فرودگاه برلین براندنبورگ

فرودگاه برلین براندنبورگ

آشنایی با فرودگاه برلین براندنبورگ

برلین یکی از شهرهای آلمان است که برای راحتی مسافران فرودگاه های بسیاری در خود دارد. فرودگاه برلین براندنبورگ ، یک فرودگاه بین المللی در حال ساخت است که حدود 60 سال از شروع ساخت و ساز آن می گذرد. این فرودگاه یکی از بزرگترین فرودگاه های جهانی شناخته شده است که امکانات و خدمات بسیار زیادی برای مسافران فراهم خواهد کرد.

رزرو هتل 

موقعیت جغرافیایی فرودگاه

فرودگاه برلین براندنبورگ که به طور مخفف با نام BBI نیز شناخته می شود، در جنوب غربی برلین، در نزدیکی پایتخت آلمان و در ایالت براندنبورگ قرار گرفته است. نامگذاری فرودگاه برلین براندنبورگ برگرفته از نام سیاستمدار پیشین به نام ویلی براندت است که در سال 1971 برنده جایزه صلح نوبل شد. ساخت فرودگاه برلین براندنبورگ در سال 2006 آغاز گردید. هر چند بنا به دلایل مختلفی؛ ساخت این فرودگاه با تاخیرات زیادی روبرو شده است. در حال حاضر بازگشایی این فرودگاه برای سال 2020، یعنی حدود 10 سال دیرتر از زمانی که برنامه ریزی شده بود، به تعویق افتاده است.

این فرودگاه دقیقا در جنوب فرودگاه شونفلد برلین قرار گرفته است. فرودگاه براندنبورگ طوری طراحی شده است که دارای یک ترمینال بزرگ و دو باند پرواز می باشد. گفته شده است بعد از اینکه فرودگاه برلین براندنبورگ افتتاح شود، دو فرودگاه شونفلد با وجود 21.200.000 مسافر و فرودگاه تگل با وجود 11.600.000 مسافر بسته خواهد شد. ظرفیت ترمینال جدید 27.000.000 مسافر در هر سال می باشد که به طور چشمگیری کمتر از مجموع دو فرودگاه دیگر می باشد. اما طبق بیانیه ها با ساخت دو ترمینال ماهواره ای اضافه به ظرفیت این فرودگاه افزوده خواهد شد.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه

هزینه ساخت فرودگاه برلین براندنبورگ

در سال 2009، هزینه ساخت فرودگاه 2.83 بیلیون دلار پیش بینی شد. در زمان ساخت مشخص که هزینه ساخت به دلیل دست کم گرفتن هزینه های واقعی، نقص های ساخت و هزینه های افزوده برای عایق صدا کردن خانه های نزدیک به فرودگاه، بسیار بیشتر از مقدار پیش بینی شده خواهد بود.

در اواخر سال 2012، مصارف برای فرودگاه برلین براندنبورگ به طور کلی 4.3 بیلیون دلار اعلام شد که این مبلغ حدود 2 برابر رقم پیش بینی شده اولیه بود. هدف اصلی بیشتر مغازه هایی که برای ساخت در فرودگاه برنامه ریزی شده بودند، خدمت به مسافرانی است که قصد تعویض پرواز خود را دارند. طبق باور آنها برلین یک قطب بین المللی خواهد بود. هر چند در سال 2015 برای اولین بار اعلام شد که رقابت بین آنها خیلی سخت خواهد بود.

هزینه ساخت فرودگاه

امکانات فرودگاه

ترمینال و باند: این فرودگاه دارای یک ترمینال U شکل است. این ترمینال دارای 4 سطح عمومی می باشد که با نام های 0، 1، 2 و 3 طراحی شده است. FBB دارای 2 باند پرواز موازی است که به فاصله 1900 متری قرار گرفته اند. باند پرواز شمالی، باند پرواز جنوبی فرودگاه قدیمی شونفلد است که از دهه 1960 از آن استفاده می شود. در این باند جهت تطبیق با فرودگاه جدید تغییراتی ایجاد شده است. باند پرواز جنوبی که به تازگی ساخته شده است 4000 متر می باشد.

امکانات مخصوص توریست ها: برج اطلاعات یک برج 32 متری است که در نزدیک ترمینال حمل بار شمالی قرار گرفته است. این برج دارای یک موزه و مغازه سوغاتی است و تنها بخشی از فرودگاه می باشد که برای دسترس عموم آزاد است و ارائه دهنده تورهای گردشگری مختلف است.

امکانات فرودگاه

سیستم حمل و نقل فرودگاه برلین براندنبورگ

به منظور راحتی مسافران، سیستم حمل و نقل عمومی و خصوصی خاصی برای مسافران فرودگاه براندنبورگ برلین تعبیه شده است. با توجه به اینکه مسافت فرودگاه تا مرکز شهر حدود 28 کیلومتر است، شما می توانید سوار تاکسی هایی که به این منظور تعبیه شده اند شوید و با کمتر از 45 دقیقه خود را به مرکز شهر برسانید. بعد از افتتاح فرودگاه، سیستم حمل و نقل عمومی نیز برای راحتی مسافران در دسترس خواهد بود.

در آن زمان قطارهای محلی و همچنین قطارهای مخصوص برای مسافت های طولانی، فرودگاه برلین براندنبورگ را به برلین و دیگر شهرهای آلمان متصل خواهد کرد. برای این کار نیاز به یک خط راه آهن جدید 6 خطه می باشد که در پایین ترین سطح ترمینال قرار خواهد گرفت. به طور کلی می توان گفت شما با استفاده از اتوبوس، تاکسی، قطارهای محلی، قطارهای درون شهری و ماشین شخصی می توانید خود را از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس برسانید.

 آشنایی با فرودگاه برلین براندنبورگ

ساعات کاری فرودگاه

طبق قوانین و مقررات کاهش آلودگی صدا در مجوز فعالیت فرودگاه، اجازه هیچ نوع فرود یا پروازی از ساعت 12 شب تا 5 صبح داده نخواهد شد. ساکنین نزدیک به محل فرودگاه در تلاش بودند تا این ممنوعیت پرواز شبانه را به ساعت 11 شب تا 6 صبح تغییر دهند، اما  تلاش های آنها بی نتیجه باقی ماند. برای راحتی ساکنین این قانون به تصویب رسید که افرادی که از صداها رنج می برند، باید عایق صدای افزوده برای آنها فراهم شود.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران