک کلیسا را در انجا ببینید. فراموش نکنید، چشمه موزیکال را حتما ببینید و از قطعات موسیقی متنوع آن لذت ببرید. این قطعات چهار بار در روز نواخته میشوند.

9-در حمام های سی چینی ریلکس کنید!

حمام های سیچینی از دیگر جاذبه های برتر بوداپست می باشند. بعد از گشت و گذار طولانی در بوداپست این حمام های آب گرم محل مناسبی برای استراحت هستند. آب حمام ها توسط دو چشمه حرارتی تامین می شود و تقریبا شامل بیست حمام است. دمای آب حمام ها از 65 تا 104 درجه فارنهایت (18-40 درجه سانتیگراد) متغیر می باشد. این حمام ها با اهداف درمانی نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرند. در واقع حمام سیچین بزرگترین حمام دارویی در اروپا است و همچنین جزء زیباترین جاذبه های برتر بوداپست است.

از دیگر مکان هایی که جز جاذبه های برتر بوداپست است، موارد زیر را میتوان نام برد: بازار بزرگ هال – مهمانی در بارهای بوداپست-بازدید از کفش در ساحل دانوب و …

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران