جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

خلیج فاندی در کشور کانادا و در ساحل آتلانتیک قرار دارد. یکی از معروف ترین جذابیت های گردشگری خلیج فاندی جزر و مدهای آن است. این خلیج در ساحل اقیانوس اطلس در امریکای شمالی است و خط ساحلی کوتاهی نیز با امریکا دارد. در کانادا در میان ایالت های نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا واقع شده است.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

 قیمت تور گرجستان

خلیج فاندی یکی از عجایب طبیعت

خلیج فاندی را در ژوئیه سال 2009 یکی از عجایب طبیعت معرفی کردند. می گویند اسم فاندی تغییر شکل یافته فندو است که معنای شکاف می دهد. برخی نیز معتقد هستند که فاندی به کلمه پرتغالی فوندو به معنای قیف اشاره دارد که ممکن است این نامگذاری به خاطر شکل این خلیج باشد.

خلیج فاندی حدود 274 کیلومتر درازا و در قسمت های مختلف بین 48 تا 80 کیلومتر پهنا دارد. با توجه به عمقی که دارد، تخمین زده شده است که بیشتر از 100 میلیارد تن آب در آن جای می گیرد.

خلیج فاندی با جزر و مدهایش شهرت دارد. روزی دو بار این خلیج در اثر جز و مد خالی می شود. همین مسئله موجب می شود که گردشگران بتوانند بعد از پایین رفتن آب در آن جا قدم بزنند. تماشای دنیایی که به تازگی از زیر آب درآمده است، یکی از جذابیت های گردشگری خلیج فاندی است. قدم زدن در غارها و صخره های آن جا بسیار لذت بخش است.

خلیج فاندی بالاترین میزان جزر و مد را در دنیا دارد. با یک جزر و مد کوتاه سطح آب چیزی حدود 16 متر بالا می آید. این مقدار 15 برابر بیشتر از حد معمول است. بهترین زمان برای دیدن این پدیده زمانی است که ماه کامل است. در این موقع بیشترین جا به جایی آب در خلیج اتفاق می افتد.

 خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی

جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

صخره‌های هوپ ول از جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

برای این که گردشگران بهترین چشم انداز را در خلیج فاندی در اثر جزر و مد داشته باشند، میتوانند از هول ول استفاده کنند. این صخره ها در اثر امواج آب به وجود آمده اند. در واقع تعدادی برج سنگی هستند که درختان آن ها را در بر گرفته اند. پایه این صخره ها با شکل های عجیب و جالبشان روزی دو بار با آب پوشیده می شود. وقتی آب به عقب می رود، صحنه های شگفت انگیزی در انتظار دیدار گردشگران است.  

موقعیت جغرافیایی و شکل خلیج است که موجب چنین تغییر سطحی در آب می شود. با توجه به وسعت دهانه خلیج و کم شدن عرض در پهنای آن و فشاری که از هجوم آب به درون ارتفاع آب به دلیل نداشتن جای کافی ناشی می شود، موجب بالا آمد آب تا این سطح می شود. ت

فشار عظیم آب اقیانوس به درون خلیج فاندی با وجود تمهیداتی که برای آن اندیشیده شده است، برای ساحل نشینان خطراتی را به همراه دارد. ولی قایق سواری و تماشای درون غارها و خطر کردن سفری ماجراجویانه را برای گردشگران رقم می زند.

 رزرو آنلاین هتل

دیگر جذابیت های گردشگری خلیج فاندی

خلیج فاندی در کتاب گینس به عنوان پر جز و مد ترین خلیج دنیا به ثبت رسیده است. یکی دیگر از جذابیت های گردشگری خلیج فاندی تماشای گونه های جانوری مختلف در این خلیج است. وجود نهنگ ها، دلفین ها و پرنده های دریایی بر زیبایی این خلیج افزوده اند. اقامت در خانه های روستایی نیز می تواند سفر به این منطقه را جذاب تر کند. دیدار از پارک ملی فاندی از دیگر جذابیت های گردشگری خلیج فاندی در این منطقه را نیز نباید از دست داد.

در زمان عقب رفتن آب اقیانوس و خالی شدن خلیج از آب می توان فسیل حیوانات دریایی را نیز دید که کف آب قابل مشاهده هستند.

جزر و مد آب در این خلیج هر 12 ساعت یک بار اتفاق  می افتد. در این مدت، حرکت سریع امواج موجب بالا آمدن آب می شود که در هر ساعت حدود 180 تا 240 سانتی متر است.

نظرات کاربران