معروف ترین خیابان های بوداپست

معروف ترین خیابان های بوداپست

خیابان های معروف بوداپست

آیا شما نیز به دنبال بازدید از خیابان های معروف بوداپست هستید؟ آیا می دانید به بهترین زمان بازدید از خیابان های معروف بوداپست کی می باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست بیاورید.مجارستان یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپای شرقی می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران واقع شده است.

بوداپست پایتخت مجارستان و از دیدنی ترین شهرهای این کشور می باشد که سالانه از میلیون ها گردشگر استقبال می کند. از مهمترین جاذبه های دیدنی این شهر می توان به خیابان ها آن اشاره کرد که از خیابان های معروف بوداپست میتوان واتسی، راکوتسی، هالر، آندراشی و کرالی را نام برد. هر کدام ازمعروف ترین خیابان های بوداپست، بهترین و شگفت انگیزترین گذرگاه ها بوده که می توان ماجراجویی های بسیاری را در این خیابان ها تجربه کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر یک از خیابان های معروف بوداپست توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

واتسی از معروف ترین خیابان های بوداپست

واتسی یکی از خیابان های معروف بوداپست می باشد که از شاهراه های اصلی در این شهر بوده و سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از این خیابان مشهور بوداپست بازدید می کنند. توجه داشته باشید که صدها رستوران و مغازه در امتداد این خیابان واقع شده است که هر کدام از این مراکز خرید و خدماتی سهم زیادی را در جلب توجه گردشگران و توریست ها به سوی خود داشته است.

از مهمترین برندهایی که می توانید در این خیابان مشاهده کنید می توان به سواروسکی، منگو، نایکی، لاکوست و زارا اشاره نمود. اگر شما نیز قصد بازدید از خیابان های معروف بوداپست را دارید می توانید این خیابان را در اولویت های خود قرار دهید و بهترین سوغاتی های مورد نظر خود را نیز از این خیابان داشته باشید. لازم به ذکر است که خیابان واتسی به میدان وروشمارتی ختم شده و این میدان نیز از معروف ترین میدان های شهر بوداپست می باشد.

واتسی
آندراشی از معروف ترین خیابان های بوداپست

از دیگر خیابان های معروف بوداپست می توان به خیابان آندراشی اشاره نمود که در سال 1872 تاسیس شده است و این خیابان میدان واروشلیگت را به میدان ارژبیت متصل نموده که از فاصله بسیار قابل توجهی نیز برخوردار است. گردشگران و مسافرانی که از این خیابان بازدید می کنند می توانند شاهد تماشای بناهای بسیار قدیمی که دارای معماری رنسانسی هستند، باشند. خانه های قدیمی با طراحی های بسیار ظریفانه و بی نظیر موجود در این خیابان از مهمترین عواملی می باشد که سبب شده است تا این خیابان در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برسد.

خیابان آندراشی نه تنها در لیست خیابان های معروف بوداپست واقع شده است بلکه از مهمترین مراکز خرید در این شهر بوده و افراد بسیار زیادی برای خرید خود به سوی این خیابان روانه می شوند. از دیگر بناهای موجود در این خیابان می توان به مدارس قدیمی، دانشگاه هنرهای زیبای مجارستان، اپرا هاوس دولتی، موزه فرنتس هوپ، رستوران ها، کافه ها، سفارت خانه ها و تئاتر اشاره نمود. شما نیز میتوانید برای بازدید خیابان های معروف بوداپست، خیابان آندراشی را در اولویت ها قرار داده و بهترین لحظات را در این خیابان برای خود به ارمغان بیاورید.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی جاذبه های برتر بوداپست” stl=”https://deltaban.com/introducing-budapest-top-attractions/” sbs=”رزرو هتل ارزان” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

آندراشی
هالر از معروف ترین خیابان های بوداپست

هالر از دیگر خیابان های معروف بوداپست می باشد که در منطقه نهم شهر بوداپست واقع شده است و دارای خیابان های فرعی بسیار زیادی می باشد که هر کدام از این خیابان های فرعی دارای زیبایی های به خصوص خود می باشد. این خیابان نام خود را از خانواده هالر به ارث برده است که این خانواده از نجیب زادگان بوده و به مدت طولانی در دوران مدرن مجارستان در این منطقه زندگی کرده اند. امتداد خیابان هالر در حدود 1.5 کیلومتر بوده که ای میدان ناگیوراد به سمت رودخانه دانبو کشیده شده است.

اولین منظره ی که در این خیابان توجه گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب می کند می توان به بوته های سرسبز در حاشیه این خیابان اشاره کرد و این منظره از مهمترین ویژگی های این خیابان به شمار می آید. در قسمت جنوبی این خیابان شاهد ساختمان های اداری هستیم که درست روی به روی این ساختمان ها نیز می توان بلوک های آپارتمانی را مشاهده کرد. این خیابان با داشتن زیبایی های منحصر به فرد خود در لیست خیابان های معروف بوداپست واقع شده است و توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کرده است.

هالرراکوتسی

خیابان راکوتسی از دیگر خیابان های معروف بوداپست می باشد که در جهت شرقی غربی از وسط شهر عبور می کند. خیابان راکوتسی نه تنها در لیست خیابان های معروف بوداپست واقع شده است بلکه در میان شلوغ ترین و قدیمی ترین خیابان های این شهر نیز می توان اسم آن را مشاهده کرد. خیابان راکوتسی در سال 1884 مورد بازسازی واقع شد و به سبک امروزی خود در آمد.

از مهمترین ساختمان هایی که می توان در این خیابان آنها را مشاهده کرد می توان به ایستگاه راه آهن، مرکز خرید اوروپیوم و آکادمی هنرهای نمایشی و فیلم بوداپست اشاره کرد. حضور ساختمان هایی با معماری بسیار تاریخی و بی نظیر توانسته است توجه میلیون ها گردشگر و مسافر را به سوی خود جذب کند.

راکوتسی از معروف ترین خیابان های بوداپستکرالی: 

خیابان کرالی از دیگر مشهورترین خیابان های بوداپست بوده که باداشتن گالری های بی نظیر و چشمگیر خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگران را به سوی خود جذب کند. این خیابان توانسته است با زیبایی های منحصر به فرد خود در لیست خیابان های معروف بوداپست واقع شده و توجه میلیون ها گردشگر و توریست را به سوی خود جذب کند.

سالانه ده ها جشنواره و نمایشگاه مختلف در این خیابان برگزار می شود که هر کدام از این جشنواره ها سهم زیادی را در جذابیت این خیابان دارد. همچنین می توانید انواع رستوران های محلی و بین المللی را نیز در امتداد این خیابان مشاهده کرده و این مکان ها را در جهت استراحت خود انتخاب کرده و از لذیذترین غذاهای سرو شده در این رستوران ها نیز بهره مند شوید.

کرالی از معروف ترین خیابان های بوداپستبارتوک بلا

از دیگر خیابان های معروف بوداپست می توان به خیابان بارتوک بلا اشاره کرد که این خیابان از جذابترین و دیدنی ترین خیابان های این شهر بوده و با داشتن ساختمان های فرهنگی و هنری خود به مرکز فرهنگی بوداپست تبدیل شده است. نکته ی بسیار جالبی که در مورد کافه های این خیابان وجود دارد این است که نویسندگان قدیمی این کشور در کافه های این خیابان ساعت ها به نویسندگی می پرداختند و از آرامش حاکم بر این خیابان الهامات لازم را دریافت می کردند.

اگر شما نیز به دنبال بازدید از خیابان های معروف بوداپست هستید می توانید این خیابان را در اولویت های خود قرار داده و بهترین لحظات را به همراه خانواده و دوستان خود در این خیابان برای خود به ارمغان بیاورید. شما با حضور در این خیابان می توانید حس هنری و ادبی بسیار سنگینی را نیز تجربه نموده و نه تنها یکی از خیابان های معروف بوداپست را بازدید کنید بلکه می توانید آثار بسیار با ارزش هنری را در این خیابان مشاهده کنید.

[cn-suggest-posts sts=”سوغاتی های معروف بوداپست را بیشتر بشناسیم” stl=”https://deltaban.com/budapest-famous-souvenirs/” sbs=”خرید پرواز چارتر” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

بارتوک بلا از معروف ترین خیابان های بوداپست

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران