واقعیت های باورنکردنی روسیه
8 آذر 1397
روسیه

واقعیت های باورنکردنی روسیه

واقعیت های باورنکردنی روسیه

آیا با واقعیت های باورنکردنی روسیه آشنایی دارید؟ اگر قصد سفر به این پهناورترین کشور جهان را دارید، دوست دارید چه اطلاعاتی درباره آن داشته باشید؟ روسیه با سرمای شدیدش و منطقه سیبری مشهور است. این کشور واقعیات عجیبی را در خود پنهان دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

با واقعیت های باورنکردنی روسیه آشنا شوید

  • از واقعیت های باورنکردنی روسیه می توان به حروف برجسته روی اسکناس ها اشاره کرد. این برجستگی ها برای افراد نابینا است که استفاده از آن ها را راحت تر می کند. البته در کشورهای دیگر مانند هند، کانادا و مکزیک نیز اسکناس هایی با این مشخصات وجود دارند.
  • شهر مسکو پایتخت زیبای این کشور بزرگ ترین شهر اروپا است و حدود 13 میلیون جمعیت دارد. برای درک بزرگی این کشور بهتر است نگاهی به نقشه جهان بیاندازید و اندازه آن را با بقیه مقایسه کنید.
  • روسیه بعد از کشور امریکا مقام دوم را در مهاجرپذیری در دنیا دارد. بیشتر آن ها به کشورهای شوروی سابق مهاجرت کرده اند. بیش از صد زبان مختلف در درون مرزهای کشور روسیه صحبت می شود.
  • نخستین کشوری که توانست انسان را به فضا بفرستد کشور روسیه است. همین موضوع نیز از واقعیت های باورنکردنی روسیه به حساب می آید.

وجود مناطق عجیب از  واقعیت های باورنکردنی روسیه

  • دریاچه بایکال واقع در روسیه بیش از یک پنجم آب های دنیا را تشکیل می دهد. یعنی این کشور بخش زیادی از آب های تازه و یخ زده را تأمین می کند.
  • منطقه چامچاتکا یکی از جاهای توریستی روسیه است که می توان روی آتشفشان های آن پیاده روی کرد. بلندترین آتشفشان فعال در آسیا و اروپا نیز در این منطقه قرار دارد.
  • از دیگر واقعیت های باورنکردنی روسیه وجود بیابان در این کشور است. آن ها در کناره های دریای خزر واقع شده اند.
  • این کشور را یکی از پررمز و رازترین های مکان های دنیا می دانند. زیرا در آن پانزده شهر وجود دارد که هیچ نام و نشانی از آن ها در دست نیست. این مورد را می توان از عجیب ترین واقعیت های باورنکردنی روسیه دانست.

واقعیت های باورنکردنی روسیه

کشور روسیه و چند واقعیت باورنکردنی دیگر

کشور روسیه به «شش های اروپا» ملقب است. دلیل آن نیز وجود طبیعت بکر و پوشش گیاهی غنی در آن است. این کشور پس از آمازون دومین منطقه دنیا با بیشترین میزان جذب کربن دی اکسید است. این کشور 15 شهر دارد که جمعیت آن ها از یک میلیون نفر بیشتر است.

در روسیه بنای مذهبی بسیار زیبایی با عنوان «بنای همه مذاهب» وجود دارد. در این بنا ترکیبی بی نظیر از فرهنگ های گوناگون در کنار هم جمع شده اند.

در موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ گربه ها وظیفه نگهبانی را بر عهده دارند. این گربه ها در اصل برای شکار جوندگان احتمالی به آن جا آورده شده اند. تاریخچه این سنت مربوط به سال 1745 است.

اطلاعاتی درباره شلوغ ترین سیستم متروی اروپا در مسکو روسیه

یکی از واقعیت های باورنکردنی روسیه که شاید لازم است بدانید، درباره سیستم های متروی این کشور است. متروی روسیه به شلوغ ترین متروی اروپا شهرت دارد.

این ایستگاه ها مزین به نقاشی های دیواری، لوسترهای باشکوه و گران ترین سنگ های مرمر هستند. همین مشخصات آن را به چشمگیرترین ایستگاه های دنیا بدل کرده است. در اوج شلوغی، سرعت مترو بسیار زیاد می شود. مسافران در هر 90 ثانیه می توانند در ایستگاه سوار یک قطار جدید شوند که از راه می رسد. هر روز جمعیتی حدود 9 میلیون در این کشور با مترو جا به جا می شوند.

عمیق ترین متروی جهان را نیز می توانید در شهر سن پترزبورگ ببینید. متروی این شهر در عمق 100 متری زمین ساخته شده است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران