آشنایی با ویژگی های دریاچه هویز

دریاچه هویز یکی از زیباترین دریاچه های آب گرم دنیا

دریاچه هویز در مجارستان 

دریاچه هویز در مجارستان قرار دارد و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. مجارستان به تنهایی یکی از کشورهای سرسبز و منحصر به فرد می باشد که با وجود دریاچه هویز بر زیبایی و منحصر به فرد بودن آن افزوده شده است. بسیاری از افرادی که به دنبال مکانی تاریخی و طبیعی در قلب اروپا برای گردشگری هستند بدون شک مجارستان را انتخاب می کنند.دریاچه هویز که در مجارستان قرار گرفته است یکی از بزرگترین دریاچه های دنیا می باشد که دارای آب گرم است، املاحی که در آب گرم آن وجود دارد خاصیت درمانی بسیاری از بیماری ها را دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که دارای بیماری هایی مانند آرتروز، پا درد و یا … می باشند به دریاچه هویز می روند تا بیماری های خود را بهبود ببخشند.

ویژگی ها و مزیت های دریاچه هویز 

بسیاری از افرادی که به کشور مجارستان می روند، مهمترین جاذبه گردشگری آن را رودخانه دانوب می دانند و ترجیح می دهند در آنجا قایق سواری کنند. ولی باید بگوییم که کشور مجارستان یکی از کشورهایی است که باید در آن گشت و گذار کرد تا مکان های دیدنی آن را پیدا کرد. کشور بسیار بزرگ و تاریخی می باشد که در هر نقطه آن خاطراتی نهفته شده است.

برخی از افراد دلشان می خواهد در این کشور به قصرها و قلعه های کشور مجارستان سر بزنند و برخی دیگر اگر اهل طبیعت گردی باشند و مایل باشند به کنار دریاچه بروند و ساعت ها در دل زیبای طبیعت بنشینند به دریاچه هویز می روند و زیبایی این دریاچه را مشاهده می کنند. علاوه بر زیبایی دریاچه هویز به ویژگی های دیگری را دارد که به معروف ترین دریاچه آب گرم دنیا مشهور شده است. در ادامه برخی از این ویژگی ها را بیان می کنیم.

ویژگی ها و مزیت های دریاچه هویز 
1. امکان شنا در آب :

شما می توانید در این دریاچه 8 کیلومتری ساعت ها شنا کنید و از شنا کردن در آن لذت خواهید برد چرا که آب آن بسیار سبک می باشد. بسیاری از افرادی که برای شنا کردن به این دریاچه می آیند به دلیل سبکی آبی که در آن وجود دارد ساعت ها در آب می مانند و به هیچ وجه اذیت نمی شوند.

2. جریان بسیار قوی :

جریان آبی که در دریاچه هویز قرار دارد بسیار قوی می باشد، به طوری که آب آن در هر 72 ساعت یکبار به طور کامل عوض می شود و به خودی خود پاکیزه می گردد.

3. حیات جانوری و گیاهی در این آب :

یکی از ویژگی های جالب دریاچه هویز حیات جانوری و گیاهی در آن می باشد. شما در این آب جانوران و گیاهانی را می توانید مشاهده کنید که تاکنون نظیر آن را در مکان های دیگر ندیده اید. در واقع جانوران و گیاهانی که در این آب قرار دارند بسیار منحصر به فرد و خاص می باشند.

[cn-suggest-posts sts=”خانه اپرای مجارستان” stl=”https://deltaban.com/attraction/hungarian-opera-house/” sbs=”رزرو هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

4. بهبود بیماری ها :

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از افرادی که به دریاچه هویز می آیند و در آن شنا می کنند می خواهند بیماری های خود را بهبود ببخشند. از آنجایی که این آب سرشار از منگنز، هیدروژن کربنات، اسید کربنیک، کلسیم، گوگرد و همچنین اکسیژن در آب می باشد، برای شنا کردن بسیار آب مناسبی است. بسیاری از افرادی که بیماری های روماتیسمی دارند و یا اینکه در حرکات خود اختلالاتی دارند برای بهبود پیدا کردن در این آب شنا می کنند.

بنابراین بسیاری از افرادی که به این دریاچه می روند برای درمانی های شفا بخش آن است و در واقع بسیار هم نتیجه بخش می باشد. افرادی که وارد این شهر می شوند باید بدانند که شهر هویز معروف به داشتن دریاچه ای از آب گرم است که آب و هوای آن بسیار مطبوع می باشد.

 بهبود بیماری ها از ویژگی های دریاچه هویز
5. دمای دریاچه هویز و منبع تغذیه آن :

دمای آب این دریاچه همیشه 30 درجه سانتی گراد می باشد و در زمستان ها هم شرایط درجه آن تغییری نمی کند. این آب سرشار از املاح معدنی می باشد که منبع تغذیه آن از یک کیلومتری زیر زمین این دریاچه تامین می شود. و به این دلیل آب این دریاچه هر 72 ساعت یکبار تعویض می شود که سرچشمه های تغذیه ای بسیاری در زیر زمین دارد. در واقع چشمه هایی که دریاچه هویز از آنها تغذیه می کند خروجی بسیاری دارد.

6. محیط اطراف دریاچه هویز :

یکی از ویژگی های جالب این دریاچه این است که درکنار خود 9 استخر دارد که تمامی آنها هم آب گرم هستند ولی درجه گرمایی آنها 35 درجه سانتی گراد است. سطح کلی آب دریاچه هویز 4 هکتار می باشد که اطراف آن را یک محیط طبیعی بسیار زیبا فراگرفته است که این محیط طبیعی 60 هکتار می باشد.
اطراف دریاچه هویز به قدری زیبا و طبیعی می باشد که شما می توانید از تماشای آن لذت ببرید، بسیاری از افرادی که در این دریاچه شنا می کنند بعد از آن به اطراف آن می روند و چندین ساعت در آنجا می مانند.

7. نیلوفرهای آبی :

یکی از زیبایی ها و جذابی های خاص این دریاچه نیلوفرهای آبی می باشد که در تک تک نقاط این دریاچه وجود دارد، زیبایی این دریاچه توسط این نیلوفرهای آبی بسیار زیاد شده است و چشمان هر بیننده ای را خیره می سازد.
شما زمانی که در آب دریاچه هویز شنا می کنید وجود این نیلوفرهای آبی تجربه ای خاص و منحصر بفرد برای شما به وجود می آورد. گردشگران بسیاری که به این شهر می آیند شاید یک ماه و چندین هفته در آنجا بمانند و تعطیلاتی رویای را برای خود بسازند. زیباترین فصلی را که شما می توانید برای رفتن به این دریاچه انتخاب کنید ماه آگوست می باشد که زیبایی دریاچه هویز چندین برابر می کند.

نیلوفرهای آبی از ویژگی های دریاچه هویز
8. وجود هتل های بسیار زیبا در اطراف دریاچه هویز

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از افرادی که به این دریاچه می آیند برای بهبودی بیماری های خود می خواهند در آب این دریاچه شنا کنند. قرن های زیادی است که دریاچه هویز محبوبیت بسیاری نزد مردم دارد ولی در سال 1900 محبوبیت دریاچه بیش از حد افزایش پیدا کرد.
بعد از اینکه افراد بسیاری به این دریاچه رفت آمد پیدا کردند در همان سال 1900 هتل بسیار زیبایی را در این مکان ساختند تا گردشگرانی که به دریاچه می روند جایگاهی برای ماندن داشته باشند و چندین روز به راحتی بتوانند در آنجا اقامت داشته باشند. علاوه بر گردشگران بسیاری که به این دریاچه می روند، مردم مجارستان هم هرچند وقت یکبار به دریاچه هویز می روند و چندین روز اقامت می کنند، چرا که آنها بسیار به سلامتی خود اهمیت می دهند و می دانند که آب این دریاچه بیماری های آنها را بهبود می بخشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که آب این دریاچه دارد این است که بسیار آب تمیزی می باشد و شما شاید از تمیز بودن آن تعجب کنید، این تمیزی آب هم به این دلیل می باشد که هر 3 روز یکبار به طور کامل تعویض می شود. در نتیجه توصیه می کنیم اگر به کشور مجارستان رفتید حتما چند روزی را در دریاچه هویز آن بگذرانید و از زیبایی های آن لذت ببرید، همچنین بسیاری از بیماری های را که در بدن دارید بهبود ببخشید.

برای آشنایی بیشتر با تورهای ارزان آسیایی آژانس گردشگری دلتابان مانند تور گرجستان ارزان و تور ترکیه ارزان به لینک مراجعه فرمایید.

نظرات کاربران