جاذبه های دبی
29 اردیبهشت 1398
جاذبه های گردشگری

با ده حقیقت جالب در مورد دبی آشنا شوید

فهرست مطالب

جاذبه های دبی

حتما تا به حال شده است که بخواهید به شهر دبی سفر داشته باشید و از جاذبه های دبی دیدن کنید. در صورتی که شهر دبی برای شما شهر جذابی است، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را در مورد ده حقیقت جالب در مورد دبی، مطالعه بفرمایید. این مطلب به شما خواهد گفت که چه چیزهای جالبی در این شهر قرار دارد که از دیدن آنها شگفت زده خواهید شد.

همچنین به بررسی کلی شهر نیز می پردازیم. دبی شهری بندری در کشور امارات متحده عربی است و به عنوان یکی از شهرهای توریستی جهان به شمار می رود. این شهر که بزرگترین شرکت هواپیمایی دنیا را داراست هر ساله میزبان بسیاری از مسافرانی است که می خواهند در یک شهر توریستی کویری اقامت داشته باشند و همین امر باعث شده است تا همه ساله بسیاری از مردم از ایران به این شهر بروند. در این مطلب شما را با ده حقیقت جالب در مورد دبی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

بلیط ماهان

جاذبه های دبی

1. دبی، شهر آسمان خراش ها

اگر در سال 1991 سفری به دبی داشته اید، دیده اید که این شهر تنها یک آسمان خراش در دل خود جای داده بود ولی این تعداد امروزه به بیشتر از 400 عدد آسمان خراش رسیده است. دبی، شهر آسمان خراش هاست و تعداد بسیار زیادی از این ساختمان های غول پیکر، زیبایی خاصی به این شهر کویری داده است. اگر علاقمند به بازدید از شهری کویری و مدرن هستید، این شهر می تواند مقصد بسیار خوبی برای شما باشد.

از مهم ترین آسمان خراش های این شهر می توان به برج الخلیفه و  برج العرب اشاره نمود که در این شهر خودنمایی می کنند. قرار گرفتن بلندترین ساختمان دنیا در این شهر باعث شده است تا بسیاری از مردم هر ساله برای بازدید این برج ها به شهر دبی بروند. همچنین در روز های ابری شما اگر در بالای یکی از همین آسمان خراش ها قرار بگیرید، منظره ای بسیار جذاب از ابرهایی خواهید دید که پایین پای شما قرار دارند. از مهم ترین جاذبه های دبی می توان به آسمان خراش های پر تعداد این شهر اشاره نمود.

تور دبی

دبی، خانه بلندترین آسمان خراش دنیا
دبی، خانه بلندترین آسمان خراش دنیا

2. دبی، خانه بلندترین آسمان خراش دنیا

همانطور که در بخش پیشین اشاره کردیم، دبی خانه بلندترین آسمان خراش دنیاست. برج الخلیفه با ارتفاع 828 متر به عنوان بلندترین سازه دنیا شناخته می شود که می توانید برای بازدید وارد آن شوید. معماری بسیار زیبایی که برای این آسمان خراش در نظر گرفته شده است سبب شده است تا بسیاری از کسانی که می خواهند به دبی بروند، حتما از این آسمان خراش دیدن کنند.

همچنین تمامی امکانات مورد نیاز شما در این برج تدارک دیده شده است. بلندی برج که برای بیش از 150 طبقه ساختمان است سبب شده است تا مهندسین بسیاری از اقصی نقاط جهان برای طراحی این برج بسیار زیبا وارد این شهر شده و قطعا در میان شهر آسمان خراش ها، برج الخلیفه می تواند خودنمایی بسیار ویژه ای داشته باشد.

دبی، خانه بلندترین آسمان خراش دنیا
دبی، خانه بلندترین آسمان خراش دنیا

3. روزه گرفتن جالب ساکنین برج خلیفه

بر طبق باور مسلمانان در طول ماه رمضان برای روزه داری، شما از زمانی که اولین تشعشع های خورشید را مشاهده می کنید، نباید چیزی بخورید و بیاشامید و باید روزه خود را نگه دارید. برای اینکه روزه نگهداری در برج الخلیفه بر طبق باور های اسلام انجام شود، ساکنین طبقه های بالایی این آسمان خراش 150 طبقه، زودتر باید روزه خود را نگه دارند و در میان جاذبه های دبی این امر می تواند برای شما بسیار جالب باشد. در ادامه به بررسی سایر نکات جالب دبی خواهیم پرداخت.

روزه گرفتن جالب ساکنین برج خلیفه

4. لوکس ترین هتل دنیا

قرار گرفتن لوکس ترین هتل دنیا در این شهر باعث شده است تا بتوانید در این شهر سفر خوبی را داشته باشید و در صورتی که بتوانید هزینه های برج العرب را پرداخت کنید، در این هتل اقامت داشته باشید. از مهمترین ویژگی های این هتل می توان به اسکورت شما از فرودگاه تا هتل با لوکس ترین خودرورها اشاره نمود و همچنین اتاق های لوکس این هتل می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای اقامت باشد. این هتل با رستوران ها و نمای بسیار باشکوهی که دارد می تواند گزینه ای بسیار جالب برای بازدید، اقامت، خوردن یک وعده غذایی و یا حتی عکسبرداری باشد.

لوکس ترین هتل دنیا

5. یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا

یکی از مهمترین جاذبه های دبی را می توان مرکز خرید بزرگ دبی مال دانست که با بیش از 1200 مغازه با برندهای مختلف می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای خرید به شمار رود. این مرکز خرید به عنوان یکی از جاذبه های دبی به شمار می رود که همه ساله بسیاری از گردشگران برای بازدید به این شهر مراجعه می کنند. اگر می خواهید خرید خوبی داشته باشید و به تمامی برندها دسترسی داشته باشید، این مرکز خرید می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. در صورتی که به دنبال جاذبه های دبی از لحاظ خرید و گردشگری می گردید، بازدید از این مرکز خرید را در برنامه خود قرار دهید.

یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا

6. جزیره نخل از جاذبه های دبی

قطعا در میان جاذبه های دبی، جزیره نخل به عنوان یکی از بهترین و مشهورترین جاذبه های دبی شناخته می شود که بزرگترین جزیره ساخته شده به دست انسان می باشد. این جزیره مسکونی و گردشگری در منطقه جمیرا دبی قرار دارد و حتما برای شما جالب خواهد بود اگر بدانید میزان شنی که در این جزیره مورد استفاده بوده است، برای پر کردن دو و نیم بار برج Empire Bay کافی است!

در صورتی که راهی شهر دبی شدید بازدید از این جاذبه جذاب را از دست ندهید و حتما از آن دیدن نمایید. در کل می توان گفت که منطقه جمیرا دبی به عنوان یکی از جذاب ترین مراکز گردشگری در این شهر و دنیا است و دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی برای گردشگران می باشد. بیشتر جاذبه های دبی در این منطقه لوکس و شیک قرار گرفته است و بازدید از این منطقه می تواند برای شما بسیار جالب باشد. بازدید از جزیره نخل را از یاد نبرده و حتما از آن دیدن نمایید.

جزیره نخل از جاذبه های دبی

7. بلندترین ساختمان مسکونی دنیا از جاذبه های دبی

برج پرنسس دبی بلندترین ساختمان مسکونی دنیا و دومین آسمان خراش بلند در این شهر بزرگ می باشد. حتما برای شما جذاب خواهد بود که از این ساختمان مسکونی به عنوان یکی از بزرگ ترین ساختمان های مسکونی دنیا شناخته می شود و شما می توانید از بیرون نمای زیبای آن را مشاهده نمایید. در میان جاذبه های دبی بازدید از این ساختمان مسکونی را حتما در برنامه خود بگذارید و از آن بازدید کنید. این ساختمان در نزدیکی دریا واقع شده است و جذابیت بسیار زیادی دارد.

تور لحظه آخری دبی

بلندترین ساختمان مسکونی دنیا از جاذبه های دبی

8. شهر جرثقیل ها از جاذبه های دبی

یکی از مهمترین نکاتی که در سفر به دبی متوجه خواهید شد، تعداد بسیار زیادی از جرثقیل ها می باشد که در این شهر قرار دارند. دبی به سرعت در حال ساخت و ساز است و این شهر را می توان به عنوان شهر جرثقیل ها دانست که هر روز در حال ساخت و ساز بلندترین آسمان خراش های دنیا می باشند. در صورتی که می خواهید در مورد معماری تحقیق انجام دهید و یا علاقمند به بازدید از سازه های معماری هستید، جاذبه های دبی در این زمینه کم نیستند و شما می توانید اوقات بسیار خوبی را در این شهر بگذرانید.

ساختمان های تفریحی و قابل بازدید در این شهر پر از جرثقیل کم نیست و هر روز هم به این تعداد افزوده می شود. شما می توانید در بازدید از دبی، جاذبه های دبی که از لحاظ گردشگری و معماری مدرن دارای اهمیت هستند را مشاهده نمایید. البته توجه خود را به تعداد جرثقیل ها و ساختمان های در حال ساخت نیز جلب کنید، این شهر دارای رونق بسیار زیادی بوده و هر روز به تعداد ساختمان های جذاب آن افزوده می شود.

تور ارزان دبی

حقایق جالب دبی

9. شهر پلیس های لوکس

اگر تور دبی را خریداری کرده اید و می خواهید از این شهر لوکس بازدید نمایید، حتما برای شما جذاب خواهد بود که بدانید در این شهر حتی خودرو های مورد استفاده پلیس نیز لوکس به حساب می روند. در میان جاذبه های دبی می توان به ماشین پلیس های لوکس و گران قیمت پلیس این شهر اشاره نمود که ماشین های چند میلیون دلاری آنها را تشکیل داده اند. از بنتلی گرفته تا بوگاتی، لامبورگینی و مازراتی، همه در ناوگان جذاب پلیس دبی هستند.

البته لازم به ذکر است که بدانید در راهنمای سفر دبی باید به شما بگوییم که پلیس این شهر در عین لوکس بودن، روی قوانین شهر بسیار حساس است و در صورتی که می خواهید از شهر دبی بازدید نمایید، بهتر است قوانین این شهر را به خوبی بدانید. جاذبه های دبی تمام نشدنی هستند و این شهر هر روز چیز جدیدی را برای ارائه دارد.

حقایق جالب دبی

10.طولانی ترین خط متروی دنیا

جاذبه های دبی کمتر تاریخی و بیشتر مدرن می باشند. اگر می خواهید به آینده دنیا سفر کنید، بهتر است به دبی رفته و جاذبه های دیدنی دبی که ماشین آلات، ساختمان ها و وسایل حمل و نقل فوق پیشرفته هستند را مشاهده نمایید. طولانی ترین خط متروی اتوماتیک دنیا در شهر دبی و ایستگاه های جذاب آن می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین و جذاب ترین جاذبه های دبی به شمار رود که بازدید از آن قطعا می تواند برای شما جذاب باشد. در این مطلب سعی داشتیم که برخی از جاذبه های ناملموس دبی را برای شما بگوییم و نکته های مهم این شهر شگفت انگیز را بررسی نماییم. در صورتی که به دنبال شهری جذاب برای گشت و گذار و حتی زندگی هستید، دبی می تواند بهترین انتخاب برای شما به شمار رود

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

تور دبی پرواز ماهان

حقایق جالب دبی

نظرات کاربران