بازار های محلی دبی

سیاحتی در بازار های محلی دبی

معرفی بازارهای محلی دبی

دبی یکی از قطب های مهم و پرطرفدار توریستی است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران به این شهر سفر می کنند. این شهر با جاذبه های لوکس خود به شهری بی نظیر برای بازدید تبدیل شده است. اما علاوه بر این جاذبه هالی لوکس و چشم نواز بازدید از بازار های محلی دبی نیز خالی از لطف نخواهد بود.

بازارهای محلی دبی

قطعا انتخاب بازار برای خرید تجربه ای متفاوت و به یاد ماندنی برای هر مسافری خواهد بود. بازار های دبی کوچه و خیابان هایی سر تا سر تشکیل شده از مغازه های عربی است. آنچه در بازار های محلی دبی به چشم می خورد کاملا با مراکز خرید بزرگ دبی تفاوت دارد. در بازار های محلی دبی حس زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم سنتی دبی احساس می شود. بازار هایی که مملو از جنب و جوش گشت و گذار افراد است. لذا بازدید از تجربه ایست که ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

بازار های محلی

در ادامه به معرفی بازار های محلی دبی و همچنین ذکر نشانی آن ها خواهیم پرداخت:

بازار البهار Souk Al Bahar از بازار های محلی دبی

بازار البهار یکی از بازار های محلی دبی می باشد. این بازار در حد فاصل کوتاه و بسیار چشم نواز از دریاچه ی Burj قرار گرفته است. بازار البهار که در پایین برج خلیفه قرار دارد، می توان گفت بازار عربی سنتی مدرنیزه شده می باشد. آنچه در این بازار به فروش می رسد،‌خرمای باتیل، جواهرات، کیک مخروطی، شیرینی های تازه و تزیین شده ی عربی، چادر زنانه، جواهرات و … می باشد. در طبقات بالای این بازار با پنجره هایی عریض و شیشه ای آراسته شده که نمایی دیدنی را در هنگام غذا خوردن در اختیار افراد قرار می دهد.

نشانی بازار البهار دبی Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard, Downtown Dubai می باشد.

بازار البهار

بازار مدینه دبی Madinat 

بازار مدینه جمیره دبی، در بین هتل های پنج ستاره ی مینا السلام و القصر قرار گرفته است. مدینه بیشتر مناسب افرادی است که از مکان های دنج و آرام بیشتر از هیاهو و شلوغی استقبال می کنند. در این بازار همچنین می توان در کنار لذت بردن از آرامش آن، هیجان خرید به سبک بازار را نیز تجربه کرد. مدینه یکی از بازار های محلی دبی است که می توان در آن انواع سوغاتی ها، مجسمه ها و هنر های دستی را با قیمتی ارزان خریداری کرد. همچنین می توان با گشت و گذار در بین خانه های این بازار که به سبک محلی طراحی شده است، به دیدن نمایشی در آمفی تاتر مدینه پرداخت.

مجموعه ی این بازار ها دارای نمایشگاه های آبی در آبراهه های درون مجموعه می باشد که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود. همچنین کافه های لووان و رستوران هایی نیز در این بازار موجود است.

نشانی بازار مدینه دبی King Salman bin Abdulaziz Al Saud Street, Jumeirah می باشد.

[cn-suggest-posts sts=”راهنمای خرید کردن در دبی” stl=”https://deltaban.com/shopping-guide-in-dubai/” sbs=”رزرو تور دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]
بازار مدینه دبی Madinat

بازار پارچه دبی Textile Souk

این بازار که از از بازار های رنگا رنگ دبی می باشد، در طرف بور دبی کریک واقع شده است. این قسمت از شهر بیشتر مورد توجه خیاطان حرفه ای و پرطرفدار و طراحان مد و لباس است. مجموعه ای بزرگ و دیدنی از مغازه ها، طاقه های پارچه از جنس ابریشم و کتان، پارچه های ظریف و زیبا، پارچه های چروک و ساری در کنار یکدیگر یکی از بازار های محلی دبی را تشکیل داده اند.
نشانی بازار پارچه دبی Ali Bin Abi Talib St, Bur Dubai 57 می باشد.

بازار پارچه دبی Textile Souk

بازار طلا دبی Gold Souk

بازار طلا، یا شهر طلا نیز در شمار بازار های محلی دبی قرار می گیرد. سیاحت در این بازار به زوج های جوانی که قصد خرید طلا و جواهرات دارند، تاجران و فروشندگان طلا و فلزات قیمتی و همچنین مسافرانی به دنبال گردشی خاص و هیجان انگیز در بازار های دبی هستند پیشنهاد می شود. این بازار متشکل از راهرو هایی است که در هر یک از آن ها تاجران طلا و هنرمندان بسیاری در زمینه طراحی طلا و جواهرات وجود دارند. در این بازار می توان انواع زیورآلات قیمتی، جواهرات و قطعات سفارشی را در طرح ها و قیمت های بسیار متنوع خریداری کرد.

نشانی بازار طلا دبی Ali Bin Abi Talib St, Bur Dubai 57می باشد.

[cn-suggest-posts sts=”راهکار هایی برای خرید خوب و موفق در دبی” stl=”https://deltaban.com/good-successful-shopping-dubai/” sbs=”رزرو هتل ارزان” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

بازار های محلی دبی

بازار ادویه دبی Spice Souk 

هر یک از خریداران و گردشگران حاضر در بازار طلای دبی می توانند با حس بویایی خود سر از بازار ادویه جات دربیاورند. بازار ادویه دبی دنیایی است متفاوت در نزدیکی بازار طلا که به ناگاه هر کسی را از آن دنیای پر زرق و برق و قیمتی به دنیایی با عطر و بویی دیگر منتقل می کند. در این بازار عطر مست کننده ی انواع اودیه ها به مشام می رسد.

بازار ادویه مامن گاه آشپزان ماهر، غذاهای خانگی در انواع عطر و بوها می باشد. هر یک از فروشندگان در کنار خود جعبه های رنگارنگ ادویه را دارند. همچنین به فروش انواع سبزیجات معطر، میوه و برنج نیز می پردازند. تست کردن نمونه های ادویه قبل از خرید در این بازار مجاز می باشد. افرادی که به دنبال کشف عجایب دبی هستند حتما می توانند در میان عطر و رنگ این ادویه ها چیزی بیابند.
نشانی بازار ادویه دبی Street, Deira 34 26 می باشد.
بازار های محلی دبی

بازار عطر دبیPerfume Souk 

بالاتر از بازار طلا و ادویه‌ جات،‌ در خیابان سیکات‌الخلی بازار عطر دیرا قرار دارد. در این بازار می توان انواع عطر ها، روغن های معطر، چوب های خوشبو،‌ عود های سنتی و… را یافت. اینجا یکی بازار های محلی است که می تواند آرزوی دوست داران عطر و ادکلن را در هر بو و رایحه ای که باشد برآورده کند. روغن های معطر در این بازار به صورت فله ای در ظروف بسیار بزرگ به فروش می رسد. همچنین برای راحتی در حمل و نقل نیز گزینه های مختلفی برای فروش عطر ها وجود دارد.

فروشندگان این بازار با حوصله و افتخار تمام، ویژگی ها و تفاوت های عطر های خالص و عود های سنتی خود را با دیگر محصولات برایتان توضیح می دهند.
نشانی بازار عطر دبی Sikkat al Khali Street, Deira می باشد.

بازار عطر دبیPerfume Souk

بازار دبی The Souk 

در میان بازار های محلی دبی، تقریبا در گوشه ای از مجموعه فروشگاه های جواهرات اروپایی، بازار دبی واقع است. این بازار به سبک عربی ساخته شده و بیش از 400 مغازه در آن وجود دارد. این مغازه ها شامل فروش جواهرات زیبا و ظریف، سنگ های قیمتی و فلزات گران بها می باشد. در خصوص بازار های محلی دبی، این بازار به نوعی مدرنیزه شده به همراه رعایت تمامی استاندارد های بین المللی می باشد.

بازدید از این بازار تجربه ای جدید در خرید با کمک هنرمندان محلی در اختیار گردشگران قرار می دهد. همچنین علاقه مندان به هنر و میراث امارات نیز در این مکان اطلاعات زیادی به دست خواهند آورد.
نشانی بازار دبی Financial Centre Road, Downtown Dubaiمی باشد.

The Souk

آنچه بیان شد مجموعه ای از بازار  بودند که در سطح جهانی نیز شناخته شده می باشند و نام و آوازه ی بلندی را نصیب خود کرده اند. بازار های محلی دبی همچنین در مقیاس های کوچک تر و محلی تر نیز قابل مشاهده هستند که به عبارتی می توان آ ن ها را بازارچه های محلی نامید. در ادامه برخی از این بازارچه های محلی نام بره شده اند:

  • چهارشنبه بازار مارینا
  •  جمعه بازار زعبیل
  •  شنبه بازار البرشا
  •  بازار محلی ساحل JBR
  •  جمعه بازار ARTE
  •  پنجشنبه بازار پارک السطوه
  •  بازار موتور سیتی

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران