گاماسیاب همدان
19 آذر 1397
همدان

طبیعت گاماسیاب همدان

فهرست مطالب

گاماسیاب همدان

طبیعت گاماسیاب همدان ، طبیعت بکر و رودهای جاری در همدان چیزی نیست که بشود به سادگی از آن گذشت. در سفر خود به همدان بهتر است بیشتر به بازدید از جاذبه طبیعی این استان نظیر گاماسیاب همدان بروید. جایی که می توانید کمی شلوغی ها و آلودگی های شهر و زندگی ماشینی را پشت سر گذاشته و در طبیعتی بکر و زیبا روز خوشی را سپری کنید. همراه دلتابان بیایید تا برای شما همه ویژگی های گاماسیاب همدان را بیان کنیم.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

معرفی گاماسیاب همدان

در  یک سراب است که رودخانه های زیادی از آن سرچشمه می گیرند. همچنین یکی از بزرگترین و بی نظیر ترین سراب های غرب کشور است. سرچشمه اصلی گاماسیاب همدان یخچال های طبیعی هستند که در هر ثانیه پنج متر مکعب آبدهی دارند و منشا آن نیز در دوره های شمالی رشته کوه گروین می باشد.

اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی گاماسیاب همدان را تشریح کنیم این سراب در فاصله بیست کیلومتری جنوب شهر نهاوند قرار دارد. نکته دیگر نیز این است که سراب گاماسیاب همدان سرچشمه رودخانه ای به همین نام در نهاوند است و در مسیر عبورش از روستای زیادی در این شهر گذشته و سپس راهی کرمانشاه می شود. که البته نام بخش های مختلف این رودخانه وقتی از استان های مختلف می گذرد متفاوت است و پایان آن نیز خلیج فارس است.

برای استفاده از انرژی این رود بر سر آن نیروگاه های تولید برق وجود دارد. همچنین پرورش ماهی نیز رونق زیادی در کنار رود گاماسیاب همدان گرفته است و خود رود و طبیعت اطرافش به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است.

رزرو هتل

گاماسیاب همدان

اطراف گاماسیاب 

در اطراف گاماسیاب و در بخش های بالادستی آن غاری طبیعی وجود دارد که غارنوردان زیادی را به خود جذب کرده است همچنین جنگل انبوهی نیز در ناره این رود وجود دارد که پر است از درخت های بلوط و چنار. پس پیشنهاد دلتابان به طبیعت گردان رفتن و کنکاش در دل طبیعت زیبای گاماسیاب همدان است.

چگونه به گاماسیاب بروید

برای اینکه بتوانید راحت خودتان را به گاماسیاب همدان برسانید می توانید یک مسیر ده کیلومتری را از شهر نهاوند به سمت سه راهی ملایر، بروجرد و نهاوند طی کنید. بعد از آن پاسگاه قلعه قباد را خواهید دید که در مسیر آسفالته کنار این پاسگاه می توانید به سمت نورآباد بروید پس از آن نیز به کمک تابلو های راهنمای مسیر خود را در یک جاده خاکی پیدا خواهید کرد و به گاماسیاب همدان می رسید.

خرید بلیط چارتر

گاماسیاب همدان

پارک جنگلی گاماسیاب همدان

این پارک که وسعت زیادی نیز دارد و به دلیل زیبایی خود مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است شامل بخش های مختلفی می باشد. برای نمونه در این پارک جنگلی به چشمه های اصلی، غار گاماسیاب همدان، دریاچه کانال های انتقال آب و خود جنگل می رسید. در اطراف سرچشمه های اصلی شاهد نرده هایی خواهید بود که دلیل آن آلوده نشدن آب و استفاده این آب به عنوان آب آشامیدنی می باشد. همچنین در ان بخش نیز شنا کردن ممنوع می باشد. که دلیل آن نیز سرعت آب می باشد ولی می توانید اقدام به برپایی چادر کرده و از طبیعت لذت ببرید.

بهترین فصل نیز برای رفتن به گاماسیاب همدان بهار و تابستان می باشد زمانی که هوا گرم است و می خواهید از گرما به نزدیک رودخانه پناه ببرید. آب همیشه خنک این رودخانه دقیقا جایی است که بتوان در کنار آن روز های گرم تابستان را سپری نمود.

تور گرجستان

hamedan.city
 

نکات مهم در بازدید از گاماسیاب همدان

به خاطر داشته باشید که هشدار هایی مبنی بر شنا ممنوع برای سلامت و ایمنی خودتان است پس آن ها را جدی بگیرید. اگر قصد روشن کردن آتش در محدوده جنگل را دارید نکات ایمنی را رعایت کرده و در جایی بدور از علف های خشک این کار را انجام دهید همچنین پس از استفاده نیز آن را خاموش کنید.

بدون نقشه و یا یک راهنمای کاربلد اقدام به گشتن در جنگل و یا غار گاماسیاب همدان نکنید زیرا به دلیل وسعت ممکن است گم شوید و مسیر خود را نتوانید پیدا کنید. همچنین رفتن به غار گاماسیاب همدان نیز نیازمند تجهیزات مخصوص غار نوردی می باشد پس اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید از این کار اجتناب کنید.

گاماسیاب همدان دقیقا جایی است که مناسب برای یک روز خوب در طبیعت است پس از ریختن آشغال در حاشیه این رودخانه خودداری کنید تا زیبایی های طبیعی آن تا سال ها باقی بماند.

آژانس هواپیمایی دلتابان همیشه برای شما توصیه های درجه یکی برای گردشگری دارد پس مطمئن باشید از رفتن به گاماسیاب همدان پشیمان نخواهید شد و یک روز خاطره انگیز را برای خود ،خانواده و یا دوستان تان رقم خواهید زد.

hamedan
 
نظرات کاربران