جاذبه های جزیره آدالار استانبول
12 مرداد 1398
استانبول

آشنایی با جزیره آدالار استانبول

جزیره آدالار استانبول

آیا شما نیز به دنبال بازدید از جزیره آدالار استانبول هستید؟ آیا می دانید که بهترین زمان بازدید کی می باشد؟ گردشگران و مسافرانی که از جزیره آدالار استانبول بازدید می کنند از چه تفریحاتی می توانند بهره مند شوند؟ از همراهان عزیز خود دعوت می کنیم که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کنید تا از این طریق اطلاعات جالب را به دست بیاورید.

شهر استانبول یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای ترکیه می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار بی نظیر خود توانسته توجه میلیون ها گردشگر و مسافر را از کشورهای مختلف به سوی خود جذب کند. یکی از مهمترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول، جزیره آدالار استانبول می باشد که با داشتن منظره و زیبایی بسیار منحصر به فرد خود توانسته است در اولویت های بازدیدی بسیاری از گردشگران و مسافران واقع شود.

توجه داشته باشید که تمام گردشگران و توریست هایی که از استانبول بازدید میکنند به دنبال تماشای جزیره هستند و می خواهند در این جزیره قدم زده و لحظات بسیار شگفت انگیزی را برای خود و خانواده ی خود به ارمغان بیاورند. اگر شما نیز قصد بازدید از استانبول را در آینده ی بسیار نزدیک دارید می توانید بازدید از جزیره آدالار استانبول را در اولویت های خود قرار داده و به زیبایی های موجود در این جزایر پی ببرید. در ادامه مقاله هم می خواهیم راجع به تفریحات و موقعیت جغرافیایی این مکان توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

اسامی جزیره

همانطور که در بخش قبلی هم به این امر پرداخته شد، یکی از مشهورترین و معروف ترین جاذبه های شهر استانبول، جزیره آدالار استانبول می باشد و بسیاری از توریست ها و گردشگران به دنبال بازدید از این جزایر هستند. جزیره آدالار استانبول از 9 جزیره کوچک تشکیل شده است که هر کدام از آنها زیبایی خاص خود را داشته و در فاصله 20 کیلومتری از شهر استانبول و در دل دریای مرمره واقع شده اند. از مهمترین جزیره آدالار استانبول می توان به بیوک آدا، بورگازادا، هیبلیدا و کینالیدا اشاره کرد گردشگران و مسافران فقط می توانند از این 4 جزیره نام برده شده بازدید داشته باشند و بازدید از 5 جزیره دیگر برای گردشگران ممنوع بوده و حقو بازدید را ندارند.

در میان جزیره آدالار استانبول، جزیره بیوک آدا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به طوری که گردشگران و توریست ها در وهله ی اول از این جزیره بازدید می کنند. توجه داشته باشید که در میان مردم محلی این شهر به جزیره آدالار استانبول، جزیره پرنس نیز گفته می شود و ممکن است در بسیاری از متون نیز به این اسم نام برده شود. گردشگران و مسافرانی که از جزیره آدالار استانبول بازدید می کنند انگار به صدها سال پیش رفته اند و اثری از هیچ گونه وسیله نقلیه را در این جزیره نمی توانند مشاهده کنند. در میان توریست هایی که به استانبول سفر می کنند، گردشگران ایرانی علاقه مندی زیادی را برای بازدید از این جاذبه نشان می دهند.

اسامی جزیره آدالار استانبول

تفریحات جزیره

منظره حاکم بر جزیره آدالار استانبول به قدری بی نظیر و زیبا می باشد که گردشگران و توریست ها به هیچ عنوان گذشت زمان را احساس نمی کنند ولی با این حال می توانند از تفریحات موجود در جزیره آدالار استانبول بهره مند شده و بهترین لحظات را برای به خود ارمغان بیاورند. از مهمترین فعالیت ها و تفریحاتی که می توانند در این جزیره داشته باشید می توان به دوچرخه سواری، بازدید از اماکن تاریخی جزیره آدالار استانبول، تماشای کنسرت های محلی، طبیعت گردی، شنا در دریای مرمره، درشکه سواری و پیک نیک اشاره کرد. همچنین گردشگران و توریست ها می توانند برای صرف لذیذ ترین غذای استانبولی نیز از رستوران های موجود در این جزیره ها بهره مند شوند و با توجه به علاقه خود یکی از بهترین غذاها را سفارش دهند.

[cn-suggest-posts sts=”موزه تاریخی لیون” stl=”https://deltaban.com/attraction/lyon-history-museum/” sbs=”خرید بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/mahan-airline-tickets/”]

توجه داشته باشید که برخی از رستوران های حاکم در نوار ساحل جزیره آدالار استانبول، قیمت های بسیار گرانی را برای غذاهای خود ارائه می دهند و اگر می خواهید غذای مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسبی میل کنید می توانید از رستوران هایی استفاده کنید که در دل جزیره ها واقع شده اند. گردشگران به محض ورود به جزیره آدالار استانبول با اسکله هایی روی به روی می شوند که به استقبال آنها آمده اند و گردشگران می توانند در صورت علاقه مندی از این کالسکه ها برای رفتن به مرکز جزیره آدالار استانبول استفاده کنند.

تفریحات جزیره آدالار استانبول

موقعیت جغرافیایی جزیره

گردشگران و مسافرانی که قصد بازدید از جزیره آدالار استانبول را دارند می توانند به راحتی و با در دست داشتن آدرس این جزیره به راحتی بازدید خود را شکل دهند. در نظر داشته باشید که مسافران می توانند به یکی از شکل های زیر خود را به جزیره آدالار استانبول برسانند که عبارتند از:
 سوار کشتی از اسکله امین اونو

  •  سوار کشتی از اسکله بوستانجی که در انتهای خیابان بغداد استانبول واقع شده است.
  •  سوار کشتی از اسکله کاباتاش که در نزدیکی اولین تراموای t1 واقع شده است
  •   استفاده از سایر اسکله های استانبول که روزانه یک یا دو کشتی به سوی جزیره آدالار استانبول در حال رفت و برگشت می باشد.

گردشگران و مسافرانی که با تور استانبول از جزیره آدالار استانبول بازدید می کنند می توانند طبق برنامه از قبل تعیین شده در اسکله مورد نظر حاضر شده و به سوی این جاذبه ی بی نظیر و زیبا سفر خود را آغاز کنند.

موقعیت جغرافیایی

ساعات دسترسی به جزیره

توجه داشته باشید که اگر قصد بازدید از جزیره آدالار استانبول را در سر دارید حتما ساعات برگشت کشتی ها و قایق های را بدانید تا با آخرین کشت به استانبول بازگردید وگرنه مجبور خواهید شد شب را در این جزایر سپری کنید. همچنین یکی از مهمترین نکاتی که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که ساعت های حرکت کشتی در جزایر مختلف جزیره آدالار استانبول متفاوت بوده و گردشگران بایستی در بهترین زمان ممکن به اسکله مراجعه کرده و سوار کشتی شوند تا مشکلی را در هنگام برگشت نداشته باشند. البته در نظر داشته باشید که امکان اقامت در جزیره های بیوک آدا و هیبلیدا وجود دارد و گردشگران و مسافرانی که قصد اقامت شبانه در این مکان استانبول را دارند بایستی از قبل اتاق مورد نظر خود را رزرو کنند تا بتوانند بهترین لحظات را در این جزیره سپری کنند.

ساعات دسترسی

بهترین زمان بازدید

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد بازدید از جزیره آدالار استانبول وجود دارد بهترین زمان بازدید از این جزیره می باشد که در این خصوص می توان گفت، شرایط آب و هوایی سهم بسیار زیادی را در بازدید از جزیره آدالار استانبول خواهد داشت به طوری که شرایط اقلیمی در فصل های بهار و تابستان بسیار مساعد و معتدل می باشد و گردشگران و توریست ها می توانند در بهترین شرایط از این جزایر بازدید داشته باشند. فصل پاییز و زمستان نیز بارش برف و باران و نامساعد بودن شرایط جوی بازدید راحت گردشگران از جزیره آدالار استانبول را کمی مشکل تر و سخت تر کرده است به همین جهت بسیاری از گردشگران علاقه مندی زیادی را برای بازدید در فصل تابستان نشان می دهند. البته زمان اوقات فراغت گردشگران نیز سهم زیادی را در زمان بازدید این جزیره خواهد داشت.

[cn-suggest-posts sts=”آشنایی با کاخ بیلربی در استانبول ترکیه” stl=”https://deltaban.com/attraction/biliry-palace-istanbul/” sbs=”تور لحظه آخری ترکیه ” sbl=”http://bit.ly/2HVwTgy”]

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران