آثار باستانی مجارستان

آثار باستانی مجارستان

آثار باستانی مجارستان

با تماشای آثار باستانی مجارستان می توانید با تاریخ و فرهنگ غنی این کشور آشنا شوید. بزرگ ترین جاذبه گردشگری این کشور شهر بوداپست است. شهرهای دیگر این کشور نیز ظاهر تاریخی و قدیمی خود را حفظ کرده اند. آثار این کشور از فرهنگ های دیگر مثل مهاجمان ترک و طراحان رنسانس ایتالیا نیز تأثیر پذیرفته است. برخی از آثار باستانی مجارستان در ادامه معرفی شده اند.

معرفی شهر های باستانی مجارستان

بوداپست از معروف ترین شهرهای کشور مجارستان است. بوداپست را «پاریس شرق» نامگذاری کرده اند. این شهر از سه شهر قدیمی بودای قدیمی، بودا و پست تشکیل شده است. شهرهایی در این کشور هستند که بسیار زیبا و تماشایی اند. با گشت زدن در این شهرهای قدیمی می توان آثار باستانی زیادی را دید.

کاخ بودا از آثار باستانی مجارستان

کاخ بودا یکی از آثار باستانی مجارستان است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بنای ابتدایی این کاخ در زمان محاصره در سال 1686 نابود شد. اما دوباره ساختمان جدیدی در آن جا بنا کردند. بعضی از قسمت های کاخ نیز مثل قبل بازسازی شدند. از داخل کاخ منظره بی نظیری از رودخانه دانوب قابل مشاهده است.

شهر اِگِر

این شهر در قرن دهم توسط نخستین پادشاه مسیحی ساخته شده و یکی از آثار باستانی مجارستان است. این شهر باستانی ساختمان هایی متعلق به دوران باروک دارد که بسیار تماشایی هستند. شهر اِگِر با داشتن کلیسای جامع یک شهر مذهبی شناخته می شود. ابتدا کلیسای جامع بر بلندای یک تپه بنا شده و شهر در حواشی آن شکل گرفته است. کاخ سلطنتی اِگِر از جاذبه های این شهر است.

 شهر سوپرون

سوپرون را در دوران امپراطوری رم بنا کرده اند. این شهر از آثار باستانی مجارستان است، اما در طی زمان هم از شهرهای اتریش و هم مجارستان بوده است. در سال 1921 مردم با رأی گیری تصمیم گرفتند به مجارستان بپیوندند و به سوپرون لقب «وفادارترین شهر» را دادند.  

این شهر در 64 کلیومتری وین در دامنه های آلپ واقع شده است. در زمان جنگ جهانی دوم شهر سوپرون تا مرز نابودی رفت. ولی بناهای باستانی و تاریخی آن باقی ماندند. این شهر با 115 آثار باستانی و بیشتر از 240 بنای محافظت شده عظیم ترین کلکسیون تاریخی اروپا است. 

آثار باستانی مجارستان

شهر پِچ یکی از شهرهای آثار باستانی مجارستان

این شهر نیز جزء آثار باستانی مجارستان است. آن را در فهرست شهرهای صلح یونسکو ثبت کرده اند. قدیمی ترین دانشگاه مجارستان در این شهر واقع شده است. این شهر سه دوره رومی، مسیحی و عثمانی را به خود دیده است. از مناطق دیدنی این شهر می توان به کلیسای جامع و مسجد پاشا قاضی کاظم اشاره کرد.

شهر دبرِسن

شهر دبرِسن در طی تاریخ بارها پایتخت مجارستان شده است. این شهر در جنگ جهانی دوم رو به نابودی رفت اما دوباره ساخته شد. دبرِسن دارای یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است. دبرسن را مهد موسیقی نیز می دانند. از آثار باستانی این شهر می توان کلیسای بزرگ شهر را نام برد که بزرگترین کلیسای پروتستان این کشور است.

شهر گیور

شهر گیور در دوره سلتی ها و رومی ها ساخته شده است. این شهر به وسیله اقوام مغول، مجاری، چکی و عثمانی اداره می شده است. گیور به دست پدران شهر قبل از غارت به وسیله عثمانی ها به آتش کشیده شد تا از دست آن ها در امان بماند. از آثار قدیمی باقی مانده در این شهر می توان به مجسمه ها و بناهای تاریخی آن اشاره کرد. کلیسای سنت ایگناتسیوس لویولا نیز از مکان های دیدنی آن است. تماشای این کلیسا بسیار آرامش دهنده است. به همین علت، گردشگران این کلیسا را «غذایی برای روح» نام نهاده اند. در زمان سفر به کشور مجارستان بازدید از این کلیسای قدیمی را از دست ندهید.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران