سفر به دبی در کرونا
27 فروردین 1400
دبی

چگونگی سفر به دبی در دوران کرونا

اگر قصد سفر به دبی در کرونا را دارید با دلتابان همراه باشید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید، این گونه است که سفری خاطره‌آمیز برایتان ماندگار خواهد شد. همانطور که در جریان هستید، کشورهای مختلف جهان بعد از ویروس کرونا قوانین سختگیرانه‌ای را برای ورود به کشور خود اعلام کردند.

این امر بعد از روی آمدن ویروس‌های جهش یافته انگلیسی و یا برزیلی و همینطور آفریقایی جلوه دیگری به خود گرفت و به تشدید وضع موجود انجامید.

امارات متحده عربی هم یکی از کشورهایی است، که برای ورود مسافران و گردشگران قوانین سفت و سختی را وضع کرده است که مسافرین باید، قبل از ورود از این قوانین و مقررات اطلاع و آگاهی داشته باشند.

مقررات سفر به دبی در کرونا

قوانین سفر به دبی در کرونا

در مرحله اول مسافرین باید ۷۲ ساعت قبل ازپرواز و ورود به فرودگاه، تست پی سی آر PCR را انجام دهند، و در صورتی که نتایج ان‌ها منفی اعلام شد با در دست داشتن نتیجه منفی خود به فرودگاه مراجعه کنند.

یکی از نکات جالب این موضوع اینست که کودکانی کمتر از ۱۲ سال و همچنین معلولین از انجام این تست معاف هستند.

در دست داشتن نتیجه پی سی آر کلید ورود به دبی است، البته فرودگاه دبی برای بعضی از کشورها از جمله ایران قوانین سخت‌تری نیز وضع کرده است. این قوانین به این شکل است که مسافرین ایرانی علاوه بر دارا بودن تست منفی کرونا باید در فرودگاه مقصد(دبی) نیز تست کرونا بدهند.

افغانستان، عراق و کشورهایی که بر اساس موقعیت در ناحیه قرمز و بحرانی کرونا هستند، شامل این قوانین می‌شوند و بقیه مسافرین از کشورهای دیگر، نیازی به انجام تست در فرودگاه دبی ندارند.

این مسافرین پس از انجام تست کرونا باید به هتل محل اسکان خود مراجعه کرده، و تا مشخص نشدن جواب پی سی آر PCR امکان خروج برایشان میسر نمی‌باشد.

پس از تست مثبت کرونا در سفر چه باید کرد؟

در صورت مثبت بودن تست پی سی آرPCR مسافر بایستی قرنطینه را در هتل ادامه دهد، و به دستورات سازمان بهداشتی دبی گوش فرا دهد و درصورت تخطی و سرپیچی شامل مجازات سنگینی خواهند شد.

بر اساس پروتکل‌ها بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت به صورت مداوم و متوالی از مسافرینی که تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده، مجدد تست کرونا گرفته می‌شود و پس از منفی شدن تست، فرد بهبود یافته از کرونا می‌تواند محل قرنطینه خود را ترک کند.

البته باید توجه داشت که پرواز‌های ترانزیتی از سراسر جهان و همینطور ایران شامل این مقررات نمی‌شوند، و در فرودگاه دبی تست پی سی آر از این افراد صورت نمی‌گیرد.

یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت، مسافر باید جواب تست کرونا را به صورت کاغذی و با مهر معتبر ازمایشگاه یاد شده در دست داشته باشد.

نتیجه آزمایش پی سی آرPCR فرد، به دو صورت عربی و انگلیسی نوشته شده و نسخه فارسی فاقد اعتبار است. اگر فردی جواب تست را در داخل گوشی خود داشته باشد معتبر نیست و از ورود به کشور ممانعت به عمل می‌آید.

همچنین از هر کشوری که به دبی پرواز صورت می‌گیرد، تمام مسافران آن ملزم هستند برنامه “COVID19 – DXB Smart App در گوشی خود نصب داشته باشند. این برنامه را با توجه به نوع سیستم گوشی خود می‌توانید از اپ استور و یا گوگل پلی دانلود و نصب کنید. گردشگران موظف هستند تمام برنامه‌ها و اطلاعات پزشکی خود را در این اپلیکیشن وارد کنند.

لازم به ذکر است تنها مدرک پزشکی قابل قبول و قابل اعتبار تست پی سی آرPCR است و تست‌های پزشکی دیگر از قبیل سی تی اسکن Computed tomography و یا آنتی بادی یا کیت‌های خانگی فاقد اعتبار می‌باشد.

قوانین داخل شهر دبی در دوران کرونا

قوانین شهر دبی در دوران کرونا

از دیگر نکاتی که مسافرین و گردشگران باید به آن توجه کنند قوانین داخلی شهر می‌باشد. از زمان شیوع کرونا برگزاری مهمانی و دورهمی در دبی ممنوع اعلام شده و افرادی که از این قوانین سرپیچی کنند مشمول مجازات سخت شده و جریمه‌های مالی سنگینی در انتظار این افراد می‌باشد. به عنوان مثال برگزار کننده مهمانی باید ۱۳ هزار دلار جریمه شده، و افرادی نیز که در آن دورهمی حضور داشته هرکدام باید ۴ هزار دلار پرداخت کنند.

یکی دیگر از ملزومات ورود به دبی بیمه مسافرتی می‌باشد. بنابراین افرادی که اقدام به خرید بلیط از شرکت امارات ایر یا فلای دبی می‌کند، به صورت خودکار تحت پوشش بیمه این شرکت‌ها قرار گرفته و دیگر نیاز نیست به صورت جداگانه هزینه برای خرید بیمه انجام دهند.

مسافرین به محض ورود به فرودگاه دبی، ابتدا از آن‌ها تست دمای بدن گرفته می‌شود. بعد از آن باید فرم خود اظهاری سلامتی را پر کنند و بعد از آن تست پی سی آر PCR گرفته می‌شود.

البته باید توجه داشت مدت زمان این تست طولانی نمی‌باشد و به سرعت گرفته می‌شود. زمان انتظار آن حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می‌باشد و هزینه تست رایگان است.

سپس فرد مذکور باید در هتل محل اقامت خود قرنطینه شود و نتایج تست بین چندین ساعت تا چندین روز طول می‌کشد تا اعلام شود. همانگونه که گفته شد محل قرنطینه هتل فرد مذکور است، و تمام هزینه آن بر عهده خود شخص می‌باشد.

دولت امارات مسوولیتی از بابت پرداخت هزینه هتل ندارد، و بعد از مشخص شدن نتیجه تست جواب آن دراپلیکیشنی که در بالا گفته شد COVID19 – DXB Smart App ارسال می‌شود، و فرد پس از اعلام نتیجه منفی می‌تواند محل قرنطینه خود را ترک کند.

هزینه‌های تست‌های کرونا در سفر به دبی

همچنین باید توجه داشته باشیم که اگر با پروازهای عادی سفر به دبی در کرونا را تجربه کنید و تست کرونا شما مثبت اعلام شود، در زمان قرنطینه تمام مخارج هتل و دارو و درمان بر عهده خود شماست، مگر اینکه بلیط خود را از شرکت امارات ایر یا فلات دبی تهیه کرده باشید.

در این صورت با توجه به بیمه مسافرتی که در اختیار دارید، این شرکت‌ها موظف هستند تا تمام هزینه‌های مربوط به بیماری کرونا شما را متقبل شوند.

در صورتی که افراد بخواهند به صورت اختیاری در فرودگاه دبی تست کرونا انجام دهند، باید به مکان‌های مشخص شده که در فرودگاه دبی اعلام شده، مراجعه کنند. البته باید توجه داشت با توجه به اختیاری بودن تست به صورت رایگان نمی‌باشد و هزینه‌ای که متقاضی باید اعلام کند چیزی در حدود ۱۵۰ درهم می‌باشد.

با توجه به شیوع کرونا اخذ ویزای دبی سخت گیرانه‌تر شده و قوانینی برای اخذ ویزا وضع شده است.

دستورالعمل‌های وضع شده برای سفر به دبی در کرونا

۱-آقایان بالای ۵۰ سال (چه مجرد و چه متاهل) به صورت انفرادی می‌توانند اقدام به دریافت ویزای دبی کنند.

۲- اگر زیر۵۰ سال سن دارند، تنها در صورتی می‌توانند اقدام به دریافت ویزا کنند، که همسر وی نیز شرایط سفر را داشته باشد و او را همراهی کند.

۳- خانم‌ها در هر سنی می‌توانند اقدام به اخذ مجوز ورود به این سرزمین کنند، افرادی که سن آن‌ها قانونی شده و به عبارتی زیر ۱۸ سال سن دارند، تنها در صورتی مجاز به دریافت ویزا هستند که یکی از والدین آن‌ها نیز در سفر حضور داشته باشد.

ملزومات سفر به دبی در کرونا

ملزومات سفر در دوران کرونا

۱- تست منفی که به زبان انگلیسی و یا عربی باشد

۲- دارای بودن بیمه سلامت

۳-نصب برنامه “COVID-19 DXB

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی امارات

۱-اسکن پاسپورت

۲-اسکن شناسنامه

۳-اسکن کارت ملی

۴- بیمه مورد تایید امارات

تور دبی

تور دبی در کرونا

برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند تور دبی در دوران کرونا را خریداری کنند، شاید بتوان گفت که استفاده از تور دبی بهترین گزینه است. در کل هزینه سفر از طریق تور بسیار مناسب‌تر از هزینه سفر به صورت فردی است.

زیرا؛ در بسیاری از موارد هتل‌ها با تورها قراردادهایی دارند و از این رو قیمت‌هایی که از تورها گرفته می‌شود، کمتر می‌باشد. از طرفی برای کسایی که بار اول است به این شهر سفر می‌کنند، تور می‌تواند امکاناتی را به آن‌ها ارائه دهد تا از تمام نقاط دیدنی این جزیره دیدن کنند.

نکته مهم و قابل ذکر اینست که هزینه‌ها در دبی بسیار بالا است و اگر تجربه کافی نداشته باشید، متحمل هزینه‌های بسیار سنگین می‌شوید.

این شهر دارای ساختمان‌ها و آسمان خراش‌های مدرن و زیبایی است، و لقب یکی مجلل‌ترین شهر را به خود گرفته است. به طور کلی، دبی شهری گران و پر هزینه است، و ۷۵ درصد گران‌تر از تهران می‌باشد.

همچنین برای سفر به این شهر شما نیاز به ویزا دارید، که برای یک ویزای دو هفته‌ای نرمال باید ۲۹۰ تا ۳۲۰ درهم بپردازید. برای گرفتن ویزای دبی نیازی به مصاحبه حضوری ندارید ، و آژانس‌های هواپیمایی هم می‌توانند این ویزا را برای شما تهیه کنند.

برای دریافت ویزای دبی نیاز است که پاسپورت شما خداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های گردشگران و مسافران در زمان سفر به دبی در کرونا، مناطق تفریحی و گردشگری این شهر است. در زیر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

مراکز خرید دبی در کرونا

مراکز خرید، مغازه‌ها و دیگر کسب و کارها در سفر به دبی در کرونا باز هستند. کسب و کارها و خرده فروشی‌ها اجازه دارند با ظرفیت حدود ۷۰ درصد به فعالیت خود ادامه دهند.

جاذبه سفر به دبی در کرونا

جاذبه های دبی

برج خلیفه دبی

بازدیدکنندگان از برج خلیفه در سفر به دبی در کرونا، ابتدا باید بلیط را به صورت آنلاین تهیه کنند و به صورت مداوم و هوشمند دمای بدن کارکنان داخل این برج و همچنین بازدیدکنندگان اندازه گرفته می‌شود و پی در پی با استفاده از وسایل جدید هوشمند محیط داخلی این برج ضد عفونی می‌شود.

بالن سواری وقت سفر به دبی در کرونا

زمان سفر به دبی در کرونا، بالن سواری نیز آزاد می‌باشد و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی که وضع شده منعی در انجام آن وجود ندارد.

آی‌ام جی ورلد آو ادونچر

شاید تعداد کمی از افراد باشند که با بزرگترین پارک سرپوشیده جهان آشنایی نداشته باشند. فعالیت این پارک نیز طبق روال عادی ادامه دارد، و فاصله‌گذاری اجتماعی و ضدعفونی هوشمند به طور مداوم در داخل پارک انجام می‌شود.

همچنین بازدیدکنندگان در این پارک باید از یکدیگر فاصله مشخصی داشته باشند، و رستورانهایی که در این پارک قرار دارند تنها اجازه حضور تعداد افراد مشخصی داده می‌شود. بقیه افراد باید نوبت خود را رزرو کنند و در ساعت مشخص به این رستوران‌ها مراجعه کنند و به صرف غذای خود بپردازند.

آکواریوم دبی زمان سفر به دبی در کرونا

آکواریوم دبی

در هنگام سفر به دبی در کرونا هنگام بازدید از آکواریوم به وسیله سیستم‌های هوشمند حرارتی مجهز شده و افرادی که وارد آکواریوم می‌شود دمای بدن آن‌ها سنجیده می‌شود. داخل آکواریوم به طور پی در پی با استفاده از سیستم‌های هوشمند جدید ضدعفونی می‌گردد و هوای آن به سرعت تخلیه می‌شود.

افراد قبل از از حضور در این آکواریوم باید ابتدا بلیط را به صورت آنلاین تهیه کنند و سپس به این آکواریوم مراجعه کنم

آتلانتیس د پالم

در این قسمت ما شاهد قوانین سختگیرانه‌تری نسبت به مکان‌های دیگر هستیم. در این مکان تنها خانواده‌ها آن هم با حد نصاب نهایت ۵ نفر مجاز هستند تا در کنار یکدیگر بنشینند.

پارک آبی لاگونا به هنگام سفر به دبی در کرونا

پارک آبی لاگونا نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اما فقط تعداد افراد مشخص، در ساعت‌های تعیین شده، امکان حضور در این پارک را دارند.

کرونا در امارات

در حال حاضر ۹۴ درصد از مردم امارات دور اول واکسن کرونا را دریافت کردند، و امارات یکی از موفق‌ترین کشورها در این زمینه بوده است. آمار کرونا در این کشور به شدت پایین آمده و در مراحل پایانی ریشه کنی این بیماری می‌باشد.

نظرات کاربران