آداب عجیب و غریب غذاخوردن در کشورهای مختلف

غذا راه رسیدن به هویت هرکشوری است. جالب است بدانید که هرکشوری برای خود, آداب ورسوم مختلفی در غذاخوردن دارند که با فهمیدن این آداب غذایی, می‌توان بیشتر با یک کشور اشنا شد و با مردمان آن ارتباط برقرار کرد. در بعضی کشورها رسم‌های غیرمعمولی نیز دارند که در ادامه دلتابان اطلاعات بیشتری را در خصوص آداب غذا خوردن در اختیار شما قرار خواهد داد.

آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف

مصر

اضافه کردن ادویه ممنوع!

یکی از رسم های عجیب در مصر, نمک و ادویه اضافه نکردن به غذا است. پس اگر زمانی به مصر سفر کردید و هوس غذاخوردن غذای مصری در یک رستوان محلی کردید به هیچ عنوان ادویه و نمک به غذا اضافه نکیند; چون سرآشپز آن غذا, این کار را توهین به خود تلقی می کند و ناراحت می‌شود.

چین

مقداری از غذای خود را باقی بگذارید!

آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف

چینی ها آداب عجیب غذایی زیادی دارند که ما به چندنمونه آن اشاره می کنیم. اولین رسم آن ها این است که وقتی یک چینی شما را به غذا خوردن دعوت می کند نباید تا اخر غذا بخورید و ظرف خالی بشود. چینی آن را یک توهین به حساب می آورند و گمان می کنند که این کار شما یعنی غذا به اندازه کافی نبوده است که شما تا اخر غذا خوره اید. رسم عجیب دیگر چینی ها هنگام خوردن ماهی است که اصلا نباید ظرف غذا را بعد از اتمام یک طرف از ماهی بچرخانید; چینی ها این کار را به عنوان خیانت و توهین به آن شخص به حساب می آورند. پس هنگام سفر به چین مراقب غذاخوردن خود باشید تا از آن لذت ببرید.

تایلند

استفاده ازچنگال ممنوع !

تایلندی ها نیز مانند چینی ها آداب غذاخوردن زیادی دارند که سعی می‌شود به چند مورد از آن ها اشاره کرد. رسم عجیب تایلندی ها هنگام خوردن برنج است که نباید ازچنگال استفاده کنید و اگر این کار را انجام بدهید از نظر آن ها به میزبان توهین کرده اید. برسر میز غذا فقط زمانی از چنگال می توانید استفاده کنید که برنج نباشد. آداب دیگر آن ها این است که استفاده از چاقو بر سر میز غذا ممنوع است و فقط باید از چنگال و قاشق استفاده کرد.

هند

تشکر نکنید، از آداب غذا خوردن هندوستان

آداب غذا خوردن در کشورهای جهان

اگر زمانی به هند سفر کرید و میزبان شما یک هندی بود درحین خوردن غذا و تمام کردن آن از میزبان تشکر نکنید که این امر در فرهنگ هندی ها توهین محسوب می شود. مردم هند براین باورند که کار یا هرکمکی برای دوست نیاز به تشکر ندارد و زمانیکه شما از یک هندی تشکر کنید یعنی اینکه با او به اندازه کافی صمیمی نیستید ویا اینکه او کارخود را به خوبی انجام نداده است. پس در هند فقط برای کارهای رسمی و از افراد غیر آشنا تشکر کنید تا شما محبوب دل آن ها بشوید. رسم عجیب غذایی دیگر هندی ها این است که نباید تا آخر غذا میل کنید و حتما مقداری از غذا در ظرف خود باقی بگذارید تا رضایت شما را از مقدار غذا میزبان نشان دهد.

ژاپن

هورت کشیدن مجاز است !

یکی از آداب غذا خوردن در این کشور، هورت کشیدن است که برخلاف کشورهای دیگر این کار محبوبیت زیادی دربین مردم ژاپن دارد. شما وقتی غذای خود را هورت می کشید یعنی از آن غذا خوشتان آمده است و باعث خوشحالی میزبان می‌شود. جالب است بدانید در موقع خوردن ماکارونی یا نودل, ژاپنی ها رسم دارند که آن را داغ داغ, هورت بکشند و براین باورند که نباید ماکارونی سرد شود و باید آن را همان لحظه سرو و داغ خورد تا طعم واقعی غذا حس شود.

کره جنوبی

احترام به اشخاص میانسال !

آداب غذا خوردن

یکی از آداب عجیب غذاخوردن در کره جنوبی, احترام به میان سال ترین فرد حاضر برسر سفره است. اگر شما به منزل یک کره ای دعوت شده اید باید بر سر میز غذا منتظر غذا خوردن پیرترین شخص حاظر برسر میز باشید. جالب است بدانید حتی اگر شخصی یک روز از یک فرد دیگر بزرگ تر باشد باید همگی منتظر آن شخص بزرگ تر باشید تا او اولین لقمه خور را بخورد و بعد دیگران غذای خود را سرو کنند و میل کنند. در کره جنوبی احترام به اشخاص مسن خیلی نمود می شود; بخصوص بر سر غذا که باید به این رسم احترام گذاشت.

شیلی

دست ممنوع !

شیلی بخاطر رسم عجیبی که درغذا خوردن دارد جزو لیست کشورهایی با آداب عجیب غذایی قرار گرفته است. بهتر است بدانید که درشیلی, به هیچ وجه نمی توانید موقع غذاخوردن از دستان خود کمک بگیرید; حتی اگر غذایی بدون کمک دست, خوردن آن سخت باشد. پس هنگام سفر به شیلی حواستان به دستان خود باشد تا کار دستتان ندهد.

بریتانیا

قانون خاص چایی !

آداب غذا خوردن در انگلیس

بریتانیایی ها برای نوشیدن چایی, قوانین خاصی دارند که باید به آن احترام گذاشت. این قانون این است که هنگام هم زدن چای با قاشق چای خوری, نباید به دیواره فنجان بخورد و دوم اینکه قاشق را بعد از هم زدن در نعلبکی بگذارید.

آمریکا

جهت کاسه سوپ!

یکی از آداب غذاخوردن در آمریکا موقع سوپ خوردن است که باید کاسه سوپ به طرف مرکز میز غذا متمایل باشد و قاشق را باید از سمت مرکز میز پر کنند.

آداب غذاخوردن باتوجه به فرهنگ های مختلف در کشورها نیز متفاوت است که با آشنا شدن این رسم و رسوم بهتر می‌توان سفر کرد و از خوردن غذای خود در آن کشور لذت برد. 

روسیه

لیسیدن چاقو ممنوع، از آداب غذا خوردن در سرزمین تزارها

آداب غذا خوردن

در کشور روسیه هنگام اتمام غذا نباید چاقوی خود را بلیسید که اگر این کار را انجام دهید; در فرهنگ آن ها به معنای توهین به میزبان و دیگر افراد حاظر در آن مهمانی است.

نظرات کاربران