نکات ضروری که باید در سفر به فرانسه رعایت شوند
1 مرداد 1398
راهنمای سفر

نکات ضروری که باید در سفر به فرانسه رعایت شوند

فهرست مطالب

سفر به فرانسه

هر ساله فرانسه در بین کشورهایی قرار می گیرد که بیشتری توریست ها را به خود جلب کرده است. فرانسه مملو از دیدنی ها و آثار تاریخی از تمامی دوران ها است و همچون آهنربایی توریست ها را به خود جلب می کند.با این حال قبل از برنامه ریزی برای سفر به فرانسه، باید بدانید که این کشور دارای آداب و رسوم بسیار غنی و فرهنگ سرشاری است. برای اینکه کاملا از سفر به فرانسه لذت ببرید باید با برخی از قواعد و رسوم این کشور با فرهنگ آگاه باشید. پس از شما دعوت می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا از نکات ضروری سفر به فرانسه آگاه شوید.

کلمات و اصطلاحات از نکات ضروری سفر به فرانسه

صرف نظر از اینکه برای آخر هفته به فرانسه سفر کرده اید یا قصد دارید تمام تعطیلاتتان را در این کشور بگذرانید، باید بدانید که آگاهی از برخی کلمات و عبارات فرانسوی متداول بسیار ضروری هستند. به یاد داشته باشید که شما در فرانسه غریب هستید و هرچند که بسیاری از فرانسوی ها به زبان انگلیسی آشنایی دارند، اما همه به خوبی می دانیم که برخی اصطلاحات می توانند بسیار گره گشا باشند. ضروری نیست یک دیکشنری فرانسوی بخرید یا در کلاس زبان فرانسه ثبت نام کنید! فقط کافی است برخی از واژه های ضروری زیر را یاد بگیرید:

Bonjour = سلام
Merci = تشکر
Oui = بله
Pardon = عذر خواهی می کنم
S’ilvous plait= لطفا
Au Revoir= خداحافظ
Je ne parle pas francais= من فرانسوی بلد نیستم
Enanglais, s’ilvous plait= لطفا به انگلیسی حرف بزنید.

[cn-suggest-posts sts=”مراکز خرید فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/french-shopping-malls/” sbs=”بلیط هواپیما فرانسه” sbl=”https://deltaban.com/flights/france-airline-ticket/”]

ضروری است بدانید چگونه با مردم برخورد کنید، با بوسیدن یا با دست دادن؟

زمانی که در فرانسه هستید باید بدانید مردم این کشور چگونه بهم دیگر سلام می کنند. در پاریس، دوستان از هم انتظار دارند که زمان ملاقات یکدیگر را ببوسند، این در حالی است که زمان ملاقات با افراد غریبه تنها دست می دهند. آنها زمان گفتن خداحافظی نیز همدیگر را می بوسند. شکل این بوسه مانند حالت اول نیست، یعنی در زمان خداحافظی دو گونه همدیگر را می بوسند.

زمانی که از یک روستای کوچک بازدید می کنید، آنها زمانی که شما را می بینند با کلمه «Bonjour» به شما سلام می کنند. اما در خیابان ها و مخصوصا در پاریس این چنین نیست. در حقیقت اگر بخواهید با مردم فرانسه در شهر های بزرگ مانند لیون یا پاریس بحث را شروع کنید، به ندرت پاسخی دریافت می کنید. مهم نیست که شما چقدر دوستانه به سمت آنها می روید، فرانسوی ها از آن دست مردمی نیستند که به راحتی با غریبه ها راحت حرف بزنند.

کلمات و اصطلاحات زبان فرانسه از نکات ضروری سفر به فرانسه
 لباس مناسب از نکات ضروری سفر به فرانسه

از آنجا که به فرانسه می روید و با توجه به اینکه پاریس پایتخت صنعت فشن و مد در دنیا است، لازم است کمی درک خود از فشن و مد را بالاتر ببرید. هرگز در حال پیاده روی در خیابان های پاریس شلوار راحتی یا شلوارک نپوشید. یا از آن مهمتر ضروری است بدانید که پوشیدن شلوار های راحتی یا شلوارک در حین غذا خوردن در رستوران نوعی بی احترامی تلقی می شود.

به ندرت فرانسوی ها را می بینید که با لباس باشگاه، یا شلوار جین، تیشرت و دمپایی بیرون بیایند. مردم فرانسه زیاد اهل بیرون رفتن نیستند اما علاقه خاصی به سبک پوشش شیک و کفش های زیبا دارند. آنها عاشق رنگ، سیاه، آبی نفتی و خاکستری هستند.آنها زیادی اهل اکسسوری های مردانه یا آرایش نیستند.

[cn-suggest-posts sts=”کلیسای نوتردام فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/notre-dame-cathedral-france/” sbs=”تور فرانسه” sbl=”https://deltaban.com/france-tours/”]

نکات ضروری حین خوردن غذا در فرانسه

به محض اینکه روی صندلی نشستید، دستمال خودتان را روی زانوهایتان بگذارید و دست ها را روی میز قرار دهید، به گونه ای که آرنج ها خارج از میز قرار بگیرند. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که گیلاس شراب کمتر از نصف پر می شود و هرگز نباید تا لبه گیلاس شراب ریخته شود. نان تکه می شود و نباید نان را برید. سالاد را با چنگال مخصوص بردارید و از چاقو یا چنگال خودتان استفاده نکنید.

زمانی که می خواهید میوه بخورید، ابتدا آن را پوست کنده، برش کنید و سپس میل نمایید. هنگام برش کردن پنیر، به گونه ای نبرید که خرد شود. اغلب از قهوه و چای در حین صبحانه استفاده می شود و به ندرت از آنها در بقیه وعده ها استفاده می گردد. اگر عادت دارید بعد از نهار یا شام یک فنجان قهوه یا چای بنوشید، باید پس از صرف دسر از میزبان بخواهید برایتان بیاورد و نباید حین خوردن دسر تقاضای جای یا قهوه کنید.در نهایت باید به این توجه کنید که غذا خوردن با عجله و تند تند در فرانسه پسندیده نیست. فرانسوی ها علاقه مندند که هر بخش از غذا را مزه کنند و هنگام غذا خوردن به آرامی بنشینند و بخشی از زمان خود را به صرف غذا اختصاص دهند.

کادو بردن برای میزبان از نکات ضروری سفر به فرانسه

اگر موفق شدید در فرانسه با کسی از مردم آن کشور دوست شوید، باید بدانید بسیار خوش شانس بوده اید! برخی از فرانسوی ها علاقه مندند تا مهمان دعوت کنند، اما انتظار ضیافت باشکوهی را نداشته باشید. اما زمانی که برای مهمانی یا پارتی دعوت شدید، به یاد داشته باشید که باید کادویی به عنوان تشکر از میزبان به همراه داشته باشید. به همراه آوردن یک دسته گل و سر وقت رسیدن و دیر نکردن به علاوه پوشش برازنده مهمانی، اصول ضروری هستند که در فرانسه باید به آنها توجه کنید.

زمانی که بر سر میز شام نشستید تا زمانی که میزبان نگوید «Bon appétit» (نوش جان) شروع به خوردن غذا نکنید. نکاتی که در مورد سرو غذا در بالا گفته شد را فراموش نکنید. همچنین باید بدانید، بهترین تشکری که می توانید از میزبانتان داشته باشید این است که غذای خود را کامل بخورید و چیزی در بشقابتان باقی نماند.

کادو بردن برای میزبان از نکات ضروری سفر به فرانسه
موضوعات صحبت از نکات ضروری سفر به فرانسه

یکی دیگر از نکات ضروری که باید به عنوان رعایت کنید، عدم صحبت در مورد سیاست، دین و سایر موضوعات حساس دیگر است. فرانسوی ها مردمانی هستند که به راحتی ایده های خود را بیان می کنند و واهمه ای ندارند. با این حال، به عنوان توریست توصیه می کنیم چنین بحث هایی را باز نکنید. فرانسوی ها به ندرت در مورد دینشان حرف می زنند و تبلیغات می کنند، پس از شما نیز انتظار دارند چنین رفتاری داشته باشید.

در عوض تا می توانید امکان حرف زدن در مورد ورزش، لباس و فشن، آثار تاریخی، داستان های محلی و غیره را دارید. این ها بهترین موارد برای شروع بحث با فرانسوی ها هستند.

نباید ها

همچنین نباید در مکان های عمومی بلند حرف زد. البته این نکته در تمامی جهان صدق می کنند و انتظار می رود که شما به عنوان توریست، در مترو یا رستوران و یا سایر مکان های عمومی ادب را رعایت کرده و آرام حرف بزنید. به یاد داشته باشید شما توریست هستید و در تعطیلات به سر می برید، ولی بقیه در حال زندگی روزمره خودشان هستند.

فرانسوی ها مردمانی هستند که عاشق وقت گذراندن با غذا، دوستان، نوشیدنی ها و کارهای روزانه شان هستند. پس نباید از برخی رفتار آنها شاکی شد. مثلا ضروری است در رستوران ها و کافه ها زمانی که به نظر شما وقت آوردن غذا دیر شد، اعتراضی در کار نباشد. از نظر آنها، افراد به رستوران می روند تا با دوستان خود حرف بزنند و در کنار آن غذا هم بخورند! پس انتظار نداشته باشید به سرعت غذا برایتان آورده شود. به ندرت دیده می شود که فرانسوی ها غذا خود را بگیرند و ببرند، بلکه با حوصله در همان محل غذا را میل می کنند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران