رستوران گرانیوم کپنهاگ

رستوران گرانیوم در کپنهاگ دانمارک

رستوران گرانیوم کپنهاگ

یکی از بخش های لذت بخش هر سفری غذا خوردن می باشد. مخصوصاً اگر به دانمارک بروید و بخواهید یکی از بهترین رستوران های جهان در این کشور یعنی رستوران گرانیوم کپنهاگ را امتحان کنید. این رستوران در حال حاضر در لیست پنجاه رستوران برتر دنیا می باشد. همراه دلتابان باشید تا بررسی کنیم چه ویژگی هایی در رستوران گرانیوم کپنهاگ سبب انتخاب آن در لیست برترین رستوران های جهان شده است و همچنین راهنمای کاملی از غذاهای این رستوران در اختیارتان قرار خواهیم داد.

مؤسس این رستوران یک سرآشپز دانمارکی به نام راسموس کوفود می باشد. موقعیت مکانی این رستوران دقیقاً کمی خارج از بخش مرکز کپنهاگ می باشد. این رستوران بر روی پشت بام استادیوم ملی فوتبال در Fælledparken واقع شده است که شاید جای چندان لوکسی برای یک رستوران نباشد اما نظر شما به محض ورود به رستوران گرانیوم کپنهاگ تغییر خواهد کرد. دقیقاً زمانی که قدم به داخل می گذارید انگار به درون روشنایی، لاکچری بودن و مدرنیته کشیده می شوید که فضای جالبی برای غذا خوردن است.

 رستوران گرانیوم کپنهاگ

طراحی داخلی رستوران 

طراحی داخلی و دکوراسیون این رستوران در سال 2015 تغییر کرد و نو شد و به شکل حال حاضرش در آمد. بخشی از فضای رستوران به یک آشپزخانه ی باز تبدیل شد تا نشان دهنده ی تجربه بالای کارکنان رستوران گرانیوم کپنهاگ باشد. شما می توانید آن ها را در هنگام پخت غذا به دقت زیر نظر بگیرید و مهارت شان را از نزدیک شاهد باشید. رنگ های به کار گرفته شده در طراحی رتوران سفید و طوسی است که با چوب و طراحی مدرن در هم آمیخته است. در بخشی از رستوران مکانی برای بطری های نوشیدنی ترتیب داده شده است و همچنین یک فضای بزرگ خصوصی نیز برای صرف غذا در نظر گرفته شده است.

restaurant

سرآشپز رستوران گرانیوم 

سرآشپز رستوران یعنی آقای رامسوس کوفود تنها شخصی در جهان است که موفق به دریافت مدال طلا، نقره و برنز در رقابت های شهرت Bocuse d’Or شده است. این سرآشپز بزرگ دوره ی آموزشی خود را در هتل دی آنجتر در کپنهاگ دیده است. وی در بلژیک نیز در رستورانی مشغول به کار و کسب تجربه بوده است. وی بعد از بازگشتش به دانمارک تصمیم گرفت که خودش شروع به ابداع سبک کند. او می خواست سبک منحصر به فرد خود را در آشپزی داشته باشد. البته سبک وی نیز خالص، تکنیکی و با مهارت زیاد به همراه تعادلی به جا بود.

این سرآشپز الهامات خود بر پخت غذا را از طبیعت و دریایی که نزدیکش بود گرفت و کاری کرد که مناسب برای هر چهار فصل باشد و تنها مواد اولیه ی بسیار مرغوب را نیز در کارش استفاده می کند. همچنین در ابتدا کوفود و شریکش لدت قرار بود که با هم مدیریت آشپزخانه و رسیدگی به سالن را انجام دهند ولی بعد از اینکه کوفود خودش در طراحی آشپزخانه کار کرد و لدت نیز به طراحی سالن اصلی پرداخت عاشق کار خود شدند و دیگر وظایفشان را تقسیم نکردند و هر کس در همان بخشی که بود باقی ماند.

منوی غذایی رستوران گرانیوم کپنهاگ

تنها یک منو در این رستوران وجود دارد که شامل بیست و پنج نوع اسنک، غذا و شیرینی های مختلف می شود. مهمانان این رستوران می توانند از بین نوشیدنی های مختلف مثل واین یا آب میوه انتخاب نمایند. مسئول این رستوران سعی در جمع آوری یک کلکسیون کامل از نوشیدنی ها را دارد که شما می توانید سلیقه ی خود را با وی در میان گذاشته و یک پیشنهاد عالی برای نوشیدنی خود دریافت نمایید.

البته منوی این رستوران به صورت فصلی می باشد و بسته به فصول مختلف سال منو که بالغ بر بیست نوع غذاست تغییر می کند. در طبخ همه غذاها از مواد ارگانیک و طبیعی استفاده می شود و به شکل زیبایی نیز تزیین می شوند. می توانید حتی در رستوران گرانیوم کپنهاگ دست به انتخاب غذاهای جدید بزنید. برخی از غذاهای این رستوران در اسمی شبیه به غذاهای متداول دارند اما از نظر طعم و مزه و همچنین نوع چیدمان با غذای اصلی متفاوت است که همین امر باعث می شود تا انتخاب غذا در رستوران گرانیوم کپنهاگ هیجان انگیز به نظر برسد.

 رستوران گرانیوم کپنهاگ

چگونه به رستوران گرانیوم کپنهاگ بروید؟

همان طور که گفتیم این رستوران در طبقه ی آخر استادیوم ملی فوتبال در کپنهاگ قرار گرفته است. برای رفتن به آن می توانید ابتدا به آسانی استادیوم فوتبال را پیدا کنید سپس با آسانسور به طبقه هشتم آن بروید. می توانید بر بالای این مکان یک نمای زیبا و بی نظیر را از شهر کپنهاگ ببینید و از غذا خوردن خود نیز در این ارتفاع و با دیدن این منظره ی زیبا و سرسبز لذت ببرید.

 رستوران گرانیوم کپنهاگ

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران