آب و هوای دوسلدورف

آب و هوای دوسلدورف در ماه های مختلف سال

آب و هوای دوسلدورف

در دوسلدورف، شهری که در غرب آلمان، در کنار سواحل رودخانه راین واقع شده است؛ آب و هوا اقیانوسی، مرطوب، و بارانی است که تحت تاثیر اقیانوس اطلس می باشد. آب و هوای شهر دوسلدورف به این صورت است که در بیشتر سال باد می وزد و به صورتی که زمستان ها سرد است اما یخ بندان نیست. آب و هوای دوسلدورف در تابستان ها معتدل است و از آب و هوای ملایمی برخوردار می باشد. در کل آلمان آب و هوای دوسلدورف مرطوب ترین قسمت می باشد.

 

 آب و هوای دوسلدورف

 

آب و هوای شهر دوسلدورف در زمستان

آب و هوای دوسلدورف در فصل زمستان از ماه دسامبر تا ماه فوریه سرد است. میانگین دمای روز به طور متوسط چند درجه بالای صفر است، در حالی که شب ها تقریبا یخ بندان می باشد. باد و رطوبت اغلب با احساس سرما تشدید پیدا می کند. اگر چه آب و هوای دوسلدورف موقعیت های هوایی متفاوتی را نشان می دهد. زمانیکه توده های هوای سرد از روسیه به شهر می رسد، دما در دوره های مختلف و حتی در طی روزها به زیر صفر می رسد. دما به ندرت به منفی پانزده درجه می رسد، اگر چه آب و هوای این شهر آلمان در سردترین دوره ها  به منفی بیست و سه می رسد. بارش برف در دوسلدورف به صورت متداول می بارد اما میزان آن فراوان و زیاد نیست و به صورت برف سبک می باشد.

 آب و هوای دوسلدورف

 

 آب و هوای دوسلدورف در بهار

آب و هوای این شهر در بهار نیز سرد است. از ماه مارس تا ماه می آب و هوای این شهر سرد می باشد و گاهی اوقات برف در ماه مارس می بارد. کم کم در ماه آپریل و می ملایم تر می شود و گاهی اوقات در بعضی از روزهای سرد دما به 10 درجه می رسد. اگر چه در ماه های آپریل و می بارش باران را خواهیم دید و آسمان ابری می باشد. معمولا در قسمت دوم ماه می دما مطبوع و خوشایند می شود و روزهای گرم را شاهد خواهیم بود. آب و هوا در پایان بهار گرم و بسیار خوب می شود و گاهی اوقات دما به 25 درجه می رسد.

 آب و هوای دوسلدورف

 

آب و هوای شهر دوسلدورف در تابستان

آب و هوای این شهر آلمان در تابستان کم کم گرم می شود و از ماه جون تا آگوست ملایم است. جریانات اقیانوس اطلس در این فصل متوقف نمی شود. باد اغلب از دریای شمال می وزد که دور نیست و حتی بارش باران اغلب روی می دهد. اگر چه دوره های مطبوع و خوشایند بسیار زیادی با دمای بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد وجود دارد، اما دوره های سردتری نیز وجود دارد که دمای روز کم است. شب ها هوا ممکن است سردتر باشد و دما به زیر ده درجه ممکن است کاهش یابد. گاهی اوقات آب و هوا در تابستان با روزهای گرمی مواجه می شود که دما به بالای سی درجه سانتی گراد می رسد. بیشترین میزان در ماه آگوست 2003 بوده است که دما به 38 درجه سانتی گراد رسید.

autumn

 

آب و هوای شهر دوسلدورف در پاییز

آب و هوای این شهر آلمان در پاییز بسیار خوب می باشد. از ماه سپتامبر تا ماه نوامبر آب و هوای دوسلدورف خوشایند و مطبوع است. در اوایل ماه سپتامبر هوا بسیار خوب است و کم کم آب و هوای سردتر، راکد، مرطوب و با وزش باد همراه می شود. اولین شبنم یا همان سرمازدگی که در پاییز دوسلدورف مشاهده می شود در ماه نوامبر می باشد اما گاهی اوقات در ماه اکتبر نیز شاهد آب و هوای سرد و خنک هستیم. میزان تابش نور خورشید در دوسلدورف زیاد نیست؛ خورشید به ندرت از ماه نوامبر تا فوریه می درخشد. در حالی که در ماه های می تا آگوست شاهد درخشش خورشید هستیم.

 
بهترین زمان سفر به دوسلدورف

آب و هوای دوسلدورف در فصل های مختلف فرق دارد و متفاوت می باشد. بهترین زمان بازدید از دوسلدورف از اواسط ماه می تا اواسط ماه سپتامبر می باشد. ماه جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال هستند. اگر در این زمان به دوسلدورف سفر کردید بهتر است لباس گرم، یک ژاکت سبک و چتر به همراه داشته باشید، چرا که در بعضی از روزها آب و هوا سرد می شود و گاهی اوقات بسیار بارانی است. آب و هوای این شهر آلمان متغیر می باشد و گاهی اوقات شما را سورپرایز می کند.

دوسلدورف آلمان دارای گنجینه های تاریخی و توریستی بیشماری است که در کنار رستوران ها و کافه های شهر فرصتی عالی را برای سفر مسافرین ایجاد می کنند. برای آگاهی از جاذبه های تاریخی این شهر می توانید وارد سایت گردشگری دلتابان شوید و از اطلاعات فراهم شده در آن استفاده کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران