22 خرداد 1400
مراکز خرید

بازار عرب‌های کیش ، بازاری جذاب و تماشایی

فهرست مطالب

بازار عرب های کیش از جمله مراکز خرید مهم این جزیره به شمار می‌رود که هرساله بسیاری از گردشگران آن را برای خرید اجناس مورد نیاز خود انتخاب می‌کنند. همانطور که می‌دانید کیشوندان تشکیل شده از اعراب و فارس زبانان هستند و به همین دلیل این بازار به این نام شهرت پیدا کرده است. بازار عرب ها با نام صفین نیز شناخته می‌شود و می‌توانید انواع اقسام اجناس مختلف را از آن خریداری کنید.

موقعیت جغرافیایی این مرکز خرید از جمله ویژگی های مثبت آن است و با انتخاب آن گشت و گذاری سراسر لذت خواهید داشت. قیمت اجناس از اهمیت بسیار بالایی برای خرید برخوردار است و مرکز خرید عرب های کیش بهترین قیمت ها را برای اجناس در نظر گرفته و می‌توانید فروشگاه های متنوعی را مورد بازدید قرار دهید. این بازار به عنوان یکی از قدیمی ترین های کیش به شمار می‌رود و همانطور که از نام آن پیداست، اغلب فروشندگان آن را نیز اعراب تشکیل داده اند و حتما متوجه عربی حرف زدن آنها خواهید شد. البته با زبان فارسی نیز تا حدودی آشنا هستند. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم تا در تور کیش بتوانید از خرید از این بازار جذاب لذت ببرید..

بازار عرب های کیش

کیش از جنبه های متنوعی برای کشور ایران حائز اهمیت است و گردشگران برای اهداف مختلفی آن را به عنوان هدف انتخاب می‌کنند. خرید یکی از اصلی ترین دلایل سفر به این جزیره است چرا که مراکز خرید بسیاری در این منطقه بیضی شکل احاطه شده با آب فعالیت می‌کنند که امکان خرید اجناس مختلف را به شما خواهند داد. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده کیش به یکی از مراکز مهم تجاری تبدیل شود منطقه آزاد بودن آن است و می‌توانید انواع اجناس باکیفیت را از آن خریداری نمایید.

بازار عرب های کیش یکی از مراکز خرید قدیمی کیش است که تمامی مردم این جزیره با این مرکز خرید بزرگ و قدیمی آشنایی دارند و حتی بسیاری از آنها خرید خود را از آن انجام می دهند. این بازار تنها مقصدی برای خرید نیست و حتی کسانی که می‌خواهند سیر و گردشی در مراکز تاریخی کیش داشته باشند نیز از آن دیدن می‌کنند. نگران قیمت اجناس نیز نباشید و بهترین خدمات به مشتریان ارائه می‌شود.

ساخت بازار عرب های کیش

بازار عرب های کیش همانطور که در بخش قبل نیز اشاره شد از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است. ساخت این بازار به سال ۱۳۵۰برمی گردد. زمین این بازار ۲۳۰۰ متر مربع مساحت داشته و ۷۰ فروشگاه مختلف را در خود جای داده است. از همان ابتدای شروع به فعالیت، بازار عرب های کیش توانست نظر بسیاری از مردم را نسبت به خود جلب نماید که دلیل این امر اهمیت بالای فروشگاه ها و همچنین قیمت اجناس بود.

این بازار بافت اولیه خود را به صورت کامل حفظ کرده و سازه ای زیبا، محل برگزاری مراسم قرعه کشی و فروشگاه های مختلف است. امروزه نیز بازار عرب های کیش مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و علاوه بر گردشگران، اغلب مردم بومی کیش نیز این بازار را برای خرید انتخاب می‌کنند. 

فروشگاه های مرکز خرید عرب ها

بازار عرب های کیش فروشگاه های متنوعی را در خود جای داده و به جرات می‌توان آن را یکی از کامل ترین مراکز خرید کیش به شمار آورد. با اینکه شاید تعداد فروشگاه های این مرکز خرید در مقایسه با بسیاری بازارهای جزیره کم باشد اما به شما قول می‌دهیم که با گشت و گذار در آن می‌توانید تمامی اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنید.

توجه داشته باشید که اجناس این مرکز خرید به انواع مختلف دسته بندی می‌شوند و امکان خرید محصولات اصل و باکیفیت و همچنین محصولات معمولی و ارزان قیمت از آن وجود دارد. فروشگاه های پوشاک و کیف و کفش نقش اصلی را در این بازار بازی می‌کنند و بسیاری از فروشگاه های بزرگ آن می‌توانند خواسته های پوشاک شما را به صورت کامل برآورده سازند. فروشگاه های تزئینی و زینتی از دیگر بخش های مهم آن هستند و معمولا بانوان بیشتر به این مراکز اهمیت قائل هستند. مراکز فروش عینک، لوازم موبایل، لوازم خانگی، شکلات و… دیگر فروشگاه های این مرکز خرید را تشکیل می‌دهند.

مرکز خریدی برای لوازم تزئینی

یکی از مواردی که در بازار عرب های کیش توجه بسیاری را نسبت به خود جلب کرده، فروشگاه هایی است که مشغول به فروش محصولات تزئینی هستند. همانطور که می‌دانید شهر های ساحلی دارای محصولات دریایی تزئینی متنوعی هستند که کیش به دلیل محاصره با آب های دریای خلیج فارس مرز دریایی زیادی داشته و به همین دلیل صدف ها، مروارید ها و انواع اقسام قطعات زیبا را می‌توانید در فروشگاه های جزیره پیدا کنید.

بازار عرب ها از جمله مراکز خریدی است که فروشگاه های مختلف محصولات تزئینی را در خود جای داده و خواهید توانست این مراکز خرید را برای تهیه سوغاتی های ارزان قیمت انتخاب نمایید.

قیمت اجناس در بازار عرب ها

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، میزان قیمتی است که در این بازار برای اجناس تعیین شده است. در حالت کلی هر نوع جنسی را می‌توان در بازار عرب های کیش مشاهده کرد و به همین دلیل میزان قیمت های تعیین شده برای آنها نیز بسیار متنوع است و نمی توان رقم خاصی برای آنها در نظر گرفت. اما اگر بخواهیم ریز بینانه تر این مورد را بررسی کنیم، بازار عرب ها انتخابی مناسب برای خرید اجناس با قیمت های مناسب است.

بخصوص فروشگاه های پوشاک قیمت های مناسب تری برای اجناس خود تعیین کرده اند و می‌توانید اجناس با کیفیت را با قیمت های مناسب خریداری کنید. البته برخی از فروشگاه های آن نیز اجناس فیک به فرو می رسانند که قیمت های تعیین شده برای این محصولات بسیار پایین تر از سایر مراکز است و در صورت انتخاب این فروشگاه ها می‌توانید با قیمت هایی حتی نصف نسبت به خرید اقدام کنید. گاهی اوقات نیز شاهد ارائه تخفیفات ویژه برای محصولات هستیم که گاهی اوقات این تخفیفات به ۶۰ درصد هم می‌رسند.

دسترسی به بازار عرب ها

بازار عرب های کیش در موقعیت جغرافیایی مناسبی از نظر دسترسی قرار گرفته و به راحتی می‌توانید خود را به این منطقه برسانید. مرکز خرید عرب ها در سمت شمال غربی جزیره و در خیابان سعدی، خیابان خارک هامور قرار گرفته است. این بازار دارای پارکینگ اختصاصی خودرو نیز هست و به همین دلیل در صورت کرایه خودرو در کیش، به راحتی می‌توانید آن را در این پارکینگ قرار داده و به گشت و گذار خود بپردازید. اما وسیله های حمل و نقل عمومی را نیز اغلب می‌توان در این مسیر یافت.

تاکسی های زرد رنگ که مربوط به تاکسی های خطی هستند از جمله روش های دسترسی به مرکز خرید عرب ها به شمار می‌روند. تاکسی های سفید نیز در تمامی نفاط جزیره فعالیت می‌کنند و به راحتی امکان کرایه آنها وجود دارد. البته میزان هزینه های این تاکسی ها بالاتر از سایر روش ها خواهد بود. 

جاذبه های نزدیک مرکز خرید عرب های کیش

بازار عرب های کیش که خود هم از نظر تجاری و هم از نظر تفریحی حائز اهمیت است همسایگان بسیار مناسبی دارد و با انتخاب این بازار خواهید توانست دیدنی های متنوع دیگری را نیز هدف قرار دهید. بازار پارس خلیج یکی از دیدنی های اطراف این مرکز خرید است و چنانچه از گشت و گذار در این بازار سیر نشدید می‌توانید سیر و سیری دلچسب نیز در پارس خلیج داشته باشید. در این بازار نیز انواع اقسام محصولات مختلف به فروش می‌رسند.

تفریحات بخش اعظمی از خواسته های سفر به کیش را تشکیل می‌دهند و اسکله میرمهنا قطعا یکی از نام آشناهای جزیره مرجانی کیش خواهد بود. این اسکله در مجاورت بازار عرب ها کیش واقع شده و به راحتی خواهد توانست خستگی را از وجودتان به در کند. این اسکله بخش های تفریحی متعددی را در خود جای داده و حتی می‌توانید در آلاچیق های آن مشغول به استراحت یا یک پیک نیک دلچسب شوید. بازار ماهی های کیش نیز فاصله ای از مرکز خرید عرب ها ندارد و پس از گردش در بازار ماهی های مختلف تازه از شما پذیرایی خواهند کرد.

بهترین زمان بازدید از مرکز خرید عربها کیش برای بازدید از بازار عرب های کیش هر زمانی از سال مناسب خواهد بود اما در مواقع مختلف، شرایط برای بازدید و سفر متفاوت است. اگر از جنبه شرایط آب و هوایی و لذت بردن از سفر، قصد انتخاب زمانی مناسب را داشته باشید طبیعتا فصول بهار و پاییز بهترین انتخاب هستند. در اوایل فصل بهار شاهد شلوغی بسیاری در سطح جزیره کیش خواهیم بود و این شلوغی دلیلی بر مناسب بودن شرایط برای مسافرت است.

اما در این مواقع قیمت اجناس بازار ها را نمی توان ارزان دانست و چنانچه به دنبال خریدی ارزان هستید بهتر است فصل تابستان را برای خرید انتخاب کنید. با اینکه تابستان آب و هوایی گرم دارد اما دلایلی برای سفر در این فصل نیز وجود خواهند داشت. از جمله این دلایل، خرید با قیمت های ارزان است و بدون شک بازار عرب ها نیز تخفیفات بسیاری در این فصل برای فروش ارائه خواهد کرد. نگران گرمای هوا نیز نباشید چرا که در تمامی بخش های سرپوشیده کیش از جمله بازار عرب های کیش از وسیله های سرمایشی قوی استفاده می‌شود‌. 

جهت بازدید از برترین خدمات گردشگری به لینک های زیر مراجعه کنید

بلیط هواپیما کیش

بلیط هواپیما تهران کیش

بلیط هواپیما کیش تهران

رزرو هتل کیش

تور کیش

نظرات کاربران