اقتصاد مجارستان

فهرست مطالب

اقتصاد مجارستان

کشور مجارستان در طول 25 سال گذشته، تغییرات مثبتی در اقتصاد خود به وجود آورده است. از این رو می توان اقتصاد مجارستان را یک اقتصاد پر درآمد تلقی کرد. ساختار اقتصادی و سیاست گذاری های اقتصادی این کشور، گام مهمی در رشد و توسعه این کشور برداشته است. اکنون مجارستان به یکی از بهترین کشورها برای اقامت تبدیل شده است.

در سال های اخیر، چه تغییراتی در اقتصاد مجارستان به وجود آمده است؟

حدودا سال 1980 تا 1990 بود که تغییرات اقتصادی در مجارستان کلید خورد. در این سال ها مجارستان را از رکود اقتصادی رهانید. در این دوره، اقتصاد مجارستان به یکی از پویاترین اقتصادهای اروپای مرکزی تبدیل شد. شرکت های بین المللی مطرح، وارد این کشور شدند. این کشورها توسعه و پیشرفت را وارد این کشور کردند. سود دهی این شرکت ها تا جایی ادامه داشت که بیش از 84 میلیارد یورو، سرمایه به داخل کشور مجارستان وارد شد.

چه سرمایه گذاری هایی در مجارستان انجام شده است؟

اقتصاد مجارستان این فرصت را برای همه کسب و کارها فراهم کرده است تا بتوانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری کنند. از خرید املاک که در بنگاه های کوچک و محلی به فروش می رسد تا مجوز حضور شرکت های تحقیقاتی در مجارستان، از اقداماتی است که در این کشور انجام شده است. سرمایه گذاری در تولیدات داخلی به ویژه تولیدات مواد دارویی و شیمیایی، یک موفقیت بزرگ در اقتصاد مجارستان محسوب می شود. رشد اقتصادی در سال گذشته در کشورهای اروپایی 2 درصدی بوده است. اما در سال گذشته مجارستان به رشد 4 درصدی دست یافت. از این رو مجارستان از نظر اقتصادی، کشوری رو به توسعه و پیشرفت است.

اقتصاد توریستی مجارستان

بخش مهمی از درآمد کشور مجارستان، مربوط به معماری و بناهای تاریخی این کشور است. مجارستان 118 چشمه آب گرم در پایتخت خود دارد. همه چشمه های آبگرم مجارستان مورد استفاده قرار می گیرد. سالانه توریست های بسیاری از سراسر جهان به کشور مجارستان به ویژه بوداپست می روند. توریست های زیادی از دیدنی های مجارستان لذت می برند. وجود توریست در هر کشوری، عاملی بر درآمدزایی آن کشور محسوب می شود. بخش مهمی از اقتصاد مجارستان نیز مربوط به توریست های این کشور است. در 20 ساله گذشته، بازدید از موزه ها و آثار تاریخی مجارستان افزایش یافته است.

اقتصاد مجارستان

تورم در اقتصاد مجارستان

جالب است بدانید که تورم در کشور مجارستان بسیار ناچیز است. میزان تورم سالانه 0.07 درصد است. این تورم را می توان معادل صفر در نظر گرفت. همین موضوع ثبات اقتصادی مجارستان را نشان می دهد. ثبات اقتصادی مجارستان، فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی است. بسیاری از سرمایه داران خارجی از این موضوع استفاده کرده اند و سرمایه های خود را به کشور مجارستان جاری کرده اند.

اقتصاد باز مجارستان

مجارستانی ها، فعالیت های اقتصادی بین المللی دارند و اقتصاد آن ها، یک اقتصاد باز است. از آن جایی که بسیاری از شرکت های مجارستانی، در کشورهای خارجی سرمایه گذاری می کنند، فضای کسب و کار در مجارستان مهیا شده است. در مجارستان، بر فعالیت های الکترونیکی و تجهیزات جنگی نیز تمرکز شده است. در این کشور حمایت از تولید کنندگان داخلی اهمیت دارد.

اقداماتی که دولت مجارستان برای بهبود فضای کسب و کار ایجاد کرده است:

  1. نرخ مالیات شرکتی در اقتصاد مجارستان، به پایین ترین نرخ در منطقه اروپای شرقی کاهش داده شده است.
  2. زیرساخت های مخابراتی در کشور مجارستان پیشرفته است. بدین ترتیب افرادی که قصد مهاجرت و ایجاد کسب و کار جدید را دارند، با مشکل مواجه نمی شوند.
  3. مالیات بر درآمد هر شخص، در نظام اقتصادی مجارستان تا 15 درصد کاهش یافته است.
  4. دولت مجارستان با به کارگیری یک سیاست خارجی، در جذب سرمایه گذاران خارجی موفق عمل کرده است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران