جمعه سیاه در دبی
17 آبان 1399
زمان سفر

همه چیز درباره جمعه سیاه در دبی

یکی از معروف‌ترین شهرهای توریستی دنیا، شهر دبی است که در ماه‌های سرد سال به خاطر جمعه سیاه در دبی گردشگران و توریست‌های زیادی راهی این شهر ‌می‌شوند که بهترین زمان خرید است.

جمعه سیاه یک مراسم غیر رسمی ‌است که بسیاری از تولید کنندگان محصولات خود را با تخفیف خیلی خوب به حراج ‌می‌گذارند برای همین بلک فرایدی بهترین زمان خرید است و هر ساله مسافران زیادی در این زمان به این شهر از طریق تور دبی برای خرید ‌می‌روند.

آخرین جمعه ماه نوامبر در آمریکا به جمعه سیاه مشهور است، البته فقط مختص کشور آمریکا نیست در همه شهر‌‌ها و کشور‌‌ها یک روز حراج وسایل وجود دارد.

جمعه سیاه دبی

چرا جمعه سیاه در دبی محبوب شده است؟

دو دلیل وجود دارد:

الف) چون در این روز قیمت وسایل خیلی ارزان است به همین خاطر طرفدار زیادی پیدا کرده و بیشتر توریست‌‌ها و گردشگران برای خرید کیف، کفش، عطر و… که یک فرصت عالی برای آن‌‌ها است به بلک فرایدی در دبی ‌می‌روند.

ب) دلیل دوم برای محبوبیت جمعه سیاه در دبی به خاطر این است که به سال جدید نزدیک ‌می‌شود و برای همین اکثر گردشگران جمعه سیاه را زمان خوب و عالی برای خرید کردن می‌دانند و به خرید کالا و سوغاتی روانه بازار‌های جمعه سیاه ‌می‌شوند.

جمعه سیاه در شهر دبی، ماه نوامبر

از ماه‌های پاییزی سال، ماه نوامبر است که بلک فرایدی در دبی هم در ماه نوامبر برگزار ‌می‌شود.

به دلیل گرم بودن هوا در ماه نوامبر و موقعیت جغرافیایی آن این ماه مناسب برای سفر به شهر دبی است به همین خاطر گردشگران و توریست‌های زیادی این ماه را بر سفر انتخاب ‌می‌کنند.

محصولات موجود در جمعه سیاه

همه تولید کنندگان در جمعه سیاه محصولات خود را با تخفیف ویژه به فروش ‌می‌رسانند. لوازم آرایشی، کنسول‌های بازی، تجهیزات الکترونیکی، زیور آلات، لباس، کفش، لوازم خانگی و..  همه این‌‌ها در جمعه سیاه با تخفیفات ویژه به فروش ‌می‌رسند.

بیشترین محصولاتی که دربلک فرایدی دبی

به فروش ‌می‌رسد، تجهیزات الکترونیکی و لوازم خانگی است؛ خریدن این وسایل در روز‌های عادی بسیار هزینه بالایی دارد برای همین جمعه سیاه فرصت مناسبی با تخفیفات ویژه برای گرفتن این محصولات است؛ به همین خاطر است طرفدار خریدن وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی در دبی خیلی زیاد است.

محصولات جمعه سیاه در دبی

بهترین مکان برای خرید بلک فرایدی در دبی

در شهر دبی مراکز خرید خیلی زیادی وجود دارد که بعضی از این مراکز خرید در جهان معروف شده است و همه توریست‌‌ها و گردشگران هر ساله از این مراکز خرید بزرگ بازدید ‌می‌کنند.

یکی از مراکز خرید خیلی بزرگ و مشهور شهر دبی، دبی مال است؛ دبی مال علاوه بر مرکز خرید امکانات تفریحی و جاذبه‌های بسیاری دارد.

دبی مال در جمعه سیاه در شهر دبی یکی از بهترین مکان‌‌ها برای خرید کالا‌هایی مثل لباس و لوازم الکترونیکی با تخفیف ویژه است.

از دیگر مراکز خرید در جمعه سیاه دبی ‌می‌توان به ابن بطوطه و سیتی سنتز دیره اشاره کرد که محصولات مختلفی مثل لباس‌هایی با برندهای جهانی در این مراکز با تخفیف ویژه به فروس ‌می‌رسد.

نکات مهم در مورد بلک فرایدی

الف) اگر شما ‌می‌خواهید در بلک فرایدی، وسایل مورد نیازتان را خریداری کنید بهترین زمان مراجعه به فروشگاه‌ها، صبح زود است چون توریست‌‌ها و گردشگران زیادی به مراکز خرید معروف دبی ‌می‌روند؛ اگر قصد دارید تخفیفات ویژه را از دست ندهید و با شلوغی مواجه نشوید، صبح زود به خرید بروید.

ب) نکته جالب در مورد جمعه سیاه این است که اکثرا مردان بیشتر از زنان به خرید به جمعه سیاه در دبی ‌می‌روند.

ج) تخیفات ویژه که برای خرید محصولات در جمعه سیاه در نظر ‌می‌گیرند حدود 45 درصد است؛ یعنی شما کالا‌های مورد نیازتان را ‌می‌توانید با نصف قیمت خریداری کنید.

د) یک پیشنهاد خوب در جمعه سیاه، شکم گردی و رسیدن به شکم‌تان است چون در جمعه سیاه تمام رستوران‌‌ها و دکه‌‌ها غذا‌های خود را با قیمت پایین‌تر ‌می‌فروشند.

ه) در جمعه سیاه در شهر دبی، پلیس‌های زیادی به خاطر احتمال دزدی از کالا‌های جمعه سیاه در خیابان‌‌ها ایستاده‌اند برای همین از بابت زیاد بودن پلیس در خیابان‌‌ها تعجب نکنید؛ پلیس‌‌ها به خاطر امنیت کالا‌های جمعه سیاه در خیابان‌‌ها حضور دارند.

جمعه سیاه دبی

خرید آنلاین در جمعه سیاه

برخی از توریست‌‌ها و گردشگران با حوصله هستند و برای رفتن به جمعه سیاه در دبی هر چند ساعت که لازم باشد در نظر ‌می‌گیرند و از منتطر ماندن در صف طولانی برای خرید کالای مورد نیاز خود حوصله کافی دارند؛ اما بعضی از این خریداران حوصله کافی برای منتظر ماندن در صف طولانی را ندارند، اصلا نباید نگران این مشکل باشند، آن‌‌ها ‌می‌توانند به صورت آنلاین محصولات مورد نیاز خود را با تخفیفات ویژه خریداری کنند.

نکته جالب این است که با شروع جمعه سیاه، فروش آنلاین جمعه سیاه هم همزمان شروع ‌می‌شود.

چون برخی از خریداران دوست دارند آنلاین خرید کنند، به همین خاطر خرید آنلاین در دوشنبه‌‌ ایجاد شده است  Cyber Monday

در واقع دوشنبه آنلاین بعد از جمعه سیاه است و یک فرصت عالی برای کسانی که طرفدار خرید آنلاین هستند است.

به دوشنبه‌های آنلاین معمولا جمعه سیاه هم ‌می‌گویند.

نظرات کاربران