حیاط مصر

آشنایی با مرکز خرید ابن بطوطه دبی

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

در شهر دبی مراکز خرید زیبا و متنوع با امکانات متفاوتی وجود دارد که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فردی دارد و امکانات ویژه ای را در اختیار مردم قرار می دهد. مرکز خرید ابن بطوطه دبی نیز یکی از جالبترین و بهترین مراکز خرید دبی محسوب می شود. این مرکز خرید به گونه ای طراحی شده که گردشگران را به دوران قدیم و به یاد نقاشی ها و آثار باستانی 6 کشور مصر، ایران، چین، تونس، هند و اندلس یا همان اسپانیای کنونی می اندازد و باعث شکوه و زیبایی این مرکز خرید و جلب توجه گردشگران و مسافران به آن شده است.

این مرکز خرید در خیابان شیخ زاید و در بین دو جزیره پالم جمیرا و پالم جبل علی قرار گرفته و جزء بزرگترین مراکز خرید دبی محسوب می شود. در مرکز خرید ابن بطوطه دبی، 270 مغازه و فروشگاه به همراه 50 رستوران و 21 سینما قرار دارد همچنین این مرکز خرید دارای پارکینگی به ظرفیت 4500 ماشین و مساحتی در حدود 521000 متر مربع است.

مرکز خرید دبی

این مرکز خرید را به پاس خدمات ابن بطوطه، جهانگرد مراکشی و عرب زبان قرن 14 به این نام، نامگذاری کرده اند و آن را مرکز خرید ابن بطوطه دبی می نامند. این مرکز خرید شامل 6 سالن اصلی می باشد و در هر کدام از آنها نمادی از شهرها و کشورهایی که جهانگرد معروف، ابن بطوطه از آنها بازدید کرده قرار داده شده است. نام های این شش سالن اصلی عبارتند از: حیاط چین، حیاط هند، حیاط مصر، حیاط پرشیا، حیاط آندولوس و حیاط تونس می باشند که هر کدام نمایانگر نام و فرهنگ کهن و قدیمی کشورهای باستانی از جمله کشور ایران هستند.این مکان در طول سال، پذیرای میلیون ها گردشگر و مسافر از سراسر دنیا می باشد و هر چند سال یکبار به دلیل حجم زیاد مسافر و خریدهای زیادی که انجام می شود، به تعداد مغازه ها و رستوران های آن اضافه می شود.

ویژگی های مرکز خرید ابن بطوطه دبی

همانطور که اشاره شد این مرکز شامل 6 محوطه اصلی می باشد که هر کدام نمایانگر نقاشی ها و اشکال تاریخی که شامل ویژگی های 6 کشور باستانی است و ابن بطوطه به آنها سفر کرده می باشد. در این بخش برای آشنای بیشتر شما، به این حیاط ها و ویژگی های آنها اشاره می کنیم.

حیاط هند

این محوطه که در مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار دارد دارای معماری هندی مربوط به زمان حکمرانی مغولان می باشد. سقف این محوطه از بنای زیبای تاج محل الگو گرفته و در آن بناهای قلعه قرمز و کاخ باد نیز نمایش داده شده و یک ساعت فیلی زیبا نیز به نمایش در آمده است.

حیاط چین مرکز خرید ابن بطوطه

حیاط چین در مرکز خرید ابن بطوطه دبی

این بخش به سبک معماری چینی طراحی شده و از هنرهای زیبای چینی برای ساخت دکورهای آن استفاده شده است. در این محوطه، کشتی های چینی و حمله دزدان دریایی به نمایش گذاشته شده است. همچنین در طراحی آن از سرها و مدل های اژدها و ستون های سنگی و مرمری و سقف های زیبایی که نمایانگر معماری چین است استفاده شده است.

حیاط پرشیا

این محوطه ک همانطور که از نامش پیداست مربوط به آثار باستانی و نمای کشور ایران در قرن 14 است. در واقع این محوطه تلفیقی از آثار ایرانی و عربی می باشد. این بخش به صورت طاق طراحی شده و شامل سرامیک های فیروزه ای و موزاییک های زیبای ایرانی است.

[cn-suggest-posts sts=”راهنمای خرید کردن در دبی” stl=”https://deltaban.com/shopping-guide-in-dubai/” sbs=”ویزای دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tour-asked-questions/”]

حیاط تونس

در این حیاط از مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید شاهد درهای آبی و نقاشی بر روی گچ سفید و پنجره های آهنی و شیشه های رنگی باشید که نماد معماری کشور تونس در قرن 14 می باشد و اولین کشوری است که ابن بطوطه به آن سفر کرده است.

حیاط مصر در مرکز خرید ابن بطوطه دبی 

این بخش از مرکز خرید، به دلیل استفاده از سبک معماری مصری، برای بازدیدکنندگان بسیار جالب و جذاب است. این بخش شامل نمادهایی از اهرام ثلاثه مصر و نقاشی ها و حکاکی های مصری می باشد و ستون های پایروسی و فانوس های باشکوه، بازارهای قدیمی مصر را برای بیننده تداعی می کند.

حیاط آندلس

آندلس نیز یکی از کشورهای باستانی بوده که ابن بطوطه به آن سفر کرده و در این بخش از مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید شاهد سفالگری و دانش و معماری کشور آندلس در قرن 14 باشید. سقف های این محوطه به شکل ستاره طراحی شده اند و در آن فواره هایی شبیه شیر وجود دارد که از کاخ الحمرا اندولوس الهام گرفته شده و در معماری این مکان مورد استفاده قرار گرفته است.

سایر جاذبه های مرکز خرید ابن بطوطه

مرکز خرید ابن بطوطه در تور ارزان دبی علاوه بر وجود فروشگاه های خرید اجناس مختلف، دارای مکانی برای بازی بولینگ و همچنین مکانی برای تفریح کودکان است و دارای باشگاه ورزشی و رستوران و همچنین یک هتل 5 ستاره نیز می باشد.

بخشی از این مرکز خرید، به خوراکی ها و غذاهای خوشمزه و لذیذ اختصاص دارد، این بخش با الهام از کاخ های تونس و مراکش، میزبان بیش از 25 کافه و جایگاه غذاخوری بین المللی می باشد. این مرکز خرید اجناس خود را با قیمت و کیفیت مناسب به فروش می رساند و شما می توانید با صرف هزینه ای مناسب، اجناس مورد نیاز خود و خانواده تان را خریداری کنید. همچنین در فواصل زمانی مختلف بعضی از فروشگاه های این مرکز، تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان و گردشگران خود در نظر می گیرد. تنها کافیست از زمان تخفیف اجناس این مغازه ها آگاه شوید تا در موقع مناسب بتوانید از آنها خرید کنید.

این مرکز خرید مانند سایر مراکز خرید دبی، راس ساعت معینی باز و راس ساعت معینی بسته می شود پس لازم است هنگام بازدید و خرید از مرکز خرید ابن بطوطه دبی به ساعات ورود و خروج آن نیز توجه کنید.در نزدیکی هتل هایی که در تور دبی وجود دارند معمولا چند مرکز خرید وجود دارد. اما از آنجایی که فاصله برخی از مراکز خرید ممکن است دورتر باشد، نیاز به استفاده از وسیله نقلیه و تاکسی می باشد. پس سعی کنید نزدیکترین هتل به مرکز خرید مورد نظر خود انتخاب کنید تا نیاز به استفاده از تاکسی نداشته باشید.

نظرات کاربران