معرفی کلیسا های بوداپست

معرفی کلیساهای بوداپست

کلیسا های بوداپست

آیا با کلیساهای بوداپست آشنایی دارید؟ در سطح شهر بوداپست مجارستان جاذبه های مختلفی وجود دارد که سبب افزایش گردشگران در این منطقه شده است. توجه داشته باشید که در این منطقه می توانید انواع اقسام جاذبه های طبیعی و گردشگری را مشاهده نمایید که سفر به بوداپست را لذت بخش تر خواهد کرد. سفر به بوداپست به دلیل آب و هوای مناسب و وجود مناطق گردشگری متعدد هر ساله در حال افزایش می باشد. کلیسا های بوداپست از جمله عواملی به شمار می روند که سبب افزایش روز افزون میزان گردشگران این شهر شده اند. کلیساهایی که در شهر بوداپست فعالیت می کنند را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که برخی از آنها پروتستان و برخی کاتولیک هستند.

 معماری کلیساها

معماری زیبا و بی نظیر این کلیسا ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و هر بیننده ای را جذب خود خواهد کرد و به همین دلیل از جمله شلوغ ترین مراکز در بوداپست به شمار می روند. لازم به ذکر است که کلیسا های بوداپست برخی در اطراف شهر و برخی در مرکز شهر قرار گرفته اند که دسترسی به آنها ساده بوده و می توانید در کمترین زمان به آنها دسترسی داشته باشید.

با مراجعه به کلیسا های بوداپست می توانید با آداب و رسوم و همچنین عبادات مردم این شهر و کشور مجارستان آشنا شده و از مشاهده معماری های زیبای کلیسا لذت ببرید. برخی از این کلیسا ها قدمتی چندین ساله دارند و پس از بازسازی هایی که بر روی آنها انجام شده اکنون قابل مشاهده عموم هستند. قبل از سفر به بوداپست بهتر است با برخی از مهمترین کلیسا های این شهر آشنا شوید تا در آن دچار سردرگمی نشوید. در این مقاله برخی از مهمترین کلیسا های بوداپست را به حضورتان معرفی نموده ایم. در ادامه با ما باشید:

باسلیکا سنت استفان از جمله کلیسا های بوداپست

اگر بخواهیم به بهترین و معروف ترین کلیسا اشاره ای داشته باشیم، باسلیکا سنت استفان مهمترین موردی است که توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود. این کلیسا از جمله بهترین جاذبه های گردشگری بوداپست به شمار رفته و بی شک در لیست بازدید های تور بوداپست و مجارستان قرار خواهد گرفت. این کلیسا در نزدیکی ساختمان پارلمان قرار گرفته و به دلیل ارتفاع بلندی که دارد از هر نقطه شهر قابل مشاهده خواهد بود. ارتفاع این کلیسا 96 متر بوده و بلندترین ساختمان بوداپست به شمار می رود.

در ابتدای نگاه کردن به معماری کلیسا سبک معماری کاتولیک رومی در ذهنتان مجسم خواهد شد اما در حقیقت معماری این کلیسا به سبک نئوکلاسیک می باشد. بهره برداری از این کلیسا در سال 1905 آغاز شده و معماری بی نظیر آن همگان را جذب خود خواهد کرد. داخل کلیسا نیز زیبایی بی نظیر خود را خواهد داشت و به صورت رایگان می توانید از بخش داخلی آن دیدن نمایید. مجسمه های زیبا و کنده کاری هایی که بر روی دیوار های کلیسا انجام شده نشانگر معماری بی نظیر معماران مجارستانی بوده و بهترین صحنه ها را برایتان تداعی خواهد نمود.

گنبد مرکزی کلیسا که در بلندترین ارتفاع قرار گرفته کل شهر را به زیر پاهایتان خواهد کشاند و می توانید تمامی بخش های شهر را به صورت دقیق مورد بازدید قرار دهید. کلیسای باسلیکا سنت استفان به دلیل معماری بی نظیر و چشم اندازی که دارد به عنوان سمبل بوداپست شناخته می شود. در تور بوداپست به هیچ وجه بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

باسلیکا سنت استفان

[cn-suggest-posts sts=”شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست” stl=”https://deltaban.com/understanding-zoo-budapest-botanical-garden/” sbs=”رزرو هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

ماتیاس از جمله کلیسا های بوداپست

یکی دیگر از بهترین ها را می توان ماتیاس دانست که این کلیسا در میان مردم بوداپست از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب نماید. مشاهده نمای بیرونی کلیسا خود لذت بسیاری خواهد داشت چرا که معماری بی نظیر و ترکیب رنگ زیبایی که دارد هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد.

این کلیسا محل تاجگذاری بسیاری از پادشاهان مجارستان بوده است و قدمت آن بیش از 700 سال می باشد. پادشاه بزرگ مجارستان حتی مراسم ازدواج خود را نیز در این کلیسا برگزار کرده بوده و این امر نشان دهنده اهمیت کلیسای ماتیاس می باشد. این کلیسا دو برج در اطراف ساختمان دارد که از اکثر نقاط شهر می توانید این برج ها را مشاهده نماییدو بخش سقفی کلیسا از موزائیک هایی زیبا با رنگ سفید و قرمز ساخته شده که به زیبایی هرچه تمام تر کلیسا افزوده است.

گذشته از معماری بخش بیرونی کلیسا فضای داخلی آن نیز از زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشد و با مراجعه به بخش داخلی کلیسا شاهد نقاشی ها و کنده کاری های بی نظیر بر روی دیوار های کلیسا خواهید بود که اغلب به رنگ شیری بوده و نمادی از راهبه های کلیسا را به تصویر کشیده است. این کلیسا مورد بازسازی های بسیاری قرار گرفته و اکنون می توانید بدون هیچ کمبودی از آن بازدید نمایید. این کلیسا را می توان یکی از موزه های بوداپست نیز به شمار آورد چرا که بر روی دیوار های آن نقش و نگار های قدیمی بسیاری را شاهد خواهید بود.

ماتیاس
کلیسای دانشگاه از جمله کلیساهای بوداپست

کلیسای دانشگاه یکی دیگر از محبوب ترین کلیساهای بوداپست به شمار می رود که این کلیسا نیز در میان مردم بوداپست از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در تور مجارستان بازدید از آن به همگان توصیه می شود.

این کلیسا به سبک باروک ساخته شده و معماری ساده آن بیانگر سبک ویژه کلیسا خواهد بود. این کلیسا در بخش جنوبی شهر قرار گرفته و از کلیسا های مرکزی شهر دور مانده است. این کلیسا در یکی از خیابان های کم عرض بوداپست واقع شده و کمتر دیده می شود. تاریخ ساخت کلیسا بین سال های 1725 تا 1742 تخمین زده می شود و حکاکی های دیوار های آن بسیار جذاب خواهند بود. در سقف داخلی کلیسا زندگی مریم مقدس به تصویر کشیده شده و مهمترین بخش آن را می توان همین بخش سقف آن دانست. با اینکه کلیسای دانشگاه از کلیسا های قبلی ذکر شده کم اهمیت تر می باشد اما بازدید از آن عاری از لذت نخواهد بود.

کلیسای دانشگاه
کلیسای سینا گوگو از جمله کلیساهای بوداپست

سینا گوگو یکی دیگر از کلیسا های بوداپست می باشد که این کلیسا در خیابان dohany قرار گرفته و دومین کلیسای بزرگ جهان شناخته می شود. این کلیسا بیش از 3 هزار کرسی داشته و محل عبادت بسیاری از مردم بوداپست به شمار می رفته است. تاریخ ساخت این کلیسا به سال های 1854 تا 1859 بر می گردد و معماری آن توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود.

معماری خارجی کلیسا تشکیل شده از 7 درب کلیسایی در بخش جلویی و 4 درب در بخش کناری می باشد و رنگ فضای بیرونی آن به رنگ شیری است که با خط هایی قرمز رنگ تزیین شده است. نمای کلیسا ساده بوده و با اینکه بزرگترین کلیسای بوداپست به شمار می رود کمتر مورد توجه قرار گرفته است. بخش مجلل داخلی کلیسا از جمله مهمترین ویژگی این کلیسا می باشد که سبب قرار گرفتن نام کلیسای سینا گوگو در میان بهترین کلیسا های بوداپست شده است. پس از ورود به بخش داخلی کلیسا شاهد کرسی های طویل چوبی خواهید بود که این کرسی ها به شماره نخواهند آمد.کلیسا های ذکر شده تنها برخی از مهمترین کلیسا های بوداپست به شمار می روند و در این شهر می توانید از کلیسا های بسیاری بازدید نمایید.

کلیسای سینا گوگو از جمله کلیسا های بوداپست

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران