نمایی از چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. شاید بد نباشد بدانید که خاصیت درمانی آن به عوامل مختلفی از قبیل درجه حرارت، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی و گازهای مختلف رادیواکتیویته آب بستگی دارد. چشمه آبگرم علاوه بر تفریح، گردش و ایجاد محیطی سالم و عاری از هر گونه آلودگی باعث تسریع در درمان بیماری ها خواهد شد. به عقیده برخی از پزشکان گرمای آب باعث ایجاد آرامش در عضلات خواهد شد. زیرا گرما باعث افزایش جریان خون و گشاد شدن مویرگ های بدن فرد می شود. در اینصورت اکسیژن بیشتری به سلول های بدن می رسد. در نهایت سرعت تبادل مواد در سلول های بدن زیاد می شود. این امر سبب احساس آرامش در فرد خواهد شد.

به جرات می توان گفت این چشمه ها طبیعی ترین فیزیوتراپی دنیا به حساب می آیند. از دیگر مزایای استفاده از چشمه های آبگرم درمان امراض پوستی در آب داغ می باشد. به همین خاطر روستای پاموک کاله جزء روستاهای دیدنی ترکیه است.در این روستا 17 حوضچه ی آبگرم بسیار بزرگ و عریض وجود دارد. رنگ آب حوضچه ها به رنگ آبی فیروزه ای درخشان است. دمای آب این حوضچه ها بین 35 تا 100 درجه سانتی گراد می باشد.

چشمه های آبگرم پاموکاله (Pamukkale) ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه از ویژگی های منحصر به فرد و فوق العاده ای برخوردار هستند. به همین خاطر توریست هایی که این چشمه ها را می شناسند حتما در تور ترکیه در آن آب تنی کرده اند. به جرات می توان گفت کشور ترکیه سالانه مبلغ هنگفتی را از طریق جذب گردشگران دریافت می کند.

چشمه های آبگرم پاموکاله از دیدنی ترین چشمه های آبگرم ترکیه می باشد. حوضچه های سفید از جنس سنگ تراورتن و استخرهای گرم و مرطوب این چشمه آبگرم توانسته است نظر هر گردشگر را به خود جلب کند. آب این چشمه سرشار از مواد معدنی می باشد.

آب از بالای کوه مانند آبشار سرازیر می شود. آب سرازیر شده حوضچه هایی را ایجاد کرده است. این حوضچه ها مکان بسیار مناسبی برای شنا کردن هستند. نمای بسیار زیبای این کوه سفید رنگ از دره و روستای پاموکاله چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شاید بد نباشد بدانید که نام دیگر چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه قلعه پنبه ای است.

ویرانه های شهر یونان-رومی

ویرانه های شهر یونان-رومی هیراپولیس در کنار چشمه های آبگرم پاموکاله قرار دارند. این ویرانه ها جذابیت چشمه ها را دو چندان کرده اند. زیرا ترکیب منحصر به فرد جاذبه های طبیعی و مصنوعی آن را به میراث جهانی تبدیل کرده است. به جرات می توان گفت این مجموعه سالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

گردشگران پس از شنا می توانند از آثار باستانی و رومی که کنار این مجموعه قرار دارد دیدن کنند. به جرات می توان گفت در هیچ کجای دنیا به جز ترکیه نمی توانید چشمه های آبگرم که چشمه های بزرگ آهکی در کنار آثار باستانی و رومی داشته باشد را ببینید. با رزرو تور ترکیه ارزان می توانید لحظات شاد و نابی را برای خود رقم بزنید.

چگونه به چشمه های آبگرم پاموکاله برویم؟

پاموکاله و هیراپولیس در 120 مایلی شرق بندر اژه ای کوش آداسی و حاشیه غربی فلات وسیع آناتولی قرار گرفته است. بازدیدکنندگان در سفرهای روزانه خود به ساحل دریای اژه و مدیترانه می توانند به راحتی از چشمه های آبگرم پاموکاله دیدن کنند. ساده ترین راه رسیدن به چشمه های آبگرم ترکیه استفاده از وسیله شخصی است. اگر در کوش آداسی هستید می توانید سه ساعته خود را به این چشمه آبگرم برسانید. فاصله آنتالیا و مارماریس تا چشمه چهار ساعت و از بدروم تا چشمه پنج ساعت می باشد.

اگر وسیله شخصی ندارید می توانید با اتوبوس به چشمه های آبگرم ترکیه بروید. لازم به ذکر است که شهر دنیزلی نزدیک ترین شهر به این مجموعه می باشد. در شهر دنیزلی اتوبوس هایی برای رفتن به این سایت طبیعی و تاریخی قرار داده شده است. اتوبوس ها و مینی بوس های شهر دنیزلی به صورت مکرر در تردد این مسیر هستند. مسافت شهر دنیزلی تا مجموعه حدودا 40 دقیقه است.

راه های رسیدن به چشمه های آبگرم

یکی از راه های رسیدن به چشمه های آبگرم هواپیما می باشد. از استانبول از طریق ترکیش ایرلاین و پگاسوس می توانید به فرودگاه کارداک دنیزلی پرواز داشته باشید. از دیگر مسیرهای رفتن به چشمه ها قطار می باشد. قطار مابین ازمیر و دنیزلی در طول روز چند بار از ازمیر به دنیزلی حرکت دارد.

چشمه های آبگرم از جاذبه های گردشگری ترکیه

نکات به هنگام بازدید از چشمه های آبگرم ترکیه

 یکی از بهترین مسیرهای رسیدن به چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه از میان مسیرهای تراورتن چشمه ها و دروازه جنوبی سایت می باشد. برای عبور از این مسیر نباید از صندل و یا کفش استفاده کنید. بنابراین یکی از نکات مهم موقع ورود به چشمه ها این است که با پای برهنه وارد این مجموعه شوید. زیرا پای برهنه مانع از فرسایش و تغییر رنگ رسوبات کلسیت مجموعه می شود.

 برای شنا کردن بهتر است با خود لباس مناسب ببرید. بالای تپه استخر باستانی بسیار جذاب و تمیزی وجود دارد. از دیگر نکات موقع بازدید از چشمه های آبگرم در سفر با تور ترکیه این است که برای ناهار وعده سبکی را انتخاب کنید. شاید بد نباشد بدانید که در این مجموعه آب آشامیدنی وجود ندارد. بنابراین باید دو بطری آب معدنی را به همراه خود ببرید.

استفاده از ضد آفتاب مخصوصا در ماه تابستان مانع از آفتاب سوختگی در شما خواهد شد. با بازدید از چشمه های آبگرم می توانید به آرامش روحی روانی خاصی دست پیدا کنید.

هتل های نزدیک چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه

در صورتیکه قصد بازدید از چشمه های آبگرم داشته باشید باید بتوانید در نزدیکی این چشمه ها اقامت بگیرید. سفر یک روزه این چشمه های آبگرم احتیاجی به اقامت ندارد. اما اگر بخواهید در رستوران هتل بشینید و قهوه بخورید باید به روستای پاموکاله بروید. دو هتل معروف در این روستا وجود دارد.

هتل ملروس

هتل ملروس ( Melrose Hotel) یکی از هتل های بی نظیر و دوست داشتنی روستای پاموکاله است. این هتل برای سرگرمی گردشگران تورهای مختلفی قرار داده است. از تورهای هتل ملروس می توان به تور بالن سواری، چتر بازی و پاراگلایدینگ اشاره کرد. مدت زمان پرواز با پاراگلایدینگ 35 دقیقه می باشد. هزینه تورهای اصلی این هتل حدود 20 یورو است. هرکدام از اتاق های هتل ملروس از امکانات ویژه ای برخوردار هستند.

هتل در دیرر هال

هتل در دیرر هال- تور (The dearer Hal-Tur Hotel) هتل 4 ستاره پاموکاله است. اتاق های سینگل این هتل نمای رو به باغ دارند. اتاق های دو نفره، اتاق های تریپل و چهار نفره نمای رو به پاموکاله دارند. رستوان این هتل در کنار استخر و باغ واقع شده است. رستوران از نمای دل انگیز رو به کوه برخوردار می باشد. در رستوران این هتل غذاهای ترکی محلی و نوشیدنی های عالی سرو می شود.عرفی شهرهای ساحلی ترکیه

نظرات کاربران