شهربازی کپنهاگ
26 آذر 1397
تور نوروز

تعطیلات نوروزی در باغ های تیوولی شهربازی کپنهاگ

فهرست مطالب

شهربازی کپنهاگ

شهر کپنهاگ شهری است با جاذبه های مختلف فرهنگی تاریخی و گردشگری که یکی از قدیمی ترین شهربازی های جهان را در دل خود جای داده است. شهربازی کپنهاگ با سواری های رنگارنگ، باغ های با شکوه گل و رولر کاستر های صد ساله، تفریحاتی و لحظات و خاطرات هیجان انگیز و نفس گیری برای گردشگران می سازند.

 

تعطیلات نوروز در شهربازی کپنهاگ

یکی از بهترین گزینه ها برای گذراندن یک تعطیلات حسابی و پر از هیجان و خوش گذرانی در هوای مطبوع بهار و به ویژه نوروز، وقت گذرانی و تفریح در یک شهربازی به روز و ایمن است. کپنهاگ در کنار جاذبه های تاریخی و فرهنگی اش، مکان های سرگرم کننده ای مثل شهربازی کپنهاگ را هم دارد و انتخاب مناسبی برای گذراندن یک تعطیلات نوروزی است. در سفر به کپنهاگ می توانید از یک شهربازی بسیار عالی و مشهور دیدن کنید و لحظات خوشی را در آن ها تجربه کنید. به ویژه اگر سفر شما خانوادگی است یا حتی اگر مجردی به همراه دوستان تان عازم دانمارک هستید و به کپنهاگ هم سفر می کنید، می توانید به شهربازی کپنهاگ یعنی باغ های تیوولی سر بزنید و خاطرات هیجان انگیزی بسازید.

 

Tivoli Gardens

 

شهربازی باغ های تیوولی Tivoli Gardens

دومین شهربازی قدیمی و تاریخی جهان، شهربازی تیوولی است که در کپنهاگ، پایتخت کشور دانمارک قرار دارد و از ۱۵ آگوست ۱۸۴۳ مشغول به فعالیت است یعنی در حدود ۱۷۵ سال قدمت دارد! قدیمی ترین شهربازی جهان هم البته جای دوری نیست و در شهر دیگری در کشور دانمارک واقع شده است اما شهرت شهربازی باغ های تیوولی بسیار بیشتر است. شهربازی کپنهاگ پر بازدید ترین شهربازی در سراسر اسکاندیناوی و پنجمین شهربازی پر بازدید اروپا است.

راز جذابیت شهربازی کپنهاگ یعنی تیوولی در این است که برای هر سنی و هر کسی چیزی دارد. محیط آن بسیار زیبا و افسانه ای است، بنا های تاریخی و معروف را شبیه سازی کرده است، باغ های خرم و سر سبزی دارد و شب ها، وقتی هزاران چراغ نورانی و رنگارنگ در این باغ های تیوولی روشن می شوند، منظره ای سحر انگیز شبیه داستان های پریان پدید می آورند. دلتابان پیشنهاد می کند در صورت سفر به کپنهاگ، حتماً از باغ های تیوولی بازدید کنید.

 

 شهربازی کپنهاگ

 

تاریخچه شهربازی کپنهاگ

ممکن است با دیدن شهربازی سحر انگیز و رویایی باغ های تیوولی به ذهنتان خطور کند که ایده ی اولیه و محرک ساخت چنین شهربازی از کجا آمده است؟ این هم حکایت جالبی دارد. موسس و بنیانگذار مجموعه تفریحی شهربازی کپنهاگ، جورج کریستنسن بود که شاه کریستین هشتم را قانع کرد که اجازه ساخت این شهر بازی را صادر کند. استدلال او این بود که وقتی مردم مشغول سرگرم کردن خودشان باشند به سیاست فکر نمی کنند! بنابراین زمین نسبتاً وسیعی در حدود ۶۱ هزار متر مربع خارج از وست پورت (دروازه غربی) به او اعطا شد تا این باغ ها را احداث کند.

در واقع تا سال های ۱۸۵۰ باغ های تیوولی خارج از شهر بودند و دسترسی به آن ها تنها از طریق دروازه غربی ممکن بود. در ابتدا باغ های تیوولی به این شکل نبود اما همچنان طیفی از جذابیت های مختلف را دارا بود؛ مثلا ساختمان هایی به سبک های تخیلی شرقی داشت، دارای تئاتر، بند استند (محل ایستادن گروه موسیقی برای اجرا)، کافه ها و رستوران ها، باغ های گل و گیاه، ماشین ها و کارناوال های متحرک مکانیکی، مثل مری گو راند (نوعی چرخ فلک) و قطار بود.

 

 شهربازی کپنهاگ

 

آدرس و ساعات بازدید شهربازی کپنهاگ

شهربازی تیوولی کپنهاگ در نزدیکی مرکز شهر کپنهاگ و در خیابان Vesterbrogade 3 قرار دارد. این شهربازی جادویی و شگفت انگیز در تابستان از نیمه آپریل تا نیمه سپتامبر فعالیت می کند. در زمستان از ۱ فوریه تا ۲۴ فوریه باز است و برنامه های هالوین آن هم از ۱۱ اکتبر تا ۳ نوامبر برپاست. برنامه ساعات بازدید از ۱۷ نوامبر تا ۳۱ دسامبر، به این صورت است که جمعه ها و شنبه ها از ۱۱ صبح تا ۱۲ نیمه شب باز است و سایر روز های هفته یعنی از یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب می توان بازدید کرد.

 

 شهربازی کپنهاگ

 
ورودی شهربازی کپنهاگ

 قیمت بلیت های ورودی شهربازی کپنهاگ، برای بزرگسالان (بالای ۸ سال) ۱۱۰ تا ۱۲۰ کرون دانمارک است، برای بچه های ۳ تا ۷ سال، ۵۰ کرون دانمارک است و ورودی بچه های زیر سه سال رایگان است. البته اگر جمعه های فصل تابستان، بعد از ساعت ۷ بعد از ظهر به باغ های تیوولی بروید یا هر روزی که کنسرت های بسیار بزرگ در باغ تیوولی بر پاست،‌ قیمت بلیت ورودی به ۱۷۵ کرون برای بزرگسالان و برای بچه های ۳ تا ۷ سال به ۱۰۰ کرون تغییر می کند و افزایش می یابد. اگر به سایت شهربازی کپنهاگ، تیوولی گاردن سر بزنید می توانید انواع بلیت ها برای انواع سنین و استفاده از انواع امکانات پارک را ببینید و متناسب با نیاز و برنامه ای که تنظیم می کنید بلیت به صرفه تری تهیه کنید.

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران