معماری مجارستان

معماری مجارستان

بی شک تماشای معماری مجارستان در زمان سفر به این کشور با پیشینه و تاریخ طولانیش هیجان انگیز خواهد بود. گردشگران دوست دارند ساختمان های منحصر به فرد این کشور را کشف کنند و از دیدن آن ها لذت ببرند. بوداپست بناهای تاریخی بسیاری دارد که نباید بازدید از هیچ کدام را از دست داد.

معماری مجارستان را کجا ببینید

برای تماشای معماری مجارستان می توانید به مکان های بسیاری سر بزنید. تماشای کاخ ها، موزه ها و همچنین کلیساها را در فهرست برنامه های خود داشته باشید. دیدار از بسیاری از ساختمان های مشهور این کشور شما را با سبک بی نظیر معماری مجارستان آشنا خواهد کرد. در ادامه چند ساختمان با معماری فوق العاده مجارستان به شما معرفی خواهد شد.

ساختمان پارلمان بوداپست

برای تماشای اوج شکوه و زیبایی معماری مجارستان شما را به دیدار ساختمان مجلس بوداپست دعوت می کنیم. این ساختمان عظیم با ترکیب معماری باروک و گوتیک هوش از سر شما خواهد برد.

بخش داخی آن دو تالار، ده حیاط و 691 اتاق دارد. خارج آن نیز مزین به مجسمه ها و 300 برج گوتیک است. مجسمه ها، نقاشی های دیواری و شیشه های رنگ آمیزی شده حتماً توجه شما را به خود جلب خواهند کرد.

معماری مجارستان

استخر ماهیگیران

استخر ماهیگیران از دیگر مکان هایی است که معرف معماری مجارستان است. این بنا در سال 1902 کامل شده است. از تراس آن نمایی بسیار زیبا از ساختمان پارلمان مجارستان خواهید داشت. تراس به سبک نئوگوتیک است و پله ها و برج ها ویژگی نئومارنسکی دارند.

نام استخر ماهیگیران از ماهیگیرهای شهر کوچکی گرفته شده است که میان دیوارهای قلعه و بانک های دانوب زندگی می گذرانند. این قسمت دیوار قلعه در قرون وسطی برای حفاظت از بنا ایجاد شده است.

هفت برج نماینده هفت قبیله مجارستانی هستند. آن ها در سال 895 ساکن مجارستان شدند. مجسمه برنزی پادشاه استفان، پادشاه اول مجارستان، بر میدان میان کلیسای مارتینز و استخر ماهیگیران سلطنت می کند.

می توانید وقت خود را در کافه یکی از برج ها بگذرانید یا به تراس بروید. برای تماشای قسمت پایینی نیاز به پرداخت هزینه نیست. ولی برای تماشای برج های بالایی باید پول بدهید.

کلیسای ماتیاس

یکی دیگر از مکان هایی که شکوه معماری مجارستان در آن بارز است کلیسای ماتیاس است. این کلیسا در ابتدا با نام کلیسای بانوی ما شناخته می شده است. این کلیسای گوتیک دارنده عناصر باروک با سقف مزین به کاشی های سرامیکی رنگی است. چشمان شما از تماشای پنجره ها با شیشه های رنگارنگ و نقاشی های زیبا سیر نخواهند شد. نقاشان این کلیسا کار نقاشان برجسته این کشور است.

این کلیسا در زمان های مختلف بازسازی و تعمیر شده است. امروزه از این کلیسا برای برگزاری کنسرت ها و مراسم عروسی استفاده می شود. کلیسای ماتیاس در میدان تریتی قرار دارد و برای دیدار از آن باید مبلغی را پرداخت کنید.

قلعه سیتادلا

این قلعه در قرن نوزدهم ساخته شده است. به دلیل این که در ارتفاع و روی تپه قرار دارد، نمای زیبایی از شهر زیر پای شما خواهد بود. همین ویژگی عکاسان را در ساعت های مختلف روز به آن جا می کشاند.

این قلعه یک دژ نظامی بوده و 220 متر طول، 60 متر عرض و 4 متر ارتفاع دارد. شکل آن به صورت u و مجهز به 60 توپخانه است. برای دیدار از آن نیاز نیست پولی پرداخت کنید.

برای این که به قلعه بروید، باید از میدان گلرت حدود 15 دقیقه پیاده بروید. برای رفتن به میدان گلرت نیز می توانید از تراموا و اتوبوس استفاده کنید. مسیر آن با تابلو کاملاً مشخص شده است. بعد از گشت و گذار در قلعه و تماشای موزه، در کافه یا رستوران دمی بیاسایید و از تماشای مناظر زیبا لذت ببرید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

 • تور گرجستان
 • تور ارمنستان ارزان
 • نظرات کاربران (1)
  • Shahin king666 18 شهریور 1398

   مچکرم از شما سپاس لطفا اگر میتوانید عکس های بیشتری آپلود کنید و در مورد سبک های دیگری نیز ک صحبت کردید اطلاعات بگذارید مثلا نئوگوتیک مچکرم

   پاسخ دادن