جاذبه های دیدنی شهر فوزدوایگواسو
جاذبه های گردشگری - جاذبه گردشگری برزیل سرزمین سه مرز فوزدوایگواسو کلیسای جامع سائوجائوباتیستا فوزدوایگواسو مسجد عمربن الخطاب فوزدوایگواسو معبد بودا در شهر فوزدوایگواسو
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  • نظرات: 0
  • بازدید: 65
  • لایک:

شهر فوزدوایگواسو(Foz do Iduacu)، یکی از شهرهای کشور برزیل در ایالت پارانا (Parana) است. این شهر زیبا از نظر موقعیت جغرافیایی در سرزمینی قرار گرفته است که تا کنون، کمتر مورد توجه بوده است. این شهر در نزدیکی مرزهای پاراگوئه و آرژانتین، جایی در غربی ترین مناطق برزیل قرار دارد! اگر در نقشه کشور برزیل بخواهید شهر فوزدوایگواسورا پیدا کنید، باید به دنبال یک تکه بسیار کوچک در نیمه های غرب تا جنوب غربی این کشور باشید. موقعیت جغرافیایی این شهر را در نقشه زیر مشاهده می کنید.

شهر فوزدوایگواسو، هفتمین شهر بزرگ در ایالت پارانا در برزیل است و حدود 265000 نفر جمعیت دارد. مساحت این شهر حدود 650 کیلومتر مربع می باشد اما زیباترین و بی نظیرترین مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری را در دل خود جای داده است. اگر با جاذبه های دیدنی شهر فوزدوایگواسو آشنا شوید قطعاً به بازدید و تماشای زیبایی های آن تشویق خواهید شد.

گردشگری و توریسم در شهر فوزدوایگواسو

شهر فوزدوایگواسو به دلیل ویژگی های گردشگری و ملیتی خود، شهرت دارد. در این شهر تقریباً 80 ملیت مختلف زندگی می کنند؛ مردمانی از ایتالیا، پرتغال، لبنان، چین، آرژانتین و پاراگوئه با دین و مذهب های مختلف در فوزدوایگواسو در کنار یکدیگر زندگی می کنند. آب و هوای این شهر در فصل زمستان، خشک و سرد و در فصل تابستان، مرطوب و گرم است. به عقیده توریست ها و گردشگران، جاذبه های گردشگری شهر فوزدوایگواسو می تواند یکی از عجایب هفتگانه جهان باشد.

1-آبشار ایگواسو (Iguazu Falls)

یکی از زیباترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر فوزدوایگواسو در نزدیکی مرزهای آرژانتین، آبشار ایگواسو با منظره ای خیره کننده و بی همتا است. این آبشار، هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر را به این منطقه جذب می کند. این آبشار در ایالت پارانا قرار دارد و از رودخانه ایگواسو جاری می شود. افسانه ها و اسطوره های زیادی در مورد آبشار ایگواسو در این شهر بیان شده اند که نمادی از فرهنگ آرژانتین و برزیل را معرفی می کنند. واقع شده این آبشار در مرز این دو کشور موجب ایجاد ساختار سیاسی و جغرافیایی در قاره آمریکای جنوبی شده است.

آبشار ایگواسو از جاذبه های ایگواسو
عرض آبشار ایگواسو حدود 3 کیلومتر و ارتفاع آن بین 60 تا 82 متر در نقاط مختلف است. برای دسترسی به منظره های این آبشار زیبا در شهرفوزدوایگواسو، دولت برزیل، مناطقی را در اطراف آبشار ساخته است تا گردشگران بتوانند از این طبیعت لذت ببرند. امکاناتی مانند پرواز با هلیکوپتر بر فراز منظره آبشار نیز در این منطقه فراهم می باشد. به دلیل اینکه آبشار ایگواسو در مرز آرژانتین و برزیل قرار دارد، گردشگرانی که قصد تفریح بر روی رودخانه را دارند باید ویزای آنها به تأیید دو کشور برسد؛ چرا که ممکن است جریان آب، آنها را به سوی هر دو مرز هدایت کند!

2-معبد بودا در شهر فوزدوایگواسو

آئین و مذهب بودا از مشرق زمین برخاسته است. با این حال، مراکز مراقبه توسط چینی ها در سه ایالت برزیل، پاراگوئه و آرژانتین راه اندازی شده اند. یکی از این معابد بودا مربوط به پیروان بودا در شهر فوزدوایگواسو قرار دارد.

معبد بودا در شهر فوزدوایگواسو

این معبد به عنوان یک مرکز برای عبادت و کسب آرامش بودایی ها شناخته می شود. در تمام معبد می توانید مجسمه های خدایان و بودا را تماشا کنید. این معبد یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر فوزدوایگواسواست. معبد بودا در فوزدوایگواسو از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر برای بازدید علاقه مندان باز است. پیشنهاد می کنیم این مکان دیدنی را با سفر به برزیل تجربه کنید.

3-مسجد عمربن الخطاب در شهر فوزدوایگواسو

شاید تعجب کنید اگر بگوییم یکی از شاهکارهای معماری جهان در ساخت مسجد، در بنای مسجد عمربن الخطاب در شهر فوزدوایگواسو منعکس شده است.

مسجد عمربن الخطاب در شهر فوزدوایگواسو

این مسجد، یک ساختمان زیبا به رنگ سفید و آبی است و در مرکز فوزدوایگواسو واقع شده است. برای بازدید از این مسجد و ورود به آن، زنان باید پوشش مناسب برای سر داشته باشند و هنگام ورود، کفش های خود را از پا درآورند. برای بازدید از این جاذبه گردشگری، راهنمای تور برای توریست ها در مسجد وجود دارد. آشنایی با اسلام و تمدن در شهر فوزدوایگواسواز طریق تاریخچه این مسجد زیبا امکان پذیر است.

4-کلیسای جامع سائوجائوباتیستا در شهر فوزدوایگواسو(Catedral Sao Joao Batista)

شاهکار معماری بناهای تاریخی و گردشگری در شهر فوزدوایگواسو، تنها به معابد و مساجد ختم نمی شود؛ یک بنای حیرت انگیز و فوق العاده در این شهر وجود دارند که نظر تمام توریست ها را به خود معطوف داشته است. کلیسای جامع سائوجائوباتیستا، یکی از زیباترین ساختمان های شهر است.

کلیسای جامع سائوجائوباتیستا در شهر فوزدوایگواسو

معماری ساخت این کلیسا در تمام برزی شهرت دارد. این کلیسا در سال های 1928 تا 1932 ساخته شده و دارای دو برج با ارتفاع 82 متر است! این کلیسا در منطقه سانتاکرزو دو سول (Santa Cruz do Sul) قرار دارد.کلیسای جامع سائوجائوباتیستا، زیباترین کلیسای جامع در تمام آمریکای جنوبی معرفی شده است. برای بازدید توریست ها از این کلیسا، ساعات مشخصی در هر روز وجود دارد؛ بنابراین قبل از ورود به کلیسا باید از زمان معین آن اطلاع پیدا کنید.

5-سرزمین سه مرز در شهر فوزدوایگواسو

یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی در شهر فوزدوایگواسو، منطقه ای است که با نام “سرزمین سه مرز” معروف شده است. به دلیل اینکه این منطقه در مرز مشترک میان سه کشور آرژانتین، برزیل و قسمتی از پاراگوئه قرار دارد.

سرزمین سه مرز در شهر فوزدوایگواسو

یک ستون هرمی سیمانی با رنگ های پرچم برزیل، نشانه ای از وطن پرستی و ملیت این منطقه در سرزمین سه مرز ساخته شده است. این منطقه در سال 1903 ساخته شد و هم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری برزیل است و اگر به اینجا سفر کنید می توانید سوغاتی های محلی را نیز خریداری نمایید. سرزمین سه مرز در حدود 6 کیلومتری از مرکز شهر فوزدوایگواسوقرار دارد. برای تماشای این منظره می توانید از تورهای گردشگری با اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید.

6-پارک ملی شهر فوزدوایگواسو

یکی از بزرگ ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی در شهر فوزدوایگواسو، پارک ملی شهر است. آبشار ایگواسو نیز در یکی از مناطق این پارک واقع شده است. پارک ملی فوزدوایگواسو در فهرست میراث جهانی، یونسکو به ثبت رسیده است. گونه های جانوری و گیاهی بسیار نادر در این پارک ملی وجود دارند. این پارک، زیستگاه گونه های گیاهی خطرناک است. هوای مرطوب و مه آلود در اطراف منطقه آبشار که در اثر قطرات آب به وجود آمده اند موجب شده است رشد گیاهان در اطراف این منطقه بسیار زیاد باشد.

پارک ملی شهر فوزدوایگواسو
وسعت پارک ملی شهر فوزدوایگواسو در ایالت پارانا، چیزی در حدود 169695 هکتار است. برخی از نشانه های سرزمین های آتشفشانی در این پارک ملی به حدود 500 میلیون سال قبل باز می گردند. در مسیر آبشار در پارک ملی، نیروگاه های برق و سد ساخته شده است تا بتواند سطح آب رودخانه را کنترل کند. برنامه های اجرایی در راستای توسعه توریسم و گردشگری در این منطقه از سوی دولت برزیل در نظر گرفته شده است تا گردشگران بتوانند به راحتی از این میراث ملی بازدید کنند.

7-سد ایتایپو (Itaipu Dam)

یکی از جاذبه های گردشگری شهر فوزدوایگواسو، سد ایتایپو بر روی رودخانه پارانا است. این سد، اولین و بزرگ ترین سد نیروگاهی برق – آبی در جهان است که در میان مرز برزیل و پاراگوئه واقع شده است. اگر به این شهر سفر کنید می توانید درتورهای گردشگری سد ایتایپو شرکت کرده و از تمام جاذبه های طبیعی این منطقه لذت ببرید.

سد ایتایپو

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *