میدان قهرمانان بوداپست

معرفی میدان قهرمانان بوداپست از جاذبه های گردشگری مجارستان

معرفی میدان قهرمانان بوداپست از جاذبه های گردشگری مجارستان

در کشور مجارستان مکان های دیدنی و توریستی مختلفی وجود دارند که از مهم ترین آن ها میدان قهرمانان بوداپست می باشد. در این میدان با تندیس و مجسمه های مختلفی روبرو خواهید شد که مربوط به شخصیت های بزرگ این کشور می باشند.

 

میدان قهرمانان از میدان های اصلی

مجارستان جزو کشورهایی است که در لیست مقاصد گردشگری توریست جای گرفته است و دلیل آن مکان های دیدنی این کشور می باشد. میدان قهرمانانبوداپست را می توان از جاذبه های تاریخی در پایتخت مجارستان دانست که در نوع خود بی نظیر است. در بحث امروز قصد داریم این مکان دیدنی که از میدان های اصلی این شهر است را مورد بررسی و واکاوی قرار دهیم.

از مهم ترین ویژگی های میدان Hősök tere نام گذاری آن است که دلیل محکمی برای این موضوع وجود دارد. یادبودی برای بزرگداشت قهرمانان این شهر تنها دلیلی است که مسئولین را به ساخت این میدان مجاب نموده است. هفت مجسمه از افراد برجسته و قهرمان این کشور به همراه یک آرامگاه تاریخی از مواردی است که با ورود به میدان قهرمانان بوداپست با آن مواجه خواهید شد. در ادامه خصوصیات این میدان تاریخی را بیشتر مورد ارزیابی قرار خواهیم داد پس همچنان با ما همراه باشید.

 

 میدان قهرمانان بوداپست

 

ساخت میدان قهرمانان در هزارمین سالگرد مجارستان

در رابطه با تاریخچه ساخت میدان قهرمانانبوداپست می توان به یک موضوع مهم و کلیدی توجه نمود که آن مصادف شدن ساخت این بنا با هزارمین سالگرد تأسیس کشور مجارستان می باشد. در سال 1900 این میدان بنا شده و هم اکنون جزء میدان های مهم و اصلی شهر بوداپست در کشور مجارستان شناخته می شود.

 تندیس قهرمانان جای گرفته شده در این میدان دلیلی است که باعث تردد زیاد توریست و گردشگران در این منطقه شده است. بزرگ ترین و برافراشته ترین تندیس این میدان مجسمه جبرئیلی است که در دستان خود تاج مقدس این کشور را گرفته است. تعداد مجسمه های اطراف این تندیس به هفت مورد می رسند که شکوه و زیبایی میدان قهرمانان بوداپست را دو برابر نموده اند.

 

 میدان قهرمانان بوداپست

 

مجسمه های میدان قهرمانان 

از مهم ترین ویژگی های میدان قهرمانانبوداپست تندیس و مجسمه هایی است که در این میدان به چشم می خورند. مجسمه های رئیس قبایل مختلف مجارستان در این میدان خودنمایی می کنند. تندیس اصلی این میدان بر روی ستون بلندی واقع شده و در اطراف و پشت آن مجسمه و تندیس های قهرمانان مختلف این کشور بر روی ستون های نیم دایره ای جاسازی شده اند.

 

سنت استفان نام نخستین پادشاه این کشور است که مجسمه آن در یک سمت این میدان قرار گرفته است. مجسمه هایی نیز با نام جنگجویان آزادی نیز در میدان  بوداپست  وجود دارند.

 

در این میدان قبل از جنگ جهانی دوم تندیس های مختلفی وجود داشتند که مربوط به سلسله ای با نام هابسبورگ بودند که بعد ها به جای آن ها از مجسمه های جنگجویان کشور مجارستان استفاده شد.

 

 میدان قهرمانان بوداپست

پربازدید بودن میدان قهرمانان

از مهم ترین ویژگی های میدان قهرمانانبوداپست پر بازدید بودن این میدان می باشد.

تندیس و مجسمه های تاریخی که در این میدان قرار گرفته باعث شده که روزانه تعداد بسیاری از این میدان دیدن نمایند.

250 هزار نفر برای خاکسپاری وزیر سابق مجارستان در سال 1989 در این میدان تجمع نمودند و این موضوع حاکی از اهمیت تاریخی این مکان است.

خیابان اندراشی که خود نیز از جاذبه های گردشگری مجارستان محسوب می شود شما را به میدان قهرمانان بوداپست می رساند تنها کافیست خود را به انتهای این خیابان شناخته شده در این شهر برسانید.

از دیگر ویژگی های این میدان می توان به وجود موزه و تالار هنر در اطراف آن اشاره کرد.

با مراجعه به میدان بوداپست  نه تنها می توانید از مجسمه های آن دیدن کنید بلکه این امکان نیز برایتان فراهم می شود که از دیدن آثار موزه هنر این میدان نیز لذت ببرید.

 

Budapest Champions Square

 جذابیت های میدان قهرمانان بوداپست

میدان قهرمانانبوداپست به جزء آثاری که در خود جای داده برای توریست و گردشگران جذابیت های دیگری نیز به همراه خواهد داشت. در اطراف این میدان فضای سبزی وجود دارد که می توانید پس از بازدید میدان بوداپست یک پیک‌نیک خانوادگی را در آن تجربه نمایید.

 اسکی بازی در اطراف این میدان نیز از مواردی است که بسیاری از افراد حرفه ای مشغول انجام آن می باشند. اسب دوانی ملی در ماه سپتامبر که همان شهریور ما است از دیگر جذابیت هایی است که بسیاری از افراد با زمان بندی مناسب در سفر به مجارستان از دیدن آن لذت می برند. نورپردازی میدان قهرمانان بوداپست در شب بسیار دیدنی و خیره کننده است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران