راهنمای رزرو بلیت راهنمای سفر
  • ۴ شهریور ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 31
  • لایک:
    2+

چه اندازه درباره بلیط هواپیما اطلاعات دارید؟ اصلا داشتن اطلاعاتی درباره بلیط های هواپیما چقدر ضروری است؟ بگذارید دو حالت را برایتان شرح دهیم. شما می‌خواهید به یک مسافرت ایده ال بروید و مقصدتان آنقدر دور است که باید 24 ساعت رانندگی کنید به نظرتان تهیه یک بلیط هواپیما در یک جای دنج بهتر نیست تا همان طور که استراحت می کنید و کتاب مورد علاقه تان را می‌خوانید از پنجره کوچک هواپیما مناظر زیبای بیرون رانیز تماشا کنید یا تصور کنید اتفاق ناگواری افتاده است و شما هر چه سریع تر باید خود را به مکانی دوری برسانید.

با خواندن این دو مثال در می یابید که داشتن اطلاعتی درباره بلیط هواپیما بسیار مهم و حیاتی است. ما دو نوع بلیط هواپیما داریم یکی بلیط سیستمی و دیگر چارتی. با ما همراه شوید تا علاوه بر این که با این دو نوع بلیط آشنایتان می کنیم؛ بسیاری از نکته های دیگر را نیز به شما آموزش دهیم.

گاهی اوقات دوست دارید به سفر بروید، اما به دلایلی مسافرتی صورت نمی‌گیرد. گفتنی است مشکل بیشتر افراد برای رفتن به سفر دلایلی از جمله مشکل مالی است. در کشور عزیزمان ایران شما حتی با کمترین هزینه هم می‌توانید به سفرهای داخلی بروید. برای رفتن به سفر بخش اعظم هزینه مربوط به خرید بلیط هواپیما و هزینه هتل یا محل اقامت است. تنها راه کاهش اینگونه هزینه‌های مربوط است. با برنامه‌ریزی و تحقیق می‌توانید سفر لذت‌بخشی را برای خود رقم بزنید.

خرید بلیط هواپیما داخلی

شاید به جرات می‌توان گفت که خرید بلیط هواپیما داخلی از همیشه آسان تر شده است. برای خرید بلیط پروازهای داخلی براحتی می‌توانید پرداخت خود را با استفاده از کارت های شتاب انجام دهید. تنها با رفتن به سامانه آنلاین فروش بلیط و با دسترسی به پرواز چارتر داخلی و پرواز سیستمی داخلی برای شهرهایی نظیر تهران، کیش و … خرید بلیط چارتر داخلی و خرید بلیط سیستمی داخلی خود را با ارزانترین قیمت انجام دهید.

سفری با خیال راحت با بلیط هواپیما سیستمی

خرید آسان بلیط هواپیما

شما تا به حال بلیط سیستمی تهیه کرده اید؟ چه اطلاعاتی درباره‌ی بلیط سیستمی می دانید؟ اغلب پروازهای مهم کشور پرواز های سیستمی هستند که برنامه و ساعت مشخصی دارند. شرکت های هواپیمایی بلیط های سیستمی را برای زمان های طولانی مدت برنامه ریزی می‌کنند پس اگر شما قصد سفر به ترکیه را دارید و برای تهیه بلیط دچار استرس شده اید می‌توانید یک بلیط سیستمی تهیه کنید فقط حواستان باسد تاریخ و ساعت پرواز خود را به خاطر داشته باشد. شاید با خود بگوید این بلیط را از کجا تهیه کنیم؟ با دو روش می‌توانید بلیط سیستمی را تهیه کنید روش اول از طریق آژانس های هواپیمایی و روش دوم از طریق خطوط هواپیمایی است. خوب حالا که بلیط سیستمی خود را تهیه کرده اید بد نیست نکته های زیر را نیز بدانید.

برنامه ی پروازهای سیستمی با توجه به شرایط بازار و برخی از عوامل پیش بینی نشده مانند آب و هوای طوفانی می‌تواند دچار تغییراتی بشود. که خود شرکت هواپیمایی جریمه ی این تغییر در برنامه  را پرداخت می کند اگر شمابه طور ناگهانی قصد کنسل کردن بلیط خود را دارید می توانید این کار را انجام دهید ولی باید جریمه ی خود را پرداخت کنید حالا پرداخت جریمه به چه صورت است؟

هزینه  جریمه را زمانی که از پرواز انصراف داده اید مشخص میکند یعنی هرچه به زمان پرواز نزدیک تر باشید متحمل پرداخت جریمه ی بیشتری هستید پس به شما توصیه می کنیم تا از سفر خود مطمئن نشده اید اقدام به خرید بلیط نکنید. حتما این سوال به ذهنتان آمده است اگر از پرواز جا بمانیم چه اتفاقی برای پول بلیط می افتد؟ اگر  به پرواز نرسید در این حالت بین چهل تا پنجاه درصد از مبلغ بلیط را به شما پس می دهند و این مبلغ را بر اساس کلاس پرواز محاسبه می کنند البته این نکته ی مهم را نیز بدانید که کانترهای پرواز همیشه نیم ساعت قبل پرواز بسته می شود  و کسانی که در این نیم ساعت آخر به پرواز می‌رسند مانند جامانده ها با آنها رفتار می‌شود. آماده اید سری هم به بلیط های چارتر بزنیم.

همه چیز درباره ی بلیط هواپیما چارتر

بلیط ارزان قیمت هواپیما

تا حالا کلمه ی چارتر کننده به گوشتان رسیده است؟ می دانید به چه کسی چارتر کننده می گویند چاتر کننده ها به کسانی گفته می شود که همه یا تعداد بسیار زیادی از بلیط ها را یکجا می خرند و بر عکس بلیط سیستمی که قیمت ثابتی دارند چارتر کننده ها بلیط های خود را با قیمت متغییر به ما می فروشند. حالا چگونه این کار را می کنند؟ آنها برای اینکه تمام بلیط ها ی هواپیما چارتی به فروش برسد وصندلی خالی نداشته باشند بلیط ها را با قیمت ارزان تر می‌فروشند و هر چه به زمان پرواز نزدیک باشید می توانید بلیط ها را با قیمت های ارزان تری بخرید.

شاید برای خرید این نوع بلیط بسیار مشتاق شده باشد ولی اول بگذارید ما برایتان چند نکته را شرح دهیم اولین نکته این است که بلیط های چارتی برای همه ی سنین یک قیمت است درصورتی که بلیط های سیستمی برای نوزادان و کودکان با درصدی کاهش به فروش می رسند. نکته ی بعد امکان کنسل کردن بلیط های چارتر سخت است زیرا تعداد کمی از آنها امکان کنسل شدن دارند و جریمی گزافی نیز باید پرداخت کنید نکته آخر این است که در ایامی که مسافرت زیاد است بلیط های چارتر با قیمت بلیط سیستمی به فروش می رسند و شاید گرانتر به نظرتان چرا؟ احتمالا پاسخ صحیح داده اید.

چارتر کننده ها به این دلیل بلیط خود را ارزان می فروشند چون می خواهند صندلی خالی نداشته باشند پس اگر صندلی های هواپیما به سرعت پر شوند بلیط هایشان را گرانتر می فروشند. تا حالا باید با خواندن مطلب بتوانید تفاوت و شباهت های بلیط های هواپیمایی سیستمی و چارتی را درک کرده باشید. در ادامه نکته هایی را درباره ی بلیط هواپیمای خارجی خواهیم گفت.

در تهیه بلیط پروازهای خارجی به چه نکاتی باید توچه کرد؟

شرکت های هواپیمایی بلیط هایشان را شش تا هشت هفته قبل از پرواز ارزان تر در اختیار خریداران قرار می دهند پس دقت کنید در سفر های خارجی اگر زودتر از شصت روز بلیط خود را خریداری کنید باید بلیط را گرانتر بخرید. مقدار باری که در سفرهای خارجی می توانید با خود حمل کنید بین 20 تا 50 کیلوگرم برای هر چمدان متفاوت است و بر اساس نوع هواپیما، شرکت هواپیما، مسیر پروازی و نوع بلیط متفاوت است. علاوه بر این وزن باری که با خود به داخل هواپیما می‌برید نیز باید مقدار مشخص باشد. استرداد بلیط های هواپیما خارجی با توجه به پرواز، نوع صندلی و فروشنده های بلیط هواپیما متفاوت است.

تا حالا اصطلاح بلیط ارزان را شنیده اید؟ بگذارید ما شما را راهنمایی کنیم.

چگونه بلیط هواپیمایی ارزان تهیه کنیم؟

بلیط هواپیما

آیا شما هم از جمله کسانی هستید که برای سفرکاری، تفریحی، درمانی یا سفر دانشجویی به دنبال صرفه جویی در هزینه بلیط هستید؟ آیا در ایام شلوغ به دنبال پروازهای زیر قیمت هستید؟ اصلا می دانید بلیط ارزان چه حکایتی دارد؟

یکی از اصطلاحاتی که برای بلیط های هواپیمایی ارزان به کار برده می شود بلیط لحظه آخری است شاید شما هم شنیده باشید بلیط لحظه آخری نوعی بلیط هواپیمایی چارتر است که زمان پروازش نزدیک است .

اما شما می‌توانید بلیط های سیستمی ارزان نیز تهیه کنید مثلا قبل و بعد از تاریخ مورد نظرتان بلیط های ارزانتری وجود دارد می‌توانید آن را رزرو کنید به شرط اینکه تاریخ سفرتان آنقدر برایتان مهم نباشد . علاوه بر این دو مورد با رعایت نکات زیر می توانید بلیط های ارزان تهیه کنید:

  • بعضی روزهای هفته بلیط ارزان تر است سعی کنید در این روزها بلیط خود را تهیه کنید.
  • فقط با یکبار چک کردن قیمت، بلیط خود را خریداری نکید چندین بار قیمت ها را نگاه کنید.
  • بعضی از مواقع بلیط ها گرانتر هستند مثلا ایام تعطیل یا زمان های تغییر فصول، حواستان به این نکته باشد.
  • در مسافرت های گروهی از تور های مسافرتی استفاده کنید اگر مایل به استفاده از تورهای مسافرتی نیستید بلیط هایتان را در پروازهای خارجی به صورت جداگانه ته؛ زیرا به صرفه تر است پروازهای خارجی برای خرید های گروهی بلیط تخیف های خاصی در نظر نمی‌گیرند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده شد نهایت استفاده را برده باشید و با بلیط هایی ارزان سفر های خوبی داشته باشید.

2+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *