راهنمای سفر - آدرس فرودگاه استانبول تاکسی های فرودگاه استانبول دسترسی به فرودگاه استانبول فرودگاه آتاتورک استانبول فرودگاه استانبول نقشه فرودگاه استانبول
  • ۵ مرداد ۱۳۹۸
  • نظرات: 0
  • بازدید: 10586
  • لایک:
    1+

آشنایی با فرودگاه استانبول 

در هر سفری، خصوصا سفر هایی که به خارج از کشور هستند، شاید پر هیجان ترین بخش آن پیاده شدن از هواپیما تا لحظه ی رسیدن به هتل باشد. اما اینکه این مسیر را چگونه طی کنیم و چطور از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم مسئله ی مهمی است. لذا قبل از سفر و رسیدن به مقصد باید تمامی گزینه ها بررسی کرده و جوانب مختلف آن را در نظر گرفته تا سفر لذت بخشی را تجربه کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چطور از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم و درواقع حمل و نقل فرودگاه استانبول را بررسی کنیم

چطور از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم؟

با افزایش تعداد مسافران و گردشگرانی که از ساله از کشور های مختلف به استانبول سفر می کردند، نیاز به دو فرودگاه در این شهر احساس می شد. در سال 2019 بود که به همین منظور، درهای فرودگاه جدید استانبول به روی مسافران گشوده شد.بدین ترتیب به مرور بیشتر پرواز های مسافران ترکیه، در فرودگاه جدید استانبول به زمن می نشیند. لذا این فرودگاه بزرگ و مجهز به فرودگاه اصلی و بین المللی استانبول تبدیل شد. فرودگاه استانبول از نظر جغرافیایی در مجاورت دریای سیاه و بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است. این فرودگاه در حد فاصل 40 کیلومتری میدان تقسیم و همینطور 45 کیلومتری میدان سلطان احمد قرار دارد.

فرودگاه استانبول
حمل نقل فرودگاه استانبول

در سفر به استانبول برای رفتن به مرکز شهر و همینطور هتلی که رزرو کرده اید، از فرودگاه گزینه های مختلفی وجود دارد. سیستم حمل و نقل فرودگاه استانبول این گزینه ها را پیش روی شما قرار داده است تا با توجه به شرایط و انتخاب خود یکی را برای رفتن به مرکز شهر برگزینید. در ادامه به بررسی گزینه های حمل و نقل فرودگاه استانبول برای رفتن به مرکز شهر خواهیم پرداخت.

مقدمات اولیه برای رفتن به مرکز شهر از فرودگاه استانبول

 حتما لیر ترکیه تهیه کرده و به همراه داشته باشید

در صورت نداشتن لیر ترکیه می توانید وجه مورد نیاز خود را از خودپردازهای فرودگاه استانبول تهیه کنید. دلیل تاکید بر تهیه ی لیر این است که هیچ‌ یک از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول مجهز به دستگاه خود پرداز نبوده و همچنین از شما ارز یا اسکناس‌های درشت نمی پذیرند. برای این کار همچنین می توانید با مراجعه به صرافی ها پولتان را چنج کنید. اما توجه داشته باشید که از صرافی ها بخواهید تا اسکناس‌های 5، 10، 20 یا 50 لیری در اختیار شما بگذارند تا بتوانید به راحتی خرجشان کنید.

مقدمات اولیه برای رفتن به مرکز شهر از فرودگاه استانبول

 تهیه و استفاده از استانبول کارت

شاید تصمیم داشته باشید که در طول سفر خود به ترکیه برای جابه جایی و بازدید از جاذبه های مختلف استانبول، از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نمایید. لذا تهیه ی یک استانبول کارت در ابتدای سفر برای خود بهترین گزینه ی پیشنهادی می باشد. علاوه بر اینکه استفاده از این کارت برای مسافران و گردشگران مقرون به صرفه تر می باشد، در خطوط حمل و نقل ترکیه استفاده از آن ضروری شده است.
تهیه و استفاده از استانبول کارت

 حتما نشانی دقیق هتل را به همراه داشته باشید

به دلیل زیاد بودن تعداد هتل های استانبول، ضروری است که حتما نشانی دقیق هتل خود را یادداشت شده روی کاغذی به همرا داشته باشید. چرا که به دلیل بالا بودن تعداد هتل ها که ذکر شد حتی مردم محلی نیز به درستی آدرس تمامی آن ها را نمی دانند. همچنین تسلط نداشتن بر زبان ترکی نیز بر این مشکل می افزاید. لذا دادن آدرس هتل روی کاغذی به راننده بهترین روش است تا با خیال راحت از فرودگاه استانبول به مقصد برسید.

نشانی دقیق هتل
 تاکسی های فرودگاه در حمل نقل فرودگاه استانبول

احتمالا اولین انتخاب مسافران و گردشگران برای رفتن از فرودگاه استانبول به مرکز شهر، تاکسی خواهد بود. اما همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد فرودگاه استانبول در حد فاصل 40کیلو متری با مرکز شهر قرار گرفته است. لذا با توجه به هزینه ی تمام شده برای سفر با تاکسی شاید بتوان کمی بیشتر راجع به آن فکر کرد. در خصوص استفاده از تاکسی های فرودگاه استانبول باید دانست کرایه تاکسی از فرودگاه استانبول تا میدان تقسیم حدود 110 لیر و تا میدان سلطان احمد حدود 125 لیر می باشد.

لازم به ذکر است که در صورت سنگین بودن ترافیک تاکسی مجبور است تا مسیر های عوارض دار شما را به مقصد برساند و این باعث افزایش کرایه خواهد شد. در صورتیکه تصمیم شما برای گرفتن تاکسی قطعی بود کافی است به باجه‌های رسمی تاکسی، درست در بیرونِ ترمینال مراجعه کنید. توجه داشته باشید که هیچ‌وقت از تاکسی‌های غیررسمی و بدونِ پلاکِ عمومی استفاده نکنید و همیشه به راننده بگویید تاکسی‌متر را روشن کند.

تاکسی های فرودگاه استانبول
شاتل فرودگاه هاوایست (Havaist) در حمل نقل فرودگاه استانبول

هاوایست، یکی از خدمات شاتل فرودگاهی جدید استانبول می باشد که 5 خط اتوبوس از فرودگاه استانبول به نقاط مختلف شهر دارد. با استفاده از شاتل فرودگاه هاوایست کار شما برای رفتن از فرودگاه استانبول به مرکز شهر بسیار راحت شده است. کافی است خط IST19: فرودگاه استانبول- بشیکتاش- تقسیم را سوار شده تا شما را در میدان تقسیم پیاده کند. سپس می توانید فاصله ی میدان تقسیم تا هتلتان را پیاده، با تاکسی یا با مترو طی کنید. برای رفتن به سلطان احمد هم می توان با استفاده از سرویس شاتل فرودگاه استانبول به میدان تقسیم رفته و از آن جا با تاکسی به میدان سلطان احمد یا فاتح بروید. همچنین خط 8 IST1: فرودگاه استانبول – یِنیکاپی هم شما را به مقصد مورد نظرتان می رساند.

در رابطه با کرایه خطوط این اتوبوس‌ها باید بدانید، مبلغ 18 لیر برای هر شخص به صورت یک مسیر یک‌طرفه بوده و همچنین برای حمل بارهای شما هزینه ی اضافی دریافت نمی شود. رفتن با این سرویس ها به مرکز شهر حدود 100 دقیقه زمان خواهد برد و در ساعات شلوغی بیشتر نیز می شود. ابته در این تایم نسبتا طولانی تا رسیدن به مقصد می توانید از خدمات مختلف این اتوبوس ها مانند نمایش فیلم، اینترنت، شارژر و استفاده کنید.

 

شاتل خصوصی در حمل نقل فرودگاه استانبول

یکی از جایگزین های مناسب برای تاکسی و شاتل‌های استاندارد فرودگاهی، شاتل خصوصی است. از ویژگی های این شاتل ها می توان گفت که از تاکسی راحت تر بوده، نرخ آن ها ثابت است و با استفاده از آن ها امنیت در سفر را تجربه خواهید کرد. این شاتل ها مناسب ترین گزینه برای زمان هایی که شما به همراه فرزندان خود سفر کرده اید و یا اینکه بار زیادی به همراه دارید. از جمله بهترین خدمات شاتل خصوصی در فرودگاه استانبول، می توان به کیوی تاکسی اشاره کرد. کیوی تاکسی 12 نوع اتومبیل مختلف از 3 نفره تا 19 نفره داشته به وسیله ی آن ها می توانید امنیت، کیفت و خدمات خوبی را در سفر به استانبول تجربه کنید.

شاتل خصوصی

حمل و نقل عمومی

یکی دیگر از گزینه های رفتن به مرکز شهر از فرودگاه استانبول، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی استانبول می باشد که هزینه ی کمتری نیز دارد. البته این گزینه در ساعات شلوغی شهر ممکن است کمی خسته کننده باشد. در این خصوص باید بدانید تنها خط مفید برای جابجایی، خط: H2 از فرودگاه استانبول به مسعودیه‌ کوی می باشد. در اینصورت بعد از پیاده شدن لازم است بعد از پیاده‌شدن به وسیله ی تاکسی یا مترو به هتل خود بروید. لازم به ذکر است که این سیستم تنها از 6 صبح تا نیمه‌شب فعال بوده و به مسافرین خدمات ارئه می دهد.

حمل و نقل عمومی
شاتل هتل در حمل نقل فرودگاه استانبول

آخرین گزینه برای رفتن از فرودگاه استانبول به مرکز شهر، شاتل هتل می باشد. بیشتر هتل های استانبول خدمات شاتل هتل را برای سهولت جا به جایی مسافران ارائه می دهند. البته باید توجه داشت این سرویس اگر به همراه خدمات هتل نباشد، هزینه ی بیشتری نسبت به سایر گزینه های ذکر شده خواهد داشت.

در این مطلب  با هم بررسی کردیم که چطور از فرودگاه استانبول به مرکز شهر برویم، لازم به ذکر است جهت خرید بلیط هواپیما استانبول ویا رزرو هتل های استانبول  و رزرو تور استانبول می توانید به  پنل رزرواسیون آنلاین دلتابان مراجعه کنید و در کوتاه ترین زمان و به آسانی رزرو خود را انجام دهید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

1+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *