23 مرداد 1400
راهنمای سفر

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی دری به روی مدرنیته

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی یکی از بهترین نمایشگاه هایی است که هر 5 سال یکبار در شهر های مختلف جهان برگزار می شود و در تاریخ 20 اکتبر 2020 برگزاری آن به دبی واگذار شده و از همان زمان کار ساخت آن آغاز گردیده و امروزه بخش هایی از آن آماده شده است. این نمایشگاه محل نمایش فناوری ها و اختراعات جدید می باشد.این نمایشگاه 6 ماه دایر بوده و به همین دلیل می توانید در تاریخ های انتخابی خود اقدام به بازدید از این نمایشگاه نمایید و بی شک وجود این نمایشگاه شانسی ویژه برای کسانی است که برای سفر به دبی تمایل داشتند.

در این نمایشگاه کشور های مختلف شرکت کرده و هر یک از آنها به رونمایی از طرح ها و کالای مدرن خود خواهد پرداخت. دبی از میان شهر های مختلفی که متقاضی میزبانی این نمایشگاه بوده اند توانسته برنده شود و برگزاری این نمایشگاه برای شهر مقصد می تواند مزیت های بسیاری داشته باشد و به همین دلیل شهر دبی خواهد توانست بیش از پیش نام خود را در جهان فریاد بزند. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

تصویری از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی یکی از بهترین نمایشگاه های جهانی است که میزبانی آن در سال 2020 نصیب دبی شد.که در تاریخ 20 اکتبر سال 2020 در دبی که یکی از مهمترین و گردشگر پذیر ترین شهر های امارات می باشد برگزار خواهد شد. نمایشگاه اکسپو از جمله نمایشگاه هایی است که با میزبانی آن سود بسیاری به میزبان تعلق می گرفت و به همین دلیل کشور های بسیاری در پی آن بودند که این نمایشگاه را در کشور خود برگزار نمایند اما امارات توانست این امتیاز را نصیب خود کرده و آن را در یکی از مهمترین شهر های گردشگری جهان یعنی دبی برگزار نماید.

امروزه دبی در حال ساخت این نمایشگاه می باشد و وقتی نیست که یکی از بزرگترین نمایشگاه ها را در خود متولد سازد.این نمایشگاه دبی یکی از معروف ترین و مدرن ترین نمایشگاه های جهان خواهد شد و وجود این نمایشگاه می تواند به پیشرفت روز افزون دبی کمک کرده و دوباره یک پله از طرقی را برای این شهر بردارد.

ساخنمان نمایشگاه اکسپو دبی

اکسپو چیست؟

بسیاری با نمایشگاه اکسپو و نام آن غریب هستند ولی تاریخچه ای چندین ساله داشته و به دفعات مکرر در طول تاریخ برگزار شده است و اولین باری که اکسپو برگزار شد به سال 1844 بر می گردد که شهر پاریس فرانسه میزبانی آن را بر عهده داشته است. این نمایشگاه هر چندسال یک بار در شهر های مختلف جهان برگزار می شود و دلایل مختلفی برای جابجایی آن وجود دارد. متصدیان نیز فرانسوی هستند و به همین دلیل پاریس اولین شهر هدف اکسپو بود و پس از آن این رسم ادامه یافت و امروزه نیز شاهد برگزاری آن در شهر های مختلف جهان هستیم.

اینکار به منظور ارائه دستاوردها و کشفیات ملل مختلف برگزار می شود و به همین دلیل فضای این نمایشگاه به گونه ای مدرن و پیشرفته خواهد بود چرا که انواع فناوری های پیشرفته در آن رونمایی خواهد شد و می توانید زیباترین کشفیات ملل مختلف را در آن مشاهده نمایید. آخرین بار اکسپو در سال 2017 در شهر آستانه قزاقستان برگزار شده و دوره بعد برگزاری آن در سال 2020 به دبی اختصاص داده شده است.

نمایی دیگر از نمایشگاه اکسپو دبی

از اکسپو 2020 دبی چه میدانید؟

آیا می خواهید سفر خود به دبی را لذت بخش تر کرده و علاوه بر جاذبه های مدرن و تاریخی موجود در دبی از یک نمایشگاه جهانی معتبر نیز دیدن کنید؟ بی شک اکسپو 2020 دبی زیبایی های بسیاری را به تصویر خواهد کشید و با سفر در 20 اکتبر سال 2020 می توانید این نمایشگاه را نیز هدف گردشگری خود قرار دهید و بی شک در این مواقع دبی شلوغ ترین اوقات را بر خود شاهد خواهد بود. این نمایشگاه تا 10 آوریل سال 2021 ادامه خواهد داشت و به همین دلیل زمان برای هدف قرار دادن دبی زیاد خواهد بود.

در های مجموعه از ساعت 10 صبح تا 1 بامداد باز خواهد بود و در روزهای تعطیل می توانید تا ساعت 2 شب در آن به گشت و گذار بپردازید. مسئولین شهر دبی و کشور امارات در نظر دارند که با مصادف شدن پنجاهمین سالگرد تاسیس امارات با برگزاری این نمایشگاه یک جشن عظیم برگزار نمایند و بی شک حضور داشتن در این مراسم لذت بسیاری داشته و سبب محبوبیت و مطرح شدن دبی در سطح جهانی و بین المللی خواهد شد. از جمله کشور هایی که حضور خود در این نمایشگاه را اعلام کرده اند می توان به: اندونزی،بریتانیا، ایتالیا، هلند، فرانسه، نیوزیلند، لوکزامبورگ، اسلوونی، تونس، یونان، شیلی، قزاقستان، آلمان، ایرلند و نیجریه اشاره کرد.

فضای باز نمایشگاه اکسپو

هدف نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

برای هر نمایشگاه یک موضوع خاص انتخاب می شود و موضوع دوره 2020 دبی (ارتباط ذهن ها، خلق آینده) نامیده شده است. این نمایشگاه بی شک بستری مناسب برای مطرح شن نظر ها و ایده های خارق العاده برای پیشرفت جوامع خواهد بود و بهترین و مدرن ترین ها به جهان معرفی خواهند شد.

از جمله مواردی که تابحال در این مکان های نمایشگاهی به جهان معرفی شده اند می توان به: اختراع تلویزیون، ماشین تایپ، ساخت برج ایفل، سس کچاپ و… اشاره کرد. این موضوع بی شک خواهد توانست به پیشرفت دبی کمک نماید و دلیل آن را می توان گردهمایی ملت های مختلف در این شهر و همچنین رونمایی از جدید ترین متد ها دانست. بی شک پس از برگزاری این نمایشگاه 2020 دبی ایده های جدیدی نیز خلق خواهد شد.

تصویر هوایی  از نمایشگاه اکسپو

ساخت نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

فضای این محل از همان زمانی که قرار بر میزبانی دبی شده در حال ساخت می باشد و هر یک از کشور های عضو در این نمایشگاه یک غرفه اختصاصی برای خود خواهند داشت که در این صورت فضای مورد نیاز برای هتل های دبی بالغ بر 4/38 کیلومتر مربع خواهد بود. نصف این بخش برای اقامت و خدمات رسانی و نصف دیگر محل غرفه ها خواهند بود. حدود 30 هزار نفر در این نمایشگاه به کار کردن خواهند پرداخت و به همین دلیل باید انتظار یک نمایشگاه بی نظیر را در این شهر داشته باشیم.

هتل ها و غرفه های دبی
نظرات کاربران