موزه های مجارستان

موزه های مجارستان

موزه های مجارستان

موزه های مجارستان مانند تمام موزه ها نماد رشد و کمال مردم این کشور هستند. در شهر بوداپست پایتخت این کشور چند موزه مهم وجود دارد. دیدن آثار هنری و آثار تاریخی در زمان ورود به یک کشور جدید، شما را در شناخت پیشینه آن یاری می کند. در تمام جهان، موزه ها به انواع تاریخی، هنری و علمی تقسیم بندی می شوند و هر کدام طرفداران خود را دارند.

معرفی مهم ترین موزه های مجارستان

موزه ملی مجارستان، موزه هنرهای زیبا و موزه تاریخ بوداپست از مهم ترین موزه های مجارستان هستند. از وظایف موزه ها می توان به حفظ و نگه داری آثار فرهنگی و تحقیق درباره اسناد اشاره کرد. موزه ها نقش مهمی در رشد بشر و آموزش و تکمیل آگاهی های او داشته و دارند. درباره موزه های مجارستان که نام برده شد در ادامه اطلاعاتی آورده شده است. مطالعه این مقاله به افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه می شود.

موزه ملی مجارستان

یکی از موزه های مجارستان موزه ملی است. این موزه در قسمت مرکزی یک کاخ قرار دارد. باغ های این موزه شبیه پارک است و مجسمه افراد مشهور در آن گذاشته شده است. این موزه در سال 1802 ساخته و در سال 1847 نیز به ساختمان فعلی جا به جا شده است.

این موزه آثار تاریخی این کشور از ابتدا تا زمان حال را در خود دارد. یادبود یکی از شاعران مجارستان یکی از جاذبه های این ساختمان است. نمایشگاه اصلی این موزه را اشیای سلطنتی و ابزارهای ماقبل تاریخ تشکیل می دهد. اشیای سلطنتی شامل یک تاج با سنگ های بسیار قیمتی و مرواریدهای زیبا است. اشیای دیگر مربوط به تاریخ باستان این کشور از عصر حجر تا حکومت رومیان و قرون وسطی در آن وجود دارد. 

در این موزه می توان آثار تاریخی که از زمان مبارزات این کشور باقی مانده است را مشاهده کرد. از جاذبه های آن می توان به سلاح تاریخی مجارستان و ترکیه اشاره کرد.

خبر خوش این که علاقه مندان به موسیقی یک پیانو بزرگ در آن جا می بینند. شاید حدس زدن این که این پیانو متعلق به بتهوون بوده است خیلی ساده نباشد.

موزه های مجارستان

موزه هنرهای زیبا مجارستان

این موزه زیباترین و مهم ترین گالری هنری شهر بوداپست در میدان قهرمانان است. در این موزه می توانید آثار استادان قدیمی و گران قدر اروپایی را به تماشا بنشینید. نقاش هایی از هنرمندان ایتالیایی، هلندی و اسپانیایی آن جا را به خود مزین کرده اند.

موزه هنرهای زیبای شهر بوداپست در سال 1870 بعد از به ارث بردن نقاشی های زیبا تأسیس شد. این موزه دارای شش قسمت است: هنر مصری، هنر باستانی، گالری مجسمه های قدیمی، گالری نقاشی قدیمی و آثار مدرن و گرافیک.

این بنا توسط فیلیپ هرتزوگ و آلبرت شیکیدنز ساخته شده است. سبک ساختمان آن گلچینی از نئوکلاسیسیسم در سال های 1900 تا 1906 است. در فوریه 2015 موزه به خاطر بازسازی بسته و در سال 2018 دوباره بازگشایی شد.

موزه تاریخ مجارستان

موزه تاریخ نیز از موزه های مجارستان است. با بازدید از این موزه می توانید با تاریخ، فرهنگ و سنت مردم مجارستان آشنایی پیدا کنید. قلعه ای به نام کسل هیل در بوداپست وجود دارد. این قلعه بسیار بزرگ است. یکی از قسمت های قلعه به موزه تاریخ مجارستان تبدیل شده است.

این موزه تاریخ بوداپست را از دوران حکومت عثمانی تا زمان حال به نمایش گذاشته است. در این موزه، شهر بوداپست در دوره های قرون وسطی، عصر مدرن و ما قبل تاریخ قابل مشاهده است. مجسمه های گوتیک، گالری تصویر از شهرداری پایتخت این کشور و تاریخچه مدرن نیز از دیگر جاذبه های آن هستند

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران