آشنایی با فرهنگ مجارستان

فرهنگ کشور مجارستان

فرهنگ کشور مجارستان

پیش از سفر به هر کشوری، لازم است با فرهنگ مردم آن کشور آشنا شویم تا در طول سفر، راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنیم. کشور مجارستان نیز از آن دسته کشورهایی است که حتما باید پیش از سفر درباره مردم آن اطلاعات کسب کرد. این کشور سر سبز و حاصل خیز، مردمان مهربان و میهمان نواز و فرهنگ غنی ای دارد. فرهنگ کشور مجارستان در هر نقطه از کشور، بسیار متنوع است و گاهی در میان آن ها اشتراک کمی پیدا خواهید کرد. با این حال، مردم مجارستان، در برخی موارد با یکدیگر هم نظراند.

آغاز تغییرات فرهنگی در کشور مجارستان 

همان طور که گفته شد، کشور مجارستان در نقاط مختلف خود، فرهنگ های گوناگونی دارد. این موضوع به سده نوزدهم باز می گردد. در سده نوزدهم بیش از نیمی از مجارستانی ها، زندگی روستایی داشتند و بعد از آن، طبقه روشنفکر مجارستانی ها، تصمیم گرفتند تا فرهنگ غرب را وارد کشور کنند. بعد از آن، مجارستانی ها زندگی خود را از حالت سنتی و روستایی، ارتقا دادند. با این حال همچنان بخش های زیادی در مجارستان دیده می شود که فرهنگ سنتی مجارستان را زنده نگاه داشته اند.

آشنایی با فرهنگ کشور مجارستان

ارزش خانواده در مجارستان

در فرهنگ کشور مجارستان خانواده یک ارزش مهم محسوب می شود. معمولا خانواده های مجارستانی از پدربزرگ و مادربزرگ های خود هم نگهداری می کنند و درواقع، خانواده آن ها، فراتر از یک خانواده معمولی است. حمایت های مالی و احساسی در تمام مراحل زندگی در خانواده های مجارستانی دیده می شود. با این که مجارستان یک کشور اروپایی است اما کمتر افرادی را در این کشور می بینید که از خانواده جدا شده باشند و خانه ای مستقل داشته باشند.

مادران فداکار

در فرهنگ کشور مجارستان مادران فداکار را خواهید دید. مادران مجارستانی کمی سنتی هستند و بیشتر خانه داری می کنند. حتی مادرانی که در بیرون از خانه کار می کنند نیز، با به دنیا آمدن فرزندان خود، مرخصی های طولانی مدت می گیرند. آن ها در بسیاری از موارد از کار خود دست می کشند تا به تربیت فرزندان خود رسیدگی کنند. مادران مجارستانی معمولا تا سه سالگی همراه با فرزندان خود هستند و بعد از سه سالگی، فرزندانشان را به مهدکودک می فرستند.

فرهنگ کشور مجارستان

هدیه خانه دیدنی

مجارستانی ها نیز همچون ما ایرانی ها، رسم دارند در هر مهمانی، با دست پر به خانه میزبان بروند. در فرهنگ کشور مجارستان خرید شکلات یا شیرینی، پیش از ورود به خانه میزبان، الزامی است. دسته گل و یا هر هدیه ای را که مناسب می دانید، می توانید به صاحب خانه تقدیم کنید.

خرید گل برای میزبان

گل هایی که برای میزبان می خرید، باید به تعداد اعداد فرد باشند. در فرهنگ کشور مجارستان عدد سیزده نحس است. هر عدد فردی به جز عدد 13 برای خرید گل قابل قبول است. بهتر است این گل ها، گل سرخ و داوودی هم نباشند.

کفش هایتان را دربیاورید

شاید تعجب کنید اما در فرهنگ این کشور هم همچون کشور ما، ورود با کفش به خانه ممنوع است. مجارستانی ها سنت های قدیمی خود را تا حدودی حفظ کرده اند و تنها فرهنگ های مناسب غربی را پذیرفته اند. برای ورود به خانه، کفش هایتان را باید از همان ابتدا در بیاورید و کفش هایی را که میزبان در داخل خانه برای شما تدارک دیده است، بپوشید.

احوال پرسی مجارستانی ها

در فرهنگ  مجارستان احوال پرسی هم روال خاصی دارد. در ابتدا بگوییم که خانم ها در هنگام احوالپرسی با آقایان، فقط باید با آن ها دست دهند اما اگر طرف مقابل خانم باشد، اجازه روبوسی هم خواهند داشت. آقایانی که در یک خانواده نیستند هم، با یکدیگر فقط دست می دهند اما اگر در یک خانواده باشند، معمولا روبوسی انجام می شود. برای روبوسی از سمت چپ گونه شروع کنید. معمولا یکبار بوسه کافی است.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران