موزه های هانوی

آشنایی با موزه های هانوی

شناختِ هانوی با موزه های هانوی، شیرین و به یاد ماندنی، صورت می‌گیرد. هانوی، پایتخت کشور ویتنام است؛ شهری آسیایی که از جنگ‌های ظالمانه سرافراز بیرون آمده و حالا با چهره‌ای دل‌ربا و جذاب، خود را به شما معرفی می‌کند. موزه های هانوی، شما را با تاریخچه‌ی چند هزار ساله‌ی این شهر آشنا می‌نمایند و معابدِ هانوی منتظرند تا شما را به سحر، آرامش و افسانه‌های کهن ببرند.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور ترکیه ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

موزه های هانوی

هانوی با آب و هوای گرم و مرطوبش، در کنار رودِ (رِد ریور) آرام گرفته است و با جادوی آسیاییش، دریاچه‌های آرام و سحرانگیزش، رؤیایِ طبیعتِ بکرش، تاریخِ پر پیچ و تابش و غذاهایِ رنگینِ شرقیش گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. موزه های هانوی بهترین مکان برای نمایاندن تاریخ، هنر و تمدنِ ویتنامِ زیباست. ویتنام در در دهه ی 1870 به اشغالِ فرانسوی‌ها در آمد؛ بخش‌های قدیمی شهر هانوی با بناهایی که یاد آورِ معماریِ فرانسوی هستند، شما را در هانوی به پاریس می‌برند!

تمدن عجیب در موزه های هانوی

موزه های هانوی، تمدنی عجیب و چند هزار ساله را به تصویر می‌کشند. در این موزه ها، قصه‌ی جنگ‌ها، انقلاب، هنر، آدابُ رسوم، فرهنگ و رنج‌های ویتنام، چون فیلمی از پیشِ چشمانتان می‌گذرد و شما را در حوادثِ تاریخیِ ویتنام و هانوی معلق نگاه می‌دارد. همانطور که در شهرِ هانوی با هوای تمیز و مطبوعش قدم می‌زنید و در طبیعتِ قدرتمندِ هزار رنگش، مبهوت و سرشار از آرامش می‌گردید، از موزه‌های هانوی غافل نشوید تا شیرین و ساده همراه با لذت، دردها و تاریخ ویتنام را بشناسید…

موزه ی هوشی مین هانوی

موزه‌ی هوشی مین در مجموعه‌ی هوشی مین واقع است. ویتنام، تحت سلطه‌ی فرانسه و درگیر با جنگ‌های مختلف بوده است. موزه‌ی هوشی مین در واقع مدارکی جمع آوری شده از زندگیِ آخرین رهبرِ ویتنام، هوشی مین است که یک قهرمانِ ملی می‌باشد؛ مدارکی شامل: مراحل مختلف زندگی، رشد و تربیتِ هوشی مین، زادگاه و دوران جوانیِ هوشی مین، مبارزات انقلابی و زندگیِ سیاسی‌اش، سفرش به دنیا برای نجاتِ ویتنام از استعمار، ایده ها و روشهایش و… در موزه وجود دارند.

موزه ی هوشی مین هانوی

مجسمه‌ی برنزیِ هوشی مین در موزه‌ی هوشی مین به یاد فعالیت‌ها و تلاشهایش برای ویتنام ساخته شده است. توضیحات به زبان های فرانسه و انگلیسی هم در موزه نوشته شده تا علاقه مندان به تاریخ و انقلابِ کشورها و زندگیِ قهرمانان ملی، از آنها استفاده کنند. مجموعه‌ای از وسایلِ شخصیِ هوشی مین به یادش در موزه برای بازدید، موجود است. آرامگاهِ مرمریِ هوشی مین در مجموعه‌ی هوشی مین در میان باغی بزرگ قرار دارد.

موزه‌ی تاریخ نظامی ویتنام

موزه‌ی تاریخ نظامیِ ویتنام یا همان موزه‌ی بقایایِ جنگِ ویتنام، یکی از موزه های هانوی است که به دوران عجیب و وحشت انگیز جنگ‌های ویتنام می‌پردازد. بیرونِ موزه، نمایشگاهی از ماشین‌های نظامی، هواپیماها و هلی‌کوپترهای جنگیِ سبزِ ارتشی، انواعِ سلاح‌های جنگی و تانک‌های رعب انگیز زمانِ جنگ برپاست؛ این موزه، یکی از جامع‌ترین موزه های هانوی در پردازشِ به جنگ است؛ در داخلِ موزه، ادوات جنگی، تفنگ‌هایِ تاریخی و جنگی، ابزارِ شکنجه‌های وحشیانه، گیوتین‌ها و قفس‌های ببر برای حبس اسیرانِ جنگی، انبارِ تجهیزاتِ جنگی ُ نظامی و… را خواهید دید و از حجمِ درد و رنجِ ویتنام، مبهوت خواهید ماند.

موزه‌ی تاریخ نظامی ویتنام

نمایشگاهِ عکس و تصاویرِ جنگیِ ویتنام، عکس‌هایی از حملات خشونت بار و بمب گذاری‌ها در مناطق مسکونی و غیر نظامی را نشان می دهد؛ عکس‌های کودکان آسیب دیده در جنگ، غم، ترس و نفرت را در شما بیدار می‌کنند. این موزه نمایشِ جنایت‌های آمریکا و تاریخ علیهِ ویتنام است و آثارِ باقی مانده از جنگ‌هایش را به تصویر می‌کشد. پس از بازدید از این موزه، به دریاچه‌های آرامش بخش، فیروزه‌ای و جادوییِ هانوی بروید و غم‌های خود را به آب‌ها بسپارید؛ با قدرتِ طبیعتِ هانوی، مراقبه کنید تا آرام و سبک گردید.

 موزه‌ی ملی هنرهای زیبای هانوی

تلخیِ جنگ و زهرِ موزه‌های جنگی را با قدم زدن در موزه‌ی ملی هنرهای زیبای هانوی که یکی از زیباترین موزه های هانوی است، برطرف می‌کنیم؛ موزه‌ی ملی هنرهای زیبای هانوی، شامل: آثار هنریِ جذابی از ماقبلِ تاریخ، آثاری شگفت‌انگیز از قرن 11 تا 19 ، نمایشِ هنرهای سنتی ویتنامی، هنرهایِ قومی و مردمی، سرامیک‌های ویتنامی از قرن‌های 11 تا 20 و قایق‌های کوچکِ سفالی یافت شده از حفاریها، اشیایِ زیبایِ پر‌زرق و برق، لباس‌های قومی، کارهای دستساز از بامبوهای به هم پیچیده شده، نقاشی‌های زیبا و ساده‌ی (دانگ هو)، تندیس‌ها و مجسمه‌های زیبای ظریف کاری شده‌ی برنزی، مجسمه‌های چشم نوازِ سنگی، هنرهایِ چوبیِ جذاب و… می باشد.

 موزه‌ی ملی هنرهای زیبای هانوی

کلکسیون‌هایی از نقاشی‌‌های زیبا، مجموعه‌هایی از هنرهای مجسمه سازی، اشیای سفالی و سبک‌های مختلفی از هنرهای غربی در این موزه شما را هیجان زده می‌کنند و در برابر حجمِ زیادی از هنر و احساسِ هنرمندان، نقاشان و مجسمه سازانِ ویتنامی قرار می‌دهند. هنرهای دوره‌های مختلف تاریخ را در این موزه که یکی از جذابترین موزه های هانوی است، از نزدیک می‌بینید و شگفت زده می‌شوید. تندیس‌های الهه‌های باستانی و بودا، هنرهای بی بدیلِ مینیاتوری، آثارِ به جا مانده از اقوامِ مختلف، مصنوعاتِ برنز و انواعِ صنایع دستیِ این منطقه را در این موزه‌ی هیجان‌انگیز خواهید دید و معجزه‌ی هنر را در خود احساس خواهید کرد.

موزه‌ی (مردم شناسی ویتنام) در هانوی یکی دیگر از موزه‌های هانوی

موزه‌ی مردم شناسی ویتنام، در دل باغی بزرگ، سرسبز و زیبا قرار دارد و یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین موزه های هانوی می‌باشد. این موزه، 54 قومیت متفاوتِ ویتنامی را با فرهنگ‌ها، روش‌ها، آداب و رسوم و عقاید مختلف به تصویر می‌کشد. این موزه‌ی زیبا با معماریِ جذاب، صنایع دستیِ هر قوم مثلِ منبت‌کاری و هنرهای فلزکاری و… را در خود جای داده است.

موزه های شهر هانوی

دیدن لباس‌های بومیِ مردم ویتنام و مرور شیوه‌ی زیست، پوشش، هنر و… آنها در این موزه بسیار جذاب و تماشایی است. خانه‌های محلیِ روستایی در فضای ِ بازِ اطرافِ موزه، گویا شما را به گذشته‌های ویتنام می‌برند. این موزه تلاشی است برای حفظِ میراثِ فرهنگی اقوام ویتنامی و ترویجِ فرهنگ اجتماعی آنها در سراسر دنیا… وجود این موزه در فضایی باز و دل‌انگیز یکی از جذابترین موزه‌های هانوی را شکل می‌دهد که در آن اطلاعاتی جالب از جزئیاتِ شیوه‌ی زندگیِ سنتیِ ویتنامی‌ها، جشن‌ها و مراسم‌های نمادین آنها و وقایع مذهبیِ ویتنام در اختیارتان قرار می‌گیرد. نمایشگاه‌های دیدنیِ لباس‌ها، جواهرات، وسایل مربوط به مراسم عروسی، تشییع جنازه و جشن هایِ معنوی در این موزه برپاست. در باغِ این موزه طیفِ وسیعی از خانه‌های ویتنامی مثل خانه‌های چوبی دیده می‌شوند و گویا شما به دهکده‌ای زیبا و شرقی پا می‌گذارید.

موزه‌ی زندان هائو لو

موزه‌ی زندان هائو لو یکی دیگر از نمونه‌های وحشت در موزه های هانوی است. زندانِ هائو لو در زمانِ استعمارِ ویتنام و اشغالش توسط فرانسوی‌ها در قرن 19 میلادی ساخته شد و مکانی بود برای حبسِ اعتراض کنندگان به استعمار و انقلابیونِ ویتنامی. ردپایِ قویِ استعمار و تلخی‌هایش در این موزه به نمایش در‌می‌آید و باز هم گوشه‌ی دیگری از تاریخِ پرهیاهویِ ویتنام را خواهید دید و خواهید شناخت. بخش‌های مختلف زندان شامل: سلول‌های تاریکِ انفرادی، بخش‌های مخصوصِ زنان و مردان، اتاق‌های وحشت انگیزِ گیوتین با ابزار به جا مانده و… فضایی ترسناک،تار و عجیب را خلق می‌کنند. گویا از دیوارهایِ بلند زندان و محوطه‌ی عجیبُ غریبِ منحوسش فریادِ رنج‌های اسیران و صدای مبارزین ویتنامی به گوش می‌رسد!!

موزه‌ی زندان هائو لو

مجتمعِ بزرگ زندان توسط فرانسوی‌ها و برای 450 زندانی ساخته شد اما پرونده‌ها نشان می‌دهند که پذیرای 2000 زندانی در یک دوره‌ی زمانی بود! دیوارهای ضخیم و تیره، ستون‌های بلند و سبکِ ساختنش بر هولناکیِ زندان می‌افزایند و فضایی تیره و خاکستری را به نمایش می‌گذارند. پیشنهاد می‌کنیم بعد از این موزه هم به یکی دیگر از دریاچه‌های هانوی پناه ببرید و در آغوشِ این شهرِ 18 دریاچه، آرام گیرید.. موزه های هانوی با به تصویر کشیدنِ تاریخ، جنگ، استعمار و فرهنگِ ویتنام، نقش زیادی در زنده نگاه داشتن تاریخِ کشور و رنج مردمانش دارند.

در سفر به ویتنام با تور ویتنام از موزه های این شهر حتما دیدن کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران