بازیگران معروف روسیه
9 آذر 1397
روسیه

بازیگران معروف روسیه

بازیگران معروف روسیه

بازیگران معروف روسیه به دلیل قدمت و جذابیتی که سینمای این کشور دارد، کم نیستند. بازیگران این کشور حتی در هالیوود هم فیلم بازی می کنند. در ادامه با چند بازیگر زن مشهور روسی آشنا شوید.

یکاترینا آندرییوا

یکاترینا آندرییوا یکی بازیگران معروف روسیه است که در 27 نوامبر سال 1961 در مسکو متولد شده است. پدر او معاون رئیس سازمان عرضه و توزیع سوخت گاز بود و برای اقتصاد ملی اتحاد شوروی فعالیت می کرد. مادر او خانه دار بود.

او تحصیلات خود را در دانشکده تاریخ دانشگاه دولتی مسکو به پایان رساند. او در دادستانی کل در بخش بازرسی مشغول کار شد. تا این که در یک مسابقه گویندگی برای تلویزیون شرکت کرد و وارد زندگی هنریش شد.

والریا یکی از بازیگران معروف روسیه

والریا در 17 آوریل سال 1969 در اتکارسک متولد شده است. او دختر یک موسیقی دان بود و از همان کودکی نواختن پیانو را یاد گرفت. او به باله علاقه داشت. والریا از مدرسه موسیقی فارغ التحصیل شد و در آن جا آواز خواندن را نیز آموخت.

اولگا فادییوا

اولگا فادییوا در 15 اکتبر 1978 در مینسک به دنیا آمده است. خانواده او از هنرمندان تئاتر باله هستند. او در کودکی دوست داشت بالرین شود. اما در امتحان ورودی هنرستان باله قبول نشد. او تحصیلاتش را در مدرسه عالی تئاتر ادامه داد و نخستین نقش خود را در یک نمایش بازی کرد.

اولین نقش او در سینما نقش یک معلم در فیلم ستاره زهره بود. اولگا از بازیگران معروف روسیه است. او نمایش های زیادی را روی صحنه رفته است. البته در سریال های تلویزیونی هم بازی کرده است.

آکسانا

آکسانا در 17 دسامبر 1977 در پسکوف متولد شده است. او در کنار پدربزرگ و مادربزرگ خود بزرگ شده است. وقتی تنها دو سال داشت، پدرش آن ها را ترک کرده بود. آکسانا مدرسه پلیس پسکوف را در سال 1997 به پایان رساند و وارد دانشگاه وزارت کشور روسیه شد.

آکسانا در کنکور ملکه پتربورگ برنده شد و چند سال بعد عنوان ملکه روسیه را از آن خود کرد. در سال 2002 نیز ملکه جهان شد. او در یک برنامه تلویزیونی مجری شد و در سریال نیز نقش ایفا کرده است.

بازیگران معروف روسیه

آنا کووالچوک

آنا کووالچوک در 15 ژوئن 1977 در شهر نویشترلیتس آلمان متولد شد. مادر و پدر او معلم بودند. او در نوجوانی علاقه داشت که مهندس شود. ولی یکی از دوستانش او را تشویق به ورود به آموزشگاه تئاتر لنینگراد کرد. بعد از پایان تحصیلاتش او وارد حرفه بازیگری در تئاتر شد. سپس وارد سینما شده و یکی از بازیگران معروف روسیه شد.

اولگا بودینا

اولگا بودینا در 22 فوریه 1975 در شهر اودینتسوف متولد شد. خانواده اش مخالف هنرپیشه شدن او بودند. به او اجازه ورود به مدرسه عالی تئاتر را ندادند. با وجود مخالفت ها او مدرسه تئاتر شوکینسکی را تمام و فعالیت خود را در فیلم های سینمایی آغاز کرد. او از بازیگران معروف روسیه است که در فیلم های سینمای زیادی ایفای نقش کرده است.

هنرپیشه های مرد و بازیگران معروف روسیه

در بالا بازیگران معروف روسیه به شما معرفی شدند که همگی زن بودند. اما از بازیگران معروف مرد نیز می توان اسامی زیادی را نام برد که در تئاترها، سریال و فیلم های سینمایی ایفای نقش کرده اند. استانیسلاو یوسیفوویچ راستوتسکی یکی از این هنرپیشه ها است. او جوایز زیادی را نیز از آن خود کرده است.

پتر شلوخونوف نیز از هنرپیشه های این کشور است. از نقش های او می توان به فیلم آنا کارنینا اشاره کرد. الکساندر داماگارف هنرپیشه و مجری تلویزیون است. او برنده جایزه هنرمند مردمی روسیه شده است.

یوری سولومین نیز از دیگر بازیگران معروف روسیه است. او در فیلم درسو اوزالا بازی کرده است. یوری نظروف نیز از دیگر بازیگران این کشور است. وی نیز جایزه هنرمند مردمی روسیه را دریافت کرده است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران