شناخت برخی از اماکن تاریخی ایروان

اماکن تاریخی ایروان

آیا اماکن تاریخی ایروان را می شناسید؟ ایروان پایتخت کشور ارمنستان بوده و به دلیل تاریخچه قطوری که دارد مناطق تاریخی متعددی را در خود جای داده و به همین دلیل می توان آن را یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای کسانی دانست که به مراکز تاریخی و باستانی علاقه شدید دارند. گشت و گذار در خیابان های ایروان به خودی خود می تواند یکی از بهترین تفریحات برای دوست داران تاریخ بوده باشد که بی شک انتخاب این شهر می تواند بهترین لحظات را برایتان رقم بزند. توجه داشته باشید که امکان بازدید از تمامی اماکن تاریخی ایروان در یک روز وجود نخواهد داشت و باید چند روز در این شهر زیبا و قدیمی به گشت و گذار مشغول باشید تا بتوانید تمامی مراکز تاریخی ایروان را مورد بررسی قرار دهید.

نکات مهم قبل از بازدید

قبل از اینکه بازدید از این مراکز را آغاز نمایید بهتر است با آنها آشنایی داشته و یک برنامه روزانه برای خود در نظر بگیرید. چرا که برخی از اماکن تاریخی ایروان در داخل شهر و برخی در خارج شهر واقع شده اند و به همین دلیل باید برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که از اتلاف وقت جلوگیری شود. ابروان سیر و تحولات بسیاری در دوران پایتخت بودن خود داشته است و چندین بار مورد استعمار قرار گرفته و به همین دلیل جاذبه های تاریخی ایروان را می توان به چندین دسته مختلف تقسیم نمود. تک به تک این مراکز تاریخی ارزش دیدن خواهند داشت و زیبایی منحصر به فرد آنها شما را جذب خود خواهد کرد. در این مقاله سعی کرده ایم شما را با برخی از مهمترین اماکن تاریخی ایروان آشنا کرده و راهنمایی های لازم را به عمل آوریم

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

میدان جمهوری از اماکن تاریخی ایروان

آیا به دنبال محلی در ایروان می گردید که بتوانید چندین جاذبه را در همین ابتدای کار هدف قرار داده و از دیدن آنها لذت ببرید؟ میدان جمهوری حکم میدان امام در اصفهان را دارد و در اطراف این میدان می توانید انواع بنا های تاریخی را مشاهده نمایید.

میدان جمهوری از اماکن تاریخی ایروان

بی شک میدان جمهوری را می توان یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی دانست که می خواهند اماکن تاریخی ایروان را مورد بررسی قرار دهند. این میدان به دلیل اینکه چندین جاذبه را در یک جا جمع کرده و به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد محبوبیت بسیاری در میان مردم ایروان و خود ارمنستان دارد و هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

این معماری را می توان نمادی از معماری شوروی دانست که این بنا از جمله بهترین شاهکار های تامانیان می باشد. تلفیق بنا های جدید با اماکن تاریخی در این میدان لذت آن را دو چندان کرده است. از جمله ساختمان های نوساز در کنار این میدان می توان به: گالری هنری و وزارت امور خارجه اشاره نمود که در میان هتل ماریوت و وزارت ارتباطات گم شده اند.

میدان آزادی و خانه اپرا

خانه اپرا ایروان را می توان از جمله بهترین اماکن تاریخی ایروان دانست که خانه اپرا دو ورودی داشته و یکی از پرطرفدار ترین اماکن تاریخی ایروان به شمار می رود. ورودی اول آن از میدان آزادی می باشد و ورودی دوم آن از بخش پشتی خانه اپرا و از تالار کنسرت خاچاطوریان می باشد. بنا خانه اپرا قدیمی بوده و قدمت آن در برابر زیبایی منحصر به فردی که دارد سبب شده که به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایروان بدل شود.

میدان آزادی و خانه اپرا از اماکن تاریخی ارمنستان

ارک آزادی را می توان یک بخش از خانه اپرا دانست چرا که خانه اپرا دقیقا در بخش شمالی میدان آزادی قرار می گیرد و در کنار آن می توانید انواع فروشگاه ها و مراکز خرید را مشاهده نمایید. این میدان را می توان از جمله مهمترین میادین ایروان به شمار برد که خیابان های اصلی و مهم ایروان به میدان آزادی ختم می شوند و در اطراف این میدان می توانید مراکز تفریحی و دیدنی بسیاری را مشاهده نمایید. جنب و جوش در این میدان همیشه وجود داشته و از جمله میادین شلوغ ایروان به شمار می رود.

ماتناداران از جمله اماکن تاریخی ایروان

یکی از بهترین اماکن تاریخی ایروان را می توان موزه ماتناداران دانست که نام آشنای دوستداران تاریخ بوده و یکی از بهترین موزه های جهان به شمار می رود. این موزه را به عنوان بزرگترین مکان گنجینه هنری می شناسند. چرا که در این موزه می توانید انواع اقسام نوشته های ارمنی و یا سایر زبان ها مشاهده نمایید. به گونه ای که در موزه ماتناداران بیش از 17 هزار متن قدیمی نگهداری می شود که ارزش تاریخی آنها بسیار زیاد خواهد بود.

ماتناداران از جمله اماکن تاریخی ایروان

اما تنها دیدنی این مکان را نمی توان نوشته هایی دانست که در آن نگهداری می شود. چرا که دیدن بنای موزه نیز عاری از لذت نخواهد بود. بنای تاریخی موزه ماتناداران به خودی خود شما را مجذوب خود خواهد نمود و شاید ساعت ها به مشاهده دقیق آن مشغول باشید. کنده کاری های ریز و جزئی که بر روی سنگ ها انجام شده هر فرد ریز بینی را به حیرت خواهد آورد.

ایستگاه راه آهن از جمله اماکن تاریخی ایروان

یکی دیگر از اماکن تاریخی ایروان را می توان ایستگاه راه آهن دانست که این بنا را می توان از جمله بهترین و دیدنی ترین آثار تاریخی ایروان دانست. این راه آهن زیبایی منحصر به فردی داشته و نوع معماری آن نئوکلاسیک می باشد. میدانی که پیش روی راه آهن قرار گرفته نیز از اهمیت گردشگری برخوردار می باشد. نام این میدان دیوید ساسون می باشد که این فرد قهرمان افسانه ای برای مردم ارمنستان می باشد.

ایستگاه راه آهن از جمله اماکن تاریخی ایروان

مجسمه دیوید ساسون را می توانید در وسط میدان پیشرو راه آهن مشاهده نمایید. اما این بنا و مجسمه دیوید ساسون شاید کمتر مورد توجه قرار گیرد چرا که امروزه از شبکه ریلی استفاده نمی شود و این مکان به یکی از مراکز متروکه تبدیل شده است. اما توصیه می کنیم که حتما با سفر به تور ارمنستان ارزان بازدید از این مناطق را از دست ندهید. در این میدان بزرگ همچنین می توانید اوقات فراغت خود را سپری نموده و با یک نوشیدنی از خود پذیرایی نمایید.

کلیسای سنت آستواتساتین نورک

یکی دیگر از بهترین و معروف ترین اماکن تاریخی ایروان را می توان کلیسای سنت آستواتساتین دانست که این کلیسا از جمله قدیمی های ایروان بوده و از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار می باشد. ساخت این کلیسا به قرن 18 ام برمیگردد و تمامی سازه های آن از سنگ می باشد. اما باید بدانید که این کلیسا هنوز هم که هنوز است از نظر ساخت کامل نشده است و به دلیل فوت سرمایه گذار در زمان قدیم ساخت آن نیمه تمام باقی ماند.

کلیسای سنت آستواتساتین نورک

معماری منحصر به فرد کلیسا از جمله مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود که اطراف آن را نیز فضای سبز فرا گرفته و به همین دلیل زیبایی آن بیشتر به چشم خواهد آمد. این کلیسا 2 در دارد که به خوبی از بخش بیرونی قابل مشاهده و تشخیص می باشد. این کلیسا توسط سکولاریسم شوروی تخریب شده بود و امروزه بازسازی های لازم بر روی آن انجام شده و در آن برای همگان باز می باشد و گردشگران می توانند به راحتی کلیسا را مورد بازدید قرار دهند.
توجه داشته باشید که اماکن تاریخی ایروان بسیار زیاد بوده و هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد و معماری مختلفی خواهند داشت و جاذبه های تاریخی ایروان را نمی توان محدود به موارد ذکر شده دانست چرا که بیش از 30 مرکز تاریخی می توان از این شهر تاریخی نام برد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران