لغو افزایش بلیط پروازهای داخلی

افزایش نجومی قیمت بلیط پروازهای داخلی

افزایش قیمت بلیط هواپیما

شاید باور کردنی نباشد اما به تازگی نرخ‌های نجومی بلیط پروازهای داخلی که اعلام شد، خبر از قیمت گرانترین بلیط سفر 6/2 میلیون تومانی و ارزانترین 491 هزار تومانی داد. این قیمت اعلام شده مربوط به مسیر پروازی تبریز- بندرعباس است. به گزارش همشهری آنلاین نرخ نامه جدید بلیط پروازهای داخلی اعلام شد. خبر اعمال افزایش قیمت بلیط هواپیما از ابتدای آبان ماه ۹۹، شاید مهمترین خبری باشد که سفرهای هوایی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

اکنون شنیده ها حاکی از این است که با توافق شرکت های هواپیمایی قرار بر این شده که قیمت کف بلیط برای هر دقیقه پرواز از 3000 تومان به 8000 تومان صعود کند. برای اینکه افزایش قیمت را بهتر درک کنید تصور کنید شما بلیط پرواز تهران شیراز را به مبلغ 250 هزار تومان رزرو می کردید ولی از اول آبان باید همین پرواز را با قیت 680 هزار تومان رزرو کنید. البته یک کور سوی امیدی نیز وجود دارد و آن این است که اگر فروش ظرفیت 60 درصدی که به دستور ستاد مقابله با کرونا انجام گرفته است؛ لغو شود احتمال تعدیل قیمت بلیط وجود دارد؛ باید ببینیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

پیش از این دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی به خبرگزاری فارس گفته بود: دلیل افزایش قیمت بلیط هواپیما بر اساس ۲ عامل ارز ۲۸ هزار تومانی و با توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تکمیل فقط ۶۰ درصد ظرفیت پروازها از ابتدای آبان ماه، تعیین شده است.

مقصود اسعدی سامانی گفت که به تازگی ستاد مقابله با کرونا ابلاغ کرده است که بخاطر شرایط کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها، شرکت‌های هواپیمایی فقط می‌توانند از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما برای فروش استفاده کنند

این موضوع که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به سازمان هواپیمایی اعلام شده و این سازمان هم به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرده است که از اول آبان ماه ۹۹ فقط ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها فروخته شود.

سفر به مشهد و کیش اشرافی شد!

افزایش قیمت بلیط هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته بود که دلیل دیگر افزایش قیمت بلیط هواپیما، نوسان شدید ارز و افزایش قیمت ارز است.

به این دلیل که حدود ۶۰ درصد هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی وابسته به ارز است، قطعات هواپیما، موتور و دیگر ابزارها که از مهم‌ترین ها هستند و از خارج تهیه می‌شوند. شرکت‌های هواپیمایی هم به تبع باید برای تأمین آن ارز پرداخت کنند، بنابراین تاثیر مستقیم این دو موضوع (فروش ظرفیت ۶۰ درصد و نوسانات ارزی) دلیل افزایش این نرخ‌های هنگفت بلیط پروازهای داخلی شد. شرکت‌های هواپیمایی هم ناگزیر به این افزایش قیمت شدند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته است که نرخ‌ها نسبت به سقف قبلی تغییر می‌یابد.

سقف نرخ قبلی که از سوی شرکت های هواپیمایی برای پروازهای داخلی تعیین شده بود، بر اساس دلار نیمایی ۱۱ هزار تومان بود، در حالی که قیمت‌های دلار ۲۷ و ۲۸ هزار تومان است. حال با توجه به این که بانک مرکزی هم از سال گذشته دلار نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی نداده است و شرکت‌های هواپیمایی برای تأمین قطعات هواپیما، ارز را از بازار آزاد تهیه کنند این قیمت ها هم تغییر پیدا کرد.

همشهری آنلاین روز گذشته در گزارشی از این افزایش نقیمت بلیط هواپیما داخلی خبر داده بود: سفر هوایی رویا شد؛ تهران – شیراز ۶۸۰ هزار تومان! | کرونا و دلار این دو با پروازها چه می‌کنند؟

قیمت سقف پرواز تهران-مشهد ۱.۳ میلیون تومان

به گزارش فارس، در نرخنامه جدید بلیت پروازهای داخلی که به تازگی در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است، سقف و کف قیمت های جدید مشخص شده است که حداقل قیمت ۴۹۱ هزار تومان و حداکثر قیمت ۲.۶ میلیون تومان و مربوط به مسیر بندرعباس-تبریز است.

  • قیمت سقف و کف پرواز تهران-مشهد در نرخنامه جدید به ترتیب یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان و ۶۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سقف و کف پرواز تهران-شیراز در این نرخنامه به ترتیب یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۰۰ تومان و ۶۴۱ هزار و۴۰۰ تومان تعیین شده است.
  • قیمت سقف در مسیر تهران-ایرانشهر در نرخنامه جدید یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت کف ۷۴۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.
  • در مسیری نظیر مشهد-ایلام قیمت سقف یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت کف ۷۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان است.
  • در مسیر تهران-اهواز نیز قیمت سقف یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت کف ۵۶ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.
  • همچنین قیمت مسیر تهران-کیش در نرخنامه جدید در سقف قیمتی یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۹۰۰ تومان و در کف قیمتی ۷۰۰ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.
  • سقف نرخی مسیر کیش – ساری نیز یک میلیون و ۹۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان و کف قیمتی این مسیر ۷۴۰ هزار تومان تعیین شده است.
  • همچنین در مسیر مشهد-عسلویه نرخ سقف یک میلیون و ۹۰۵ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت کف ۷۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.

برای مشاهده آخرین نرخ بلیط هواپیما اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران