خیابان های معروف و دیدنی پاریس در فرانسه
14 مرداد 1398
جاذبه گردشگری

آشنایی با خیابان های معروف و دیدنی پاریس در فرانسه

خیابان های معروف پاریس

خیابان های معروف و دیدنی پاریس از زیباترین جاذبه های گردشگری هستند. پاریس شهری رویایی، پایتخت فرانسه می باشد. پاریس از شهر های معروف اروپا مرکز هنر، مد و فرهنگ است. بیشتر جذابیت های شهر در معابر سنگفرش قرار دارند. پیاده روی در خیابان های پاریس از مفرح ترین فعالیت هاست. با گشت و گذار در خیابان ها، زیبایی های زیادی از شهر را کشف خواهیم کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی از خیابان های معروف پاریس آشنا کنیم.

خیابان ویکتور هوگو از خیابان های معروف پاریس

 ویکتور هوگو از طولانی ترین و زیباترین خیابان های فرانسه است. اسم خیابان از نام نویسنده معروف فرانسه، ویکتور هوگو گرفته شده است. هوگو آخرین روزهای زندگی خود را در هتل Particulier سپری کرد. مجسمه ویکتور هوگو در تقاطع دو خیابان ویکتور هوگو و خیابان مارتین قرار دارد. خیابان به خاطر معماری های فوق العاده زیبای بنا های تاریخی آن معروف است.

خیابان ویکتور هوگو

خیابان Rue Cler

یکی از این خیابان ها به نام Rue Cler می باشد. در خیابان Rue Cler می توانید تمام خرید های مربوط به مواد غذایی را انجام دهید. بیشتر تولیدات محلی پاریس در این خیابان به فروش می رسند. حتما یک سبد همراه خود داشته باشید و آن را با سبزی و میوه های تازه، پنیر، مرغ سوخاری، عسل و غیره پر کنید. همچنین از کافه و بارهای موجود هم غافل نشوید.

خیابان Rue Cler

شانزلیزه از زیباترین خیابان های معروف و دیدنی پاریس

از زیباترین مکان ها می توان Champs-Elysees یا شانزلیزه را نام برد. در انتهای خیابان Arc de Triomphe و در سر دیگر آن de la Concorde قرار گرفته است. از دلایل پرطرفدار بودن ، نزدیکی آن به نقاط دیدنی پاریس می باشد. همچنین شانزلیزه از خیابان های دیدنی پاریس، مکانی عالی برای خرید است. البته خیابان خیلی طولانیست بنابراین از کافه های موجود برای استراحت استفاده کنید.

[cn-suggest-posts sts=”بهترین خیابان های پاریس برای خرید” stl=”https://deltaban.com/best-streets-paris-shopping/” sbs=”خرید آنلاین بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

شانزلیزه

خیابان Rue des Rosiers

از خیابان های دیدنی پاریس، Rue des Rosiers در قلب Marais یک منطقه یهودی نشین می باشد. این خیابان پرتکاپو با بوی ملایمی از فلافل، عابران پیاده را به سمت بوفه های خاورمیانه ای می کشاند. همچنین نمای ویترین های فروشگاه ها قابل رد شدن نیست. در صورت پیاده روی در این خیابان، فلافل های l’As du، شیرینی و نان های Sacha Finkelsztajn و محصولات زیبایی Sabon را فراموش نکنید.

Rue Saint Dominique از خیابان های معروف و دیدنی پاریس

خیابان های معروف و دیدنی پاریس نظر هر گردشگری را جذب می کند. خیابان Rue Saint Dominique پر از جاذبه های مختلف پاریسی است. باگت های موجود در نانوایی ها و ویترین فریبنده شیرینی فروشی ها هوس خرید را در شما زنده می کنند. از همه مهمتر می توانید از فاصله نه چندان دور، برج ایفل را ببینید. تعداد زیادی از رستوران های این خیابان پاریسی، غذاهای کلاسیک پاریسی سرویس می دهند. از معروف ترین رستوران ها Café Constant و Les Cocottes را می توان نام برد.

خیابان های معروف فرانسه

خیابان Rue Bonaparte در پاریس

از خیابان های معروف و دیدنی پاریس، Rue Bonaparte است. یک طرف خیابان Pierre Hermé و در طرف دیگر آن Ladurée از دو تا شیرینی فروشی های معروف پاریس هستند. این فروشگاه ها هوس شیرینی خوردن را در هر فردی زنده می کنند. مغازه های لباس و کتاب فروشی های زیادی در این خیابان وجود دارند.

Rue Montorgeuil از خیابان های معروف و دیدنی پاریس

Rue Montorgeuil از خیابان های معروف و دیدنی پاریس است. فروشگاه های خیابان تمام چشم ها را به خودش خیره می کنند. گل فروشی ها، میوه و سبزی های تر و تازه از مغازه های پرزرق و برق این محله هستند. خرید از قدیمی ترین شیرینی فروشی پاریس به نام Stohrer و شکلات داغ Charles Chocolatier را فراموش نکنید.

Rue Montorgeuil

خیابان Montaigne از زیباترین خیابان های پاریس

از خیابان های معروف و دیدنی پاریس می توان به Montaigne اشاره کرد. فروشگاه های شیک و معروفی در این خیابان وجود دارند. فروشگاه هایی چون Yves Saint Laurent، دیور و سلین از گل های سرسبد خیابان Montaigne هستند. برای خرید در این خیابان بایستی پول زیادی هم خرج کنید. اما اگر در پاریس باشید، ویترین های فروشگاه حتما شما را برای یک خرید وسوسه میکنند.

خیابان Rue des Martyrs از خیابان های معروف و دیدنی پاریس

خیابان های معروف و دیدنی پاریس در سراسر شهر گسترده شده اند. خیابان Rue des Martyrs در شیک ترین ناحیه پاریس به نام So-Pi قرار گرفته است. این خیابان همراه با کافی شاپ های شیک، رستوران هایی با غذاهای سالم و پاتوق های با مد روز از زیباترین خیابان های پاریس است. کلیسای Trinité در انتهای جاده قرار دارد و از قسمت بالای خیابان Sacré Cœur را می توانید ببینید.

خیابان های معروف و دیدنی پاریس در فرانسه

خیابان Rue Cremieux از دیدنی ترین خیابان های پاریس

خیابان Rue Cremieux از معابر دیدنی شامل ساختمان های رنگی و گل های آویز رنگارنگ می باشد. در طول خیابان گلدان های زیادی قرار دارد. در این منطقه کار زیادی نمی توان کرد. تنها با گشت و گذار و پیاده روی در کنار خانه های رنگی لذت ببرید.

خیابان های معروف و دیدنی پاریس در فرانسه

خیابان Rue de I’Annonciation در پاریس

روزهای یکشنبه در خیابان زیبای Rue de I’Annonciation بازار سنتی دایر می شود. در این بازار پنیر، مرغ سوخاری و غذاهای دریایی تازه به فروش می رسند. البته مردم به جز روزهای تعطیل هم، برای خرید مواد غذایی به این خیابان می آیند. یک شیرینی فروشی معروفی به نام Aux merveilleux de Fred با شیرینی های تازه پخت در خیابان وجود دارد. غیر ممکن است بدون خرید شیرینی از خیابان بگذرید.

خیابان های معروف فرانسه

خیابان Rue de Seine از خیابان های معروف و دیدنی پاریس

Seine هم راستا با خیابان rue Bonaparte می باشد. این خیابان زیبا دارای مغازه و شیرینی فروشی های زیادی است. چنانکه از نام خیابان مشخص است، شما را به سمت رودخانه Seine هدایت می کند. گردشگران خوش اشتها شکلات های پیر مارکولینی، شیرینی های Gerad Mulot و بستنی های ایتالیایی Grom را نباید فراموش کنند.

خیابان Rue du Bac از خیابان های معروف و دیدنی پاریس

خیابان های دیدنی پاریس هر روز تعداد زیادی گردشگران و بومیان را به سمت خود می کشاند. خیابان Rue du Bac از پرطرفدارترین خیابان ها در میان بازدید کنندگان است. پارک ها و فروشگاه های زیبای زیادی در خیابان وجود دارند. برای خرید شکلات حتما سری به chapon بزنید. همچنین عاشقان غذا و خوراکی رستوران Bon Marché را در لیست انتخابی خود قرار دهند.

خیابان Rue l’Abreuvoir از خیابان های هنری پاریس

از معابر پاریس می توان به Rue I’Abreuvoir را نام برد. این خیابان سنگ فرش پاتوق هنرمندان پاریس است. نقاشی های زیادی در اینجا به تصویر کشیده شده است. خانه های زیبا و پنجره های رنگی آن چشم ها را به خود خیره می کنند.

[cn-suggest-posts sts=”تور های اتوبوسی پاریس در فرانسه و ایستگاه های آن” stl=”https://deltaban.com/paris-bus-tours-france-stations/” sbs=”رزرو آنلاین هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

خیابان های معروف و دیدنی پاریس در فرانسه

خیابان های معروف و دیدنی پاریس

پاریس حدودا 6.100 تا خیابان دارد. معابر دیدنی پاریس بسیار زیاد است. و مطمئنا بازدید از تمام آن ها در یک روز امکان پذیر نیست. بنابراین خیابان هایی را که بیشتر از همه دوست دارید، در اولویت قرار دهید. گرانبها ترین خیابان پاریس، خیابان Montaigne می باشد. این مکان ها امکانات تفریحی زیادی دارند. بوتیک های شیک، رستوران ها و کافه های پاریس، جذابیت های خیابان های آن را دو چندان می کنند. پیاده روی در خیابان های دیدنی پاریس حتی بدون خرید نیز لذت بخش است. معماری، هنر و فرهنگ پاریس در هر کدام از خیابان های آن نمایان است و چشم ها را به سمت خود خیره می کند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران (2)
 • ممدپاشا 8 تیر 1400

  باسلام آنوقت من دنبال یک سوئیت برای سکونت میگردم

  پاسخ دادن
  • وحید تراشی 19 تیر 1400

   ممنونم از نظرتون ایشالا به همه خواسته هاتون میرسین

   پاسخ دادن