فرودگاه بین المللی دوسلدورف

با فرودگاه بین المللی دوسلدورف آشنا شوید

فرودگاه بین المللی دوسلدورف

شاید یکی از نکات مهمی که باید در سفر به هر کشوری بدانید فرودگاه های آن باشد. حال اگر مقصد شما شهر دوسلدورف است بهتر است اطلاعات خود را از فرودگاه بین المللی دوسلدورف بیشتر کنید تا بعد از اینکه از هواپیما در این شهر پیاده شدید بدانید که دقیقا باید کجا بروید و چگونه خود را به مرکز شهر برسانید. همراه دلتابان باشید.

فرودگاه بین المللی دوسلدورف که با کد یاتا DUS قابل شناسایی است در 7 کیلومتری شمال شهر دوسلدورف قرار گرفته است.این فرودگاه سومین فرودگاه بزرگ در آلمان به شمار می رود که در سال 2017 توانست حدود 24.500.000 مسافر را جابجا کند.این فرودگاه بعد از فرودگاه فرانکفورت و مونیخ در این جایگاه قرار گرفته است.این فرودگاه همچنین دارای 3 ترمینال مسافربری و همچنین توانایی پذیرش هواپیماهای بزرگ نظیر ایرباس ای 380 را دارا است.

 

 فرودگاه بین المللی دوسلدورف

 

ترمینال های فرودگاه 

این فرودگاه دارای 3 ترمینال می باشد. ساختمان های مربوط به هر یک از این ترمینال ها توانایی پوشش مسافران تا 22.000.000 نفر در سال را نیز دارا هستند. ترمینال A: این ترمینال در سال 1977 افتتاح گردید و دارای 16 گیت می باشد. ایرلاین های زیادی در این ترمینال پرواز های خود را انجام می دهند. این ترمینال یک بار در سال 1996 آتش گرفته بود که بلافاصله در ظرف 2 سال کار بازسازی آن به اتمام رسید. 

ترمینال B: این ترمینال در سال 1973 افتتاح شد و دارای 11 گیت است. همچنین ایلاین های مختلفی از آن استفاده می کنند ولی تعداد آنها خیلی کمتر از ایرلاین های ترمینال یک است.
در همان آتش سوزی سال 1996 این ترمینال نیز طعمه حریق شد و بازگشایی مجدد آن به سال 2001 موکول گردید. ترمینال C: این ترمینال در سال 1986 با تعداد 8 گیت افتتاح گردید که توسط ایرلاین های نام آشنا و معروف استفاده نمی شود. این ترمینال دسترسی مستقیم به ماریتیم هتل دارد که یکی از هتل های زنجیره آلمان است.

چون در آتش سوزی این ترمینال آسیب چندانی ندید تعمیرات آن نیز به سرعت انجام شد و بدون وقفه طولانی کار خود را دوباره از سر گرفت. در واقع این ترمینال تنها ترمینالی بوده است که توانسته بود در این فرودگاه به کار خود برای چند سال به تنهایی ادامه دهد.

 

 

امکانات فرودگاه بین المللی دوسلدورف

شما می توانید در فرودگاه بین المللی دوسلدورف به وای فای رایگان در تمام نقاط آن متصل شوید. همچنین پارکینگ، رستوران و انواع کافی شاپ نیز در فرودگاه وجود دارد. همچنین خدمات رایگان مخصوص افراد سالمند نیز ارائه می شود. 
می توانید در بخشی از فرودگاه قرارهای ملاقات کاری خود را در اتاق جلسات برگزار نمایید.همچنین قسمت مخصوص سیگار کشیدن نیز در این فرودگاه وجود دارد.می توانید نرم افزار مربوط به فرودگاه را روی گوشی خود نصب کنید تا هنگام مراجعه به این فرودگاه گیج نشوید و تمام امکانات آن را نیز بدانید.

 

 فرودگاه بین المللی دوسلدورف

 

دسترسی به فرودگاه با حمل و نقل عمومی

یکی از راه هایی که می توانید خود را از فرودگاه بین المللی دوسلدورف به مرکز شهر برسانید و یا بالعکس از شهر به فرودگاه بروید استفاده از حمل و نقل عمومی می باشد.می توانید از راه آهن استفاده کنید.اینفرودگاه یکی از لاکچری ترین ایستگاه های قطار را دارا می باشد. همچنین ایستگاه Bahnhof نیز برای اینکه بتوانید از مترو شهری برای دسترسی به فرودگاه استفاده کنید گزینه مناسبی می باشد.
ایستگاه مترو در زیر ترمینال C قرار دارد و هر 20 دقیقه یکبار نیز یک قطار از این ایستگاه به سمت مرکز شهر دوسلدورف می رود. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که این زمان برای تعطیلات و روزهای شنبه و یکشنبه هر 30 دقیقه یکبار می باشد.مدت زمانی نیز که طول می کشد از فرودگاهبه مرکز شهر برسید تنها 12 دقیقه می باشد.

 

دسترسی به فرودگاه با تاکسی

از دیگر وسایل حمل و نقل که با آن می توانید به فرودگاه برسید تاکسی می باشد. قیمت حدودی تاکسی ها از فرودگاه تا مرکز شهر 28 یورو است. می توانید به راحتی برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن تاکسی پیدا کنید از سایت های رزرو تاکسی در این شهر استفاده نمایید تا شما را از هتل به سمت فرودگاه بین المللی دوسلدورف ببرند. زمان تقریبی سفر شما با توجه به ترافیک های موجود در مسیر چیزی حدود 20 دقیقه خواهد بود.

 فرودگاه بین المللی دوسلدورف

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران